- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Bariery rozwoju energetycznego polskiej wsi
2011-11-08Brak zachęt dla gmin i dotacji ze środków publicznych to główne przeszkody w realizacji polityki energetycznej – wynika z raportu TNS OBOP1 przeprowadzonego na zlecenie Forum Rozwoju Efektywnej Energii. Gotowość do wdrażania efektywnych energetycznie rozwiązań deklaruje aż 99% burmistrzów, jednak tylko gdyby uzyskali na nie dofinansowanie.
Więcej
-
Ciepłe oceany mogą być zabójcze dla wodorostów
2011-11-08Postępujące globalne ocieplenie może zaszkodzić glonom. 25 proc. gatunków występujących u wybrzeży Australii może przestać istnieć – wynika z badania, które przeprowadzili tamtejsi naukowcy.
Więcej
-
Ustawa o OZE: zielone certyfikaty jak feed-in tariffs?
2011-11-08Jeśli potwierdzą się medialne doniesienia, system zielonych certyfikatów, który ma wprowadzić nowa ustawa o OZE, będzie zbliżony swoim charakterem do systemu taryf gwarantowanych, czyli tzw. feed-in tariffs.
Więcej
-
Polski rynek biogazowy. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?
2011-11-07– W przyszłości może się powtórzyć sytuacja z Niemiec i nastąpi powrót do mikrobiogazowni. Już dziś polski rząd powinien stworzyć warunki do rozwoju małych biogazowni – powiedział Pierre Haider z Polskiego Stowarzyszenia Biogazu.
Więcej
-
Energetyczna kadencja?
2011-11-07Rozpoczynająca się we wtorek, 8 listopada nowa kadencja parlamentu ma przed sobą trudne, ale konieczne zadanie – musi wprowadzić demokrację energetyczną. Czyli nie tylko zapewnić obywatelom dostęp do czystej energii, ale też pozwolić im wejść na rynek – tj. samodzielnie produkować, zużywać oraz sprzedawać wytworzone moce.
Więcej
-
Zakulisowa bitwa o dyrektywę ws. efektywności energetycznej
2011-11-07Cele zaproponowane w projekcie unijnej dyrektywy o efektywności energetycznej (energy efficiency directive – EED) są kwestionowane przez państwa członkowskie. Wielka Brytania i Holandia naciskają na usunięcie niektórych przepisów w całości – dowiedział się EurActiv.
Więcej
-
Polskie pieniądze dla krajów dotkniętych skutkami zmian klimatu
2011-11-07Mimo że zmiany klimatu są postrzegane przez Europejczyków jako problem globalny większy nawet niż kryzys gospodarczy, w Polsce wciąż traktuje się ich wpływ na kraje najbiedniejsze jako temat poboczny. Dowodzi temu sposób udzielania pomocy finansowej dla krajów najbiedniejszych na adaptację do negatywnych skutków zmian klimatu. Polska Zielona Sieć zaprosiła do Polski nigeryjską działaczkę Hauwę Umar-Mustapha, która bada wpływ zmian klimatu na rozwój rolnictwa i sytuację kobiet w Nigerii, by promować solidarność klimatyczną.
Więcej
-
Bałtyk szansą dla polskiej energetyki
2011-11-07Prezentacja projektu "Morskie Centrum Eko-energii i Eko-system MORCEKO" oraz korzyści płynące z jego realizacji były głównym tematem seminarium, które odbyło się 24 października 2011 r. w Warszawie. Spotkanie otworzył wiceminister gospodarki Rafał Baniak.
Więcej
-
Rynek biomasy rozwija się dynamicznie
2011-11-07O szybkim rozwoju krajowego rynku biomasy, nowych inwestycjach, technologiach i bezpieczeństwie spalania oraz tworzonej ustawie o OZE rozmawiało blisko 300 uczestników Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy organizowanego w ramach projektu PowerMeetings 27 i 28 października 2011 roku w Bełchatowie.
Więcej
-
Ile będzie kosztować elektryczny Focus?
2011-11-06Amerykanie będą mogli kupić elektryczną wersję Forda Focusa w cenie od 39,9 tys. dolarów. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę ulgi podatkowe w wysokości 7,5 tys. dol., na jakie mogą liczyć osoby, które zakupią auta elektryczne w Stanach Zjednoczonych, ostateczna cena Forfa Focus Electric wyniesie niecałe 32,5 tys. dol.
Więcej
-
Ukraina: powstała ogromna farma słoneczna
2011-11-06Na Krymie ukończono budowę największej farmy PV w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej moc będzie ok. 80 razy większa niż całkowity potencjał podłączonych do sieci elektrowni słonecznych w Polsce.
Więcej
-
Sztokholmska dzielnica tylko dla ekologów
2011-11-05Zdrowy styl życia, sortowanie śmieci, kupowanie ekologicznych produktów i rezygnacja z samochodu – to obowiązki mieszkańców sztokholmskiej dzielnicy Norra Djurgarden. Takie wytyczne wprowadziły lokalne władze dla Szwedów, którzy w 2012 roku wprowadzą się do 10 tysięcy ekskluzywnych mieszkań komunalnych – informuje "Rzeczpospolita".
Więcej
-
Alpha Ventus – pierwsza farma wiatrowa offshore w Niemczech
2011-11-05W czasie silnego wiatru końcówki skrzydeł elektrowni na farmie wiatrowej Alpha Ventus poruszają się z prędkością sięgającą 300 km/h, a każdy, pojedynczy obrót wirnika generuje dochód rzędu 0,59 euro.
Więcej
-
Czas na zeroenergetyczne budynki
2011-11-04Wymagania odnośnie charakterystyki energetycznej budynków są coraz ostrzejsze. W przyszłości ulegną jeszcze zaostrzeniu, a wartość rynkowa obiektu będzie w sporej mierze zależała od efektywności energetycznej. Rozwiązania oferowane przez firmy pozwalają już dziś budować budynki niemal zeroenergetyczne.
Więcej
-
Tyle uprawnień, ile emisji – Krajowy Plan Rozdziału Uprawnień (KPRU) 2008-2012
2011-11-04Więcej bezpłatnych uprawnień do emisji dla przedsiębiorstw zmieniających się i modernizujących – takie skutki będzie miał dostosowany do rzeczywistych potrzeb podział darmowych uprawnień na kolejny rok. Liczba uprawnień, które przedsiębiorstwa dostają obecnie za darmo, musi odpowiadać ich rzeczywistym emisjom – i nadążać za zmianami. Kończą się konsultacje nowego rozporządzenia, które określi limity w 2012 r.
Więcej
-
Szczegóły ustawy o OZE
2011-11-04Zielone certyfkaty na 15 lat, preferencje dla mikroźródeł OZE, spadek wartości opłaty zastępczej wraz ze wzrostem cen energii – m.in. takie zapisy znajdą się w projekcie nowej ustawy o energii odnawialnej.
Więcej
-
Moskiewskie rozmowy klimatyczne
2011-11-04Andrzej Kraszewski, minister środowiska stojący na czele polskiej delegacji wraz z Connie Hedegaard, komisarz UE ds. działań klimatycznych wzięli udział w Moskwie w spotkaniach poświęconych tematyce zmian klimatu. Program wizyty przewidział spotkania m.in. z Aleksandrem Frolovem dyrektorem Federalnej Służby ds. Hydrometeorologii oraz Aleksandrem Biedritskim, doradcą prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. zmian klimatu.
Więcej
-
Sprawozdanie z roboczego spotkania konsultacyjnego już przekazane MG
2011-11-03Instytut na rzecz Ekorozwoju przekazał już Ministerstwu Gospodarki sprawozdanie z roboczego spotkania konsultacyjnego poświęconego projektowi Drugiego Krajowego Planu Działań dotyczącego efektywności energetycznej dla Polski, które odbyło się 19 października 2011 roku w Warszawie.
Więcej
-
Unia Europejska sukcesywnie realizuje założenia z Kioto
2011-11-037 października 2011 roku Komisja Europejska opublikowała coroczny raport na temat postępu realizacji założeń zawartych w protokole z Kioto. Wszystko wskazuje na to, że Unia Europejska jest na najlepszej drodze do wypełnienia celów redukcyjnych względem roku obliczeniowego, i prawdopodobnie jeszcze je przekroczy.
Więcej
-
Warszawa wprowadzi preferencje dla EVs?
2011-11-03Warszawski magistrat pracuje nad wprowadzeniem ułatwień dla kierowców samochodów elektrycznych.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności