więcej


Publikacje zagraniczne

Fundacja Aeris Futuro i Yves Rocher odnawiają wspólnie zniszczone lasy pod Częstochową (10766)

2010-12-24

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'We wrześniu 2010 roku Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Yves Rocher Polska Sp. z o.o. posadziła w nadleśnictwie Koszęcin koło Częstochowy 46 tysięcy sadzonek drzew na 8 hektarach terenów po klęskach żywiołowych. Jest to początek trzyletniego, wspólnego programu zalesień w tym regionie. Planowane jest posadzenie 130 tysięcy drzew w ciągu 3 lat (do 2012 roku) na 22 hektarach.  
Program nasadzeń prowadzony jest w tych miejscach, gdzie drzewa zostały połamane na całych połaciach lasu w wyniku trąby powietrznej z sierpnia 2008 roku oraz niespotykanie dużych opadów śniegu na początku roku 2010. Ma on duży pozytywny wpływ na sąsiednie, uprzemysłowione regiony: Górnośląski Okręg Przemysłowy oraz najbliższy terenom zalesień Częstochowski Okręg Przemysłowy. Lasy w tym rejonie są bardzo często i chętnie odwiedzane przez mieszkańców pobliskich terenów uprzemysłowionych i stanowią miejsce rekreacji oraz kontaktu z przyrodą.

Wspólne działanie Yves Rocher i Fundacji Aeris Futuro ma na celu odtworzenie bioróżnorodności oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, a tym samym negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Posadzone drzewa zneutralizują ok. 7 tys. ton dwutlenku węgla, przeciwdziałając w ten sposób globalnym zmianom klimatu.

Aeris Futuro jest w Polsce partnerem firmy Yves Rocher, która na swoje pięćdziesięciolecie, w ramach przywracania bioróżnorodności, planuje na całym świecie zasadzić 50 milionów drzew w ciągu pięciu lat. 


źródło: Aeris Futuro
www.aeris.eko.org.pl  

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej