- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Zespół projektu „Dobry klimat dla powiatów” z wizytą u Ministra Środowiska
2013-04-1022 marca 2013 roku zespół projektu „Dobry klimat dla powiatów" zaprezentował Ministrowi Środowiska Marcinowi Korolcowi, wstępne wnioski z 90 powiatowych debat klimatycznych, które swoim patronatem objęło Ministerstwo Środowiska. Minister był pod wrażeniem wykonanej pracy i głęboko zainteresowany kwestiami ograniczania emisji gazów cieplarnianych oraz odnawialnych źródeł energii w skali lokalnej, które były szczególnie dyskutowane podczas debat.
Więcej
-
Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje osoby ds. promocji
2013-04-10Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje osoby na stanowisko eksperta ds. promocji do pracy w Instytucie na rzecz Ekorozwoju w ramach projektu DOKLIP - Dobry Klimat dla Powiatów, finansowanego ze środków instrumentu LIFE+ Komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej
-
Kilka wniosków z finansowania działań klimatycznych w krajach rozwijających się
2013-04-10UNFCCC w jednym z ostatnich dokumentów podkreśliło, że konieczne jest dostarczanie rzetelnych informacji na temat finansowania działań na rzecz klimatu w krajach rozwijających się. Jedną z organizacji gromadzących takie dane jest brytyjski Overseas Development Institute (ODI). Swoimi refleksjami podzieliła się niedawno koordynatorka projektu, Shelagh Whitley.
Więcej
-
Brytyjski przemysł poprawia swoją efektywność energetyczną i zwiększa konkurencyjność
2013-04-10Brytyjski przemysł energochłonny dobrowolnie zobowiązał się przed rządem do zwiększenia celów w zakresie efektywności energetycznej do roku 2020. Porozumienie, które stanowi element wdrożenia dobrowolnych inicjatyw realizowanych w ramach Climate Change Agreements (CAA), ogłoszono 2 kwietnia 2013 roku. Rząd brytyjski liczy na to, że jeśli porozumienie uda się zrealizować, efektywność energetyczna brytyjskiego przemysłu może wzrosnąć do 2020 roku o 11% w stosunku do okresu bazowego.
Więcej
-
Veturilo znów „zakręci” Warszawę
2013-04-10Warszawski Rower Publiczny Veturilo wrócił na ulice po zimowej przerwie. Rowery można wypożyczać od 9 kwietnia br. I tak jak w ubiegłym roku system szturmem zdobył Śródmieście, Bielany i Ursynów, tak w tym sezonie chce podbić także kolejne dzielnice. A stacji w tym roku będzie prawie trzy razy więcej niż w ubiegłym – aż 150.
Więcej
-
Szkoły rolnicze będą uczyć biogazownictwa
2013-04-09Ministerstwo Rolnictwa opracowuje program edukacyjny dla uczniów szkół rolniczych, przygotowujący ich do prowadzenia biogazowni. Ma być on wprowadzony przede wszystkim w regionach mających dużo gospodarstw, w których opłaca się budować takie instalacje.
Więcej
-
Systemy melioracyjne w Polsce w fatalnym stanie. Może to doprowadzić do powodzi, jeśli dojdzie do gwałtownego ocieplenia
2013-04-09Gwałtowne nadejście wysokich temperatur może doprowadzić do powodzi. A po nich prawdopodobnie wystąpią susze. Brak sprawnie działających systemów melioracyjnych oznacza, że ich skutki będą coraz bardziej dotkliwe. Zaniedbania sięgają dziesiątków lat.
Więcej
-
Wzrost obrotów na rynku handlu emisjami w marcu w związku z bliskim terminem umorzenia uprawnień do emisji CO2
2013-04-09W marcu była widoczna wzmożona aktywność uczestników rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Podczas 21 dni sesyjnych na rynkach spotowych oraz aukcjach sprzedano łącznie 79,48 mln jednostek EUA oraz 1,54 mln jednostek CER, co daje wynik lepszy niż przed miesiącem odpowiednio o 18,5 proc. i 40,2 proc.
Więcej
-
Wiara w powodzenie międzynarodowych negocjacji klimatycznych maleje
2013-04-08Aż 60% uczestników i obserwatorów rynku handlu emisjami jest rozczarowana wynikiem ostatniej Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 18) w Doha w Katarze – donosi serwis Point Carbon. Niezadowolenie rośnie nieprzerwanie od szczytu w Kopenhadze w 2009 roku.
Więcej
-
Glacjolog: poziom oceanu światowego rośnie o ok. 3 mm rocznie
2013-04-08Poziom światowego oceanu podnosi się o ok. 3 mm rocznie. Dzieje się to nie tylko za sprawą topnienia lodowców, ale i rozszerzalności cieplnej wody. O badaniach nad topnieniem lodowców opowiada polski glacjolog uczestniczący w międzynarodowym projekcie ice2sea.
Więcej
-
PGE jeszcze w tym roku zainstaluje gospodarstwom domowym inteligentne liczniki prądu
2013-04-08"Jeśli regulator nie podwyższy taryfy tak, by zwróciły się koszty inwestycji związane z instalacją inteligentnych liczników prądu, to może okazać się ona nieopłacalna "– uważa Wojciech Ostrowski, wiceprezes PGE. Ta największa polska spółka energetyczna przymierza się do instalacji u części swoich klientów nowoczesnych liczników. Wiele wskazuje na to, że te urządzenia będą musiały zostać założone w każdym gospodarstwie domowym w ciągu następnych 7 lat i to na koszt firm energetycznych.
Więcej
-
Przez długą zimę gospodarstwa domowe zapłacą więcej za energię. O ile?
2013-04-07Skutki przedłużającej się zimy konsumenci energii odczują w swoich portfelach. Jak informuje "Głos Wielkopolski", przez długą zimę odbiorcy energii cieplnej mogą zapłacić w tym roku nawet kilkaset złotych więcej niż miało to miejsce w poprzednich latach.
Więcej
-
"Stop CO2 Rusz się" Wrocław - Londyn
2013-04-07Komisja Europejska rozpoczęła realizację rocznej klimatycznej kampanii, do której zaprosiła znanego polskiego ekologa i podróżnika, Dominika Dobrowolskiego. Ekopodróżnik w drogę wybiera się na rowerze, promując hasło "Stop CO2 Rusz się (Get moving)", przez Berlin i Paryż do Londynu.
Więcej
-
Komentarz ClientEarth w sprawie wycofania się Polskiej Grupy Energetycznej z budowy nowych bloków w Elektrowni Opole
2013-04-06Fundacja ClientEarth z zadowoleniem przyjmuje decyzję PGE, która postanowiła wycofać się z budowy nowych bloków w Elektrowni Opole (planowana inwestycja dotyczyła dwóch zasilanych węglem bloków o łącznej mocy 1800 MW, wartych ponad 11 mld złotych brutto). Decyzja ta potwierdza krążące od dłuższego czasu w branży elektroenergetycznej informacje, że inwestycja jest nieopłacalna, a jej realizacja w obecnych warunkach ekonomicznych pozbawiona sensu. Udowadnia także, że liczne zastrzeżenia ClientEarth w stosunku do tej inwestycji były uzasadnione.
Więcej
-
Świętuj Dzień Ziemi w STENA EkoStacji
2013-04-06W czym jest Pani Wiośnie do twarzy? Jak z butelek PET stworzyć kolorową doniczkę i w czym tkwi tajemnica rekordu sortowania odpadów na czas? To tylko wybrane pytania, które STENA stawia podczas wielkiego świętowania obchodów Światowego Dnia Ziemi. Już w sobotę, 20 kwietnia br. zaprasza do STENA EkoStacji, przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie. W zamian za przyniesione odpady i surowce wtórne będą rozdawane sadzonki ziół i ekogadżety. Dla dzieci i młodzieży będą ekoedukacyjne gry i zabawy.
Więcej
-
Naprawa klimatu – pomysły a rzeczywistość
2013-04-05Międzynarodowe organizacje proponują globalne projekty uzdrowienia ziemskiego klimatu. Oczywiste jest, że podstawowy warunek skuteczności wszelkich działań to zmniejszenie wykorzystania paliw kopalnych. Te ambitne rozwiązania, choć mogą niezwykle przysłużyć się w walce z globalnym ociepleniem, niosą ze sobą poważne problemy społeczne i polityczne do rozwiązania.
Więcej
-
GE Energy: uczymy się od Amerykanów, jak oszczędzać energię
2013-04-05W Stanach Zjednoczonych tzw. inteligentne liczniki zużycia prądu zostały zainstalowane u ok. 12 proc. odbiorców energii elektrycznej. Dzięki temu Amerykanie mogą sami decydować, ile prądu potrzebują, a to przekłada się na niższe rachunki za prąd. W Polsce energetyczne firmy dopiero wprowadzają programy pilotażowe.
Więcej
-
Tegoroczna zima pasuje do hipotezy nt. skutków ocieplenia
2013-04-05Tegoroczna, długa i stabilna zima w naszej części świata wydaje się pasować do hipotezy na temat zmian sposobu transportu ciepła przez ocean i atmosferę wskutek globalnego ocieplenia – powiedział PAP fizyk atmosfery, prof. Szymon Malinowski.
Więcej
-
Enea: Biogazownie rolnicze są opłacalne, a instalacja w Liszkowie już nie śmierdzi
2013-04-04Enea to jedna z 20 największych firm w Polsce i jedno z czterech największych polskich przedsiębiorstw energetycznych. Jej prezes, Krzysztof Zamasz, stwierdził ostatnio w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria, że biogazownie rolnicze to opłacalny biznes. Enea ma już dwie takie instalacje i chce budować kolejne.
Więcej
-
Solaris chce zdobywać zagraniczne rynki autobusami elektrycznymi. Już 80 proc. pojazdów trafia na eksport
2013-04-04Solaris kontynuuje ekspansję na rynkach zagranicznych. Spółka eksportuje już 80 proc. swojej produkcji do 26 krajów. Pojazdy Solarisa jeżdżą nie tylko w Europie, m.in. w Niemczech i na Węgrzech, ale nawet w Dubaju i na wyspie Reunion. Liczy też na nowe rynki, głównie dzięki wprowadzeniu na rynek autobusów elektrycznych. Pierwsze pojazdy w drugiej połowie roku trafią do miast w Niemczech i Austrii.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności