- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Minister Korolec o konferencji w Durbanie: Pierwszy tydzień prac oceniam pozytywnie
2011-12-07Minister środowiska podsumował pierwszy tydzień pracy ekspertów podczas 17. konferencji klimatycznej w Durbanie. Jego zdaniem atmosfera negocjacji jest konstruktywna, jednak nie można jeszcze mówić o konkretnych rezultatach.
Więcej
-
Martwy punkt czy punkt wyjścia?
2011-12-06Podsumowanie pierwszego tygodnia szczytu klimatycznego w Durbanie.
Więcej
-
„Skamieliny dnia” w pierwszym tygodniu Durbanu
2011-12-06Pierwszy dzień negocjacji klimatycznych w Durbanie rozpoczął się pechowo dla Kanady. Peter Kent, kanadyjski minister środowiska na początku negocjacji zarzekał się, że zamierza zdobyć mniej nagród niż jego poprzednicy w zeszłym roku, którzy zgarnęli cztery „Skamieliny" z rzędu. Wygląda jednak na to, że jest na najlepszej drodze do pobicia niechlubnego rekordu własnego kraju. Jedną antynagrodę zdobyła także Polska.
Więcej
-
Odpowiedzialność za zmiany klimatu – gorący kartofel Durbanu
2011-12-05Negocjacje w Durbanie trwają i coraz mniej wskazuje na zakończenie ich sukcesem. Państwa rozwinięte i rozwijające się dyskutują o udziale w wielkości światowej emisji i odpowiedzialności, jaką powinny z tego powodu ponieść. Każdy szuka winnych poza granicami swojego kraju. Jeśli szybko nie zostanie wypracowany konsensus w tej sprawie, COP 17 okaże się fiaskiem na miarę Kopenhagi.
Więcej
-
Pekin chce być pomostem pomiędzy biednymi a bogatymi
2011-12-02Chiny jako jedna z gospodarek wschodzących, lecz o znacznym udziale w światowej emisji CO2, nawołuje uczestników szczytu klimatycznego do solidarności i podjęcia zobowiązań adekwatnie do stopnia rozwoju gospodarki. Pekin uważa, że kraje rozwinięte z ich długą historią emisji muszą wziąć na siebie największą odpowiedzialność, z kolei kraje biedne, dopiero rozwijające się, powinne być zwolnione z wiążących umów.
Więcej
-
Rzecznik polskiej prezydencji komentuje "Skamielinę dnia"
2011-12-01Konrad Niklewicz skomentował wczorajsze przyznanie Polsce antynagrody "Skamielina Dnia" podczas szczytu klimatycznego w Durbanie.
Więcej
-
Węglowa prezydencja Polski
2011-12-01Wygląda na to, że dla polskiej prezydencji interesy sektora węglowego są ważniejsze niż ochrona klimatu. To właśnie za to przyznano Polsce "Skamielinę Dnia".
Więcej
-
O Durbanie po duńsku
2011-12-01Zmobilizowanie funduszy obiecanych w Cancún jest absolutnie wykonalne. Rozwój silnego i przejrzystego rynku emisji CO2, w tym mechanizmów sektorowych, oraz wycena emisji z transportu samolotowego i morskiego posiadają potencjał do wytworzenia znacznych przychodów – mówi ambasador Danii, pan Thomas Østrup Møller.
Więcej
-
Polska dostaje "Skamielinę dnia" za podważanie wiarygodności Unii Europejskiej
2011-12-01Już trzeciego dnia negocjacji podczas szczytu klimatycznego w Durbanie, sprawująca przewodnictwo w Unii Polska zostaje odznaczoną antynagrodą za swoje działania wbrew unijnemu interesowi.
Więcej
-
Kanada: Kioto to przeszłość
2011-12-01Szczyt klimatyczny w Durbanie dopiero się rozpoczął, a już widać, że o konsensus nie będzie łatwo. Kanada zapowiada, że nie podpisze się pod kontynuacją protokołu z Kioto, nie zaprzecza też pogłoskom o wycofaniu się z porozumienia już w przyszłym miesiącu.
Więcej
-
Artur Gradziuk o COP 17 w Durbanie
2011-11-30W Durbanie rozpoczęła się konferencja klimatyczna krajów ONZ, na której największe gospodarki mają zdecydować, co dalej z zobowiązaniami klimatycznymi. O tym, ile będzie będzie kosztowała walka ze zmianami klimatu i kto za to zapłaci, dla portalu Ekologia.pl opowiada Artur Gradziuk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Więcej
-
Stanowisko Koalicji Klimatycznej dotyczące szczytu klimatycznego COP17
2011-11-28W poniedziałek, 28 listopada br. w Warszawie odbyła się organizowana wspólnie przez Koalicję Klimatyczną i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych konferencja pt. "Globalne negocjacje klimatyczne – interesy i wyzwania dla Polski i Unii Europejskiej". Taki też tytuł nosił raport, który przedstawiony został podczas spotkania w Polskiej Agencji Prasowej. Ponadto, zaprezentowane zostało stanowisko Koalicji dotyczące rozpoczętego właśnie szczytu klimatycznego COP17 w Durbanie.
Więcej
-
COP 17: Finlandia oczekuje przedłużenia protokołu z Kioto
2011-11-28– Zwiększająca się rola gospodarek wschodzących to ważna zmiana. Sama Unia Europejska nie będzie w stanie przeprowadzić tak dużych zmian – mówi Vesa Himanen, ambasador Finlandii w Polsce.
Więcej
-
Polskie związki zawodowe na przekór oficjalnym stanowiskom międzynarodowych stowarzyszeń
2011-11-28Rozpoczęła się konferencja klimatyczna w Durbanie (COP 17). Podczas gdy polskie związki zawodowe wątpią w sens podpisywania globalnych porozumień w sprawie zmian klimatu i chcą renegocjacji unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego, międzynarodowe konfederacje związków zawodowych widzą konieczność wypracowania wiążącej umowy i apelują nawet o wyższe zobowiązania redukcji emisji.
Więcej
-
Przed konferencją klimatyczną ONZ (COP 17)
2011-11-28Już w poniedziałek, 28 listopada, rozpoczyna się najważniejszy i największy szczyt negocjacyjny w sprawie zmian klimatu – konferencja klimatyczna ONZ (COP17). Tegoroczne spotkanie jest dla Polski szczególnie ważne ze względu na rolę polskiej prezydencji, która będzie koordynowała stanowisko negocjacyjne i działania Unii Europejskiej. Szczyt w Durbanie powinien być ważnym krokiem w stronę budowania przyszłości światowego reżimu ochrony klimatu.
Więcej
-
Za 5 lat będzie już za późno
2011-11-25Międzynarodowa Agencja Energetyczna ostrzega: tylko natychmiastowe podjęcie kroków hamujących rozwój energetyki z paliw kopalnych może nas uchronić przed nieodwracalną zmianą klimatu. Czy uczestnicy szczytu klimatycznego w Durbanie wezmą sobie do serca te ostrzeżenia?
Więcej
-
UE przed konferencją w Durbanie
2011-11-25Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która rozpoczyna się 28 listopada w Durbanie (RPA), powinna doprowadzić do przyjęcia planu działania oraz do ustalenia ostatecznego terminu, w którym największe potęgi gospodarcze świata powinny porozumieć się w sprawie ambitnych, kompleksowych i prawnie wiążących ram działania w dziedzinie klimatu. Od przyjęcia tego porozumienia Unia Europejska uzależnia swój udział w drugim okresie realizacji zobowiązań przyjętych w protokole z Kioto.
Więcej
-
Ambasada Szwecji o zbliżającym się szczycie klimatycznym
2011-11-23Obniżenie poziomu ambicji redukcji emisji gazów cieplarnianych przez Unię Europejską nie jest drogą do uzyskania lepszego rezultatu negocjacji – mówi Kasper Andersson, II sekretarz Ambasady Szwecji.
Więcej
-
Inicjatywa "Adopt a Negotiator" – zaadoptuj negocjatora
2011-11-23Już w sobotę w Durbanie (RPA) rozpocznie się COP17 kolejna konferencja Narodów Zjednoczonych, podczas której ważył się będzie los nas wszystkich. Przedstawiciele rządów zadecydują o polityce dotyczącej redukcji emisji gazów cieplarnianych, od której zależeć będzie, czy uda nam się wygrać walkę przeciwko zmianom klimatu. Osiągnięte porozumienie będzie miało olbrzymi wpływ nie tylko na środowisko naturalne ale także na rozwój społeczno-gospodarczy wszystkich krajów świata. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej z nas wiedziało, w jaki sposób rządy negocjują naszą przyszłość.
Więcej
-
Ambasadorowie o konferencji w Durbanie
2011-11-21Przedstawiamy Państwu cykl wywiadów z przedstawicielami krajów europejskich w Polsce na temat stanowiska i oczekiwać związanych z konferencją klimatyczną (COP 17), która w tym roku odbędzie się w Republice Południowej Afryki, w Durbanie. Cykl otwiera wywiad z ambasadorem Wielkiej Brytanii, panem Robinem Barnettem.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności