- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Tytuł Promotora Energetyki Odnawialnej 2011 przyznany
2011-11-24Tytuł Promotora Energetyki Odnawialnej, przyznawany przez redakcję miesięcznika "Czysta Energia", otrzymał w tym roku prof. Jan Popczyk z Politechniki Śląskiej.
Więcej
-
Poprawa unijnych przepisów dotyczących monitorowania emisji gazów cieplarnianych
2011-11-24W dniu 23 listopada br. Komisja Europejska zaproponowała wprowadzenie przepisów, które w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy monitorowania i sprawozdawczości w zakresie emisji gazów cieplarnianych, w szczególności w celu spełnienia nowych wymagań wynikających z pakietu klimatyczno-energetycznego UE na lata 2013-2020.
Więcej
-
Gdy naukowcy się zgadzają, ludzie chętniej podejmują działania
2011-11-23Im większa zgoda między uczonymi w sprawie zmian klimatycznych, tym więcej Amerykanów zauważa problem i popiera działana na rzecz ochrony klimatu. Przynajmniej tak twierdzą autorzy nowych badań przedstawionych na łamach "Nature Climate Change".
Więcej
-
Ambasada Szwecji o zbliżającym się szczycie klimatycznym
2011-11-23Obniżenie poziomu ambicji redukcji emisji gazów cieplarnianych przez Unię Europejską nie jest drogą do uzyskania lepszego rezultatu negocjacji – mówi Kasper Andersson, II sekretarz Ambasady Szwecji.
Więcej
-
Oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej: W trosce o rozwój woj. kujawsko-pomorskiego
2011-11-23Ujawniona przez media wypowiedź pana Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, w której oświadcza, że nie miał podstaw prawnych do blokowania inwestycji w energetyce wiatrowej, a także nieukrywany i powszechnie znany fakt osobistej niechęci pana marszałka do tego typu instalacji, wymagają stanowczego przeciwdziałania. Należy zadać podstawowe pytanie – czy prywatne poglądy i uprzedzenia urzędnika państwowego na tak wysokim stanowisku powinny przesądzać o losach województwa?
Więcej
-
Inicjatywa "Adopt a Negotiator" – zaadoptuj negocjatora
2011-11-23Już w sobotę w Durbanie (RPA) rozpocznie się COP17 kolejna konferencja Narodów Zjednoczonych, podczas której ważył się będzie los nas wszystkich. Przedstawiciele rządów zadecydują o polityce dotyczącej redukcji emisji gazów cieplarnianych, od której zależeć będzie, czy uda nam się wygrać walkę przeciwko zmianom klimatu. Osiągnięte porozumienie będzie miało olbrzymi wpływ nie tylko na środowisko naturalne ale także na rozwój społeczno-gospodarczy wszystkich krajów świata. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej z nas wiedziało, w jaki sposób rządy negocjują naszą przyszłość.
Więcej
-
Dziekoński o potrzebie przebudowy struktury rynku energii
2011-11-23– Jeśli polska gospodarka chce być konkurencyjna, trzeba przebudować strukturę rynku energetycznego – mówił Olgierd Dziekoński, minister z Kancelarii Prezydenta, we wtorek 15 listopada podczas I Forum Nowej Gospodarki w Krakowie.
Więcej
-
Marszałek Całbecki złamał prawo blokując inwestycje wiatrowe?
2011-11-22Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki przyznał publicznie, że blokując inwestycje w energetyce wiatrowej działał nie do końca zgodnie z prawem. Podczas debaty zorganizowanej przez fundację Pracownia Zrównoważonego Rozwoju marszałek mówił wprost o swojej prywatnej niechęci wobec wiatraków.
Więcej
-
Koszt energii wiatrowej i konwencjonalnej równy już w 2016?
2011-11-22Według agencji informacyjnej Bloomberg koszt produkcji energii na przeciętnej farmie wiatrowej może zrównać się z kosztami produkcji energii w tradycyjnych elektrowniach już w roku 2016.
Więcej
-
Trawy morskie z północy gorzej znoszą upały
2011-11-22Trawy morskie z północy Europy reagują na intensywne ocieplenie gorzej niż ich odpowiedniki z akwenów z południa kontynentu. Ich reakcję opisali w "Proceeding of the National Academy of Sciences" niemieccy genetycy.
Więcej
-
Ambasadorowie o konferencji w Durbanie
2011-11-21Przedstawiamy Państwu cykl wywiadów z przedstawicielami krajów europejskich w Polsce na temat stanowiska i oczekiwać związanych z konferencją klimatyczną (COP 17), która w tym roku odbędzie się w Republice Południowej Afryki, w Durbanie. Cykl otwiera wywiad z ambasadorem Wielkiej Brytanii, panem Robinem Barnettem.
Więcej
-
"Z energetyką przyjazną środowisku za pan brat" – rozmowa z dr Andrzejem Kassenbergiem, prezesem Instytutu na rzecz Ekorozwoju
2011-11-21Energii przyjaznej środowisku domaga się nasza planeta i zmieniający się klimat. Naukowcy podają nowe argumenty za tym, że musimy ograniczać emisję CO2, politycy wyznaczają cele redukcji gazów cieplarnianych. Np. Polska do 2020 roku zobowiązana jest do osiągnięcia minimum 15% udziału energii odnawialnej, przyjaznej środowisku w finalnym zużycie energii! Czym właściwie jest energetyka przyjazna środowisku?
Więcej
-
Europosłowie wzywają do zwiększenia celu redukcji CO2
2011-11-21W przyjętej w środę 16 listopada rezolucji Parlament Europejski wzywa UE do zwiększenia celu redukcji emisji CO2 ponad 20 proc., żeby pobudzić unijną gospodarkę. Zdaniem europosłów Unia powinna walczyć o kontynuowanie założeń protokołu z Kioto i redukować emisję dwutlenku węgla także po 2012 roku.
Więcej
-
Co nowy rząd zrobi dla energetyki odnawialnej?
2011-11-21W resortach mających realny wpływ na energetykę odnawialną w porównaniu do poprzedniego rządu nie zaszły żadne zmiany.
Więcej
-
Europejski rynek energii wiatrowej na fali wzrostu
2011-11-21Frost & Sullivan: Europejski rynek energii wiatrowej zaczyna wychodzić z kryzysu, który miał miejsce w 2009 r. W miarę, jak zapotrzebowanie będzie się stabilizować, przewidywany jest okres równomiernego wzrostu sektora energii wiatrowej.
Więcej
-
Przewaga biomasy nad energią wiatrową
2011-11-20– Biomasa będzie podstawowym źródłem jeśli chodzi o wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w Polsce. Nie zgodzę się, że główną rolę odegra tutaj energetyka wiatrowa, ponieważ biomasa jest stabilniejszym źródłem energii – przekonuje Ryszard Gajewski, prezes Polskiej Izby Biomasy.
Więcej
-
Słoweńcy wchodzą na polski rynek PV
2011-11-20Słoweński producent paneli fotowoltaicznych wchodzi na polski rynek. Jego moduły o mocy 20 kW produkują już prąd w Rzeszowie.
Więcej
-
Tesco i Politechnika Warszawska razem na rzecz energooszczędności
2011-11-19Tesco Polska i Politechnika Warszawska podpisały umowę o współpracy, dzięki której zyskają zarówno osiedlowe sklepy, jak i studenci.
Więcej
-
Coraz więcej paneli z Frankfurtu nad Odrą
2011-11-19Zlokalizowana przy granicy z Polską ogromna fabryka paneli słonecznych First Solar, potentata na rynku fotowoltaicznym, podwoiła zatrudnienie i zwiększyła produkcję paneli PV.
Więcej
-
Pilny nabór uzupełniający na Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego projektu "Dobry klimat dla powiatów"
2011-11-18Instytut na rzecz Ekorozwoju pilnie poszukuje aktywnych osób interesujących się lokalnymi działaniami w obszarze ochrony środowiska i chcących działać na rzecz ochrony klimatu do pracy w charakterze Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego (LISO) projektu "Dobry Klimat dla Powiatów".
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności