- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Europosłowie wzywają do zwiększenia celu redukcji CO2
2011-11-21W przyjętej w środę 16 listopada rezolucji Parlament Europejski wzywa UE do zwiększenia celu redukcji emisji CO2 ponad 20 proc., żeby pobudzić unijną gospodarkę. Zdaniem europosłów Unia powinna walczyć o kontynuowanie założeń protokołu z Kioto i redukować emisję dwutlenku węgla także po 2012 roku.
Więcej
-
Parlament Europejski upomina Komisję przed konferencją klimatyczną w Durbanie
2011-11-18W środę 16 listopada europosłowie przyjęli rezolucję dotyczącą konferencji w sprawie zmian klimatu, która rozpocznie się w Durbanie za niecałe dwa tygodnie. Dokument nie ma mocy prawnej, ale daje wyraźny sygnał Komisji Europejskiej, jak powinny wyglądać i dokąd zmierzać zbliżające się negocjacje klimatyczne.
Więcej
-
Polska prezydencja w Parlamencie Europejskim o Durbanie
2011-11-17Unia jest dobrze przygotowana do negocjacji o przyszłości klimatu – potwierdzają europarlamentarzyści. Joanna Maćkowiak-Pandera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska wzięła udział w sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu na temat przygotowań do Durbanu oraz w debacie polskiej prezydencji zorganizowanej z cyklu "Meet the Presidency".
Więcej
-
USA i gospodarki wschodzące muszą wziąć odpowiedzialność za klimat
2011-11-16Europa uważa, że teraz reszta świata musi wziąć odpowiedzialność za klimat – mówiła unijna komisarz do spraw klimatu Connie Hedegaard, zwracając uwagę zwłaszcza na rolę USA i gospodarek wschodzących. Jej zdaniem, niepowodzenie konferencji klimatycznej w Durbanie będzie świadczyć o braku takiej odpowiedzialności.
Więcej
-
Przed konferencją w Durbanie: ekologia i wzrost gospodarczy idą w parze
2011-11-14Eurodeputowani przed rozpoczęciem się ONZ-towskiej konferencji na temat zmian klimatu chcą, by UE przyjęła bardzo konkretne stanowisko. Komisarz odpowiedzialna za działania w dziedzinie klimatu, Connie Hedegaard podkreśla, że spotkanie w Durbanie daje nadzieję na postępy w tej dziedzinie, ale nie będzie ostatnim krokiem w negocjacjach.
Więcej
-
W UE brak zgody ws. nadwyżek CO2
2011-11-09Wewnątrz Unii Europejskiej nie ma zgody w kluczowej dla Polski sprawie możliwości przeniesienia nadwyżek emisji CO2 na okres po 2012 roku. Kwestia ta będzie rozstrzygana podczas konferencji klimatycznej ONZ w Durbanie.
Więcej
-
Polskie pieniądze dla krajów dotkniętych skutkami zmian klimatu
2011-11-07Mimo że zmiany klimatu są postrzegane przez Europejczyków jako problem globalny większy nawet niż kryzys gospodarczy, w Polsce wciąż traktuje się ich wpływ na kraje najbiedniejsze jako temat poboczny. Dowodzi temu sposób udzielania pomocy finansowej dla krajów najbiedniejszych na adaptację do negatywnych skutków zmian klimatu. Polska Zielona Sieć zaprosiła do Polski nigeryjską działaczkę Hauwę Umar-Mustapha, która bada wpływ zmian klimatu na rozwój rolnictwa i sytuację kobiet w Nigerii, by promować solidarność klimatyczną.
Więcej
-
Moskiewskie rozmowy klimatyczne
2011-11-04Andrzej Kraszewski, minister środowiska stojący na czele polskiej delegacji wraz z Connie Hedegaard, komisarz UE ds. działań klimatycznych wzięli udział w Moskwie w spotkaniach poświęconych tematyce zmian klimatu. Program wizyty przewidział spotkania m.in. z Aleksandrem Frolovem dyrektorem Federalnej Służby ds. Hydrometeorologii oraz Aleksandrem Biedritskim, doradcą prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. zmian klimatu.
Więcej
-
Unia Europejska sukcesywnie realizuje założenia z Kioto
2011-11-037 października 2011 roku Komisja Europejska opublikowała coroczny raport na temat postępu realizacji założeń zawartych w protokole z Kioto. Wszystko wskazuje na to, że Unia Europejska jest na najlepszej drodze do wypełnienia celów redukcyjnych względem roku obliczeniowego, i prawdopodobnie jeszcze je przekroczy.
Więcej
-
Jaki klimat przed COP17 w Durbanie?
2011-10-28RPA deklaruje pełną gotowość do przyjęcia w Durbanie uczestników COP17. WWF podkreśla, że przygotowanie techniczne nie oznacza, że osiągniemy międzynarodowe porozumienie. Ministerstwo Środowiska liczy na przekonanie do negocjacji największych emiterów CO2 – to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas konferencji "Poczuj klimat Durbanu!".
Więcej
-
Ostatnie konsultacje ministerialne przed Durbanem
2011-10-25Minister środowiska Andrzej Kraszewski uczestniczył w dniach 20-21 października br. w nieformalnych konsultacjach ministerialnych (tzw. pre-COP) w sprawie zmian klimatu w Kapsztadzie (RPA). Już za nieco ponad miesiąc rozpoczną się obrady Konferencji Klimatycznej ONZ COP17 w Durbanie w RPA (28 listopada – 9 grudnia 2011 r.).
Więcej
-
Panama – przedsmak Durbanu
2011-10-13W piątek 7 października 2011 r. zakończyła się tygodniowa sesja negocjacji klimatycznych w Panamie. Było to ostatnie oficjalne spotkanie przed szczytem COP17 w Durbanie.
Więcej
-
Unia Europejska dopuszcza przedłużenie protokołu z Kioto
2011-10-13Unia Europejska jest gotowa zgodzić się na przedłużenie obowiązującego do końca przyszłego roku Protokołu z Kioto w sprawie limitów emisji CO2 – poinformowali unijna komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard i polski minister środowiska Andrzej Kraszewski po pierwszej formalnej Rady UE ds. Środowiska w czasie polskiej prezydencji. Zastrzegli jednak, że zgoda dotyczy okresu nieprzekraczającego 2020 roku i to pod warunkiem, że do obniżania emisji zobowiążą się także pozostałe największe gospodarki świata.
Więcej
-
Porozumienie w sprawie Durbanu
2011-10-1210 października europejscy ministrowie odpowiedzialni za sprawy środowiska i klimatu spotkali się w Luksemburgu podczas pierwszej formalnej Rady UE ds. Środowiska w czasie polskiej prezydencji. Przewodniczył jej minister Andrzej Kraszewski. Rada ds. Środowiska przyjęła stanowisko w kluczowych dla ochrony środowiska sprawach – globalnej ochrony klimatu, RIO+20, transgranicznego przemieszczania odpadów oraz podsumowania 6. programu działań na rzecz środowiska UE.
Więcej
-
Solidarna Europa w drodze do Durbanu
2011-10-07W przeddzień unijnego środowiskowego spotkania polski minister apeluje: żeby wynegocjować mocne stanowisko na Konferencję Klimatyczną ONZ, potrzebujemy pełnego zaangażowania wszystkich krajów członkowskich. Na stole rozmów w Luksemburgu także m.in. stanowisko Unii w sprawie globalnej zielonej gospodarki.
Więcej
-
Trwają przygotowania do COP 17 w Durbanie
2011-09-28Do kolejnego szczytu klimatycznego coraz bliżej. W tym roku konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w Durbanie w Południowej Afryce i trwać będzie od 28 listopada do 9 grudnia. Nieoficjalne konsultacje już trwają.
Więcej
-
W Waszyngtonie o przyszłości klimatu
2011-09-28Joanna Maćkowiak-Pandera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, wzięła udział w spotkaniu Major Economies Forum on Energy and Climate w Waszyngtonie (USA). Z racji trwającej prezydencji w Radzie UE polska delegacja reprezentowała Unię Europejską. Forum obyło się w dniach 16-17 września 2011 roku.
Więcej
-
Polski raport w ocenie UNFCCC
2011-09-08W sierpniu br. sekretariat UNFCCC opublikował sprawozdanie z przeglądu Piątego Raportu Rządowego dla Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, jaki strona polska przygotowała w ubiegłym roku.
Więcej
-
UE może zaproponować rozszerzenie protokołu z Kioto
2011-08-30Unia Europejska mogłaby rzucić koło ratunkowe dla oblężonego protokołu z Kioto i zabezpieczenia przyszłości mechanizmu czystego rozwoju (CDM) po roku 2012 – poinformowali międzynarodowi rządowi negocjatorzy i obserwatorzy.
Więcej
-
Polska gotowa wspierać finansowo globalną walkę ze zmianami klimatu
2011-07-21Zgodnie z wcześniejszymi zobowiązaniami międzynarodowymi Polska włącza się w unijną pomoc dla krajów rozwijających się zagrożonych klęskami na skutek zmian klimatu. Tzw. Fast Start Financing to pieniądze na początek długofalowego finansowania, w ramach którego Unia Europejska przeznaczy ponad 7 mld euro do końca 2012 r. na walkę z klęskami w krajach rozwijających się, takich jak np. małe kraje wyspiarskie. Polska wesprze globalny fundusz pomocowy kwotą odpowiadającą części wpływów z globalnych transakcji emisjami CO2.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności