więcej


Książki / raporty

Szukamy pionierów ochrony klimatu! - rekrutacja do Projektu Pioneers into Practice (18288)

2015-03-06

Drukuj
galeria

Chcesz stworzyć aplikację mobilną związaną z transportem miejskim? Wiesz jak ograniczyć zużycie ciepła w budynkach mieszkalnych? A może zajmujesz się planowaniem miast i zależy Ci, by żyło się w nich wygodniej i lepiej?

Właśnie ruszyła rekrutacja do szóstej edycji międzynarodowego projektu Pioneers into Practice. Climate-KIC, stowarzyszenie stworzone przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), zaprasza profesjonalistów zainteresowanych ochroną klimatu do udziału w programie europejskich wyjazdów stażowych. Nabór otwarty jest dla doktorantów, naukowców, pracowników firm prywatnych oraz instytucji publicznych i pozarządowych.

Jak podkreśla Aled Thomas, Dyrektor Regionów Climate-KIC: „Kluczowym dla projektu Pioneers into Practice jest wymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy ekspertami z różnych krajów Europy. Zachęcamy także do poszerzania perspektyw naukowych i zawodowych poprzez mulitidyscyplinarne warsztaty oraz nowe kontakty. Pionierzy to osoby, które w przyszłości będą tworzyć gospodarkę niskoemisyjną”. Tematy rozwijane w ramach PiP to min. odnawialne źródła energii, transport w miastach, zrównoważone budownictwo i rozwój, zieleń miejska oraz ochrona przeciwpowodziowa.

W programie Pioneers into Practice bierze udział siedem regionów Europy: West Midlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy), Hesja (Niemcy), Utrecht (Holandia), Środkowe Węgry oraz Dolny Śląsk. Każdy z uczestników odbywa dwa staże – krajowy oraz zagraniczny i może liczyć na dofinansowanie wysokości do 8 000 Euro.

Tegoroczna rekrutacja trwa do 23 Marca 2015.

Więcej o programie:

www.eitplus.pl
www.climate-kic.org/pioneers

Uczestnik Pioneers into Practice o udziale w programie:

Pionier 2013: Michał Pająk, lat 28. Analityk i projektant gier, Centrum Rozwiązań Systemowych we Wrocławiu.

Jestem analitykiem i projektantem gier – w mojej pracy tworzę i rozwijam gry związane z tematyką zrównoważonego rozwoju oraz adaptacją do zmian klimatu. Podczas projektu Pionieers into Practice zajmowałem się rozwojem gry dotyczącej wpływu ekstremalnych zjawisk pogodowych związanych ze zmianą klimatu na rozwój gospodarczy społeczności zamieszkujących doliny rzeczne.

Pobyt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Uniwersytecie Technologii i Ekonomii w Budapeszcie pozwolił mi na spotkanie się z ekspertami w zakresie planowania przestrzennego, tworzenia polityk wodnych oraz modelowania systemów przeciwpowodziowych i irygacyjnych. Współpraca z nimi była naprawdę inspirująca – pozwoliła mi na lepsze zrozumienie złożoności problemów związanych ze zmianą reżimów zarządzania. Była to także możliwość do wymiany wiedzy oraz doświadczeń związanych z różnymi dziedzinami ekspertyzy. Pokazywałem jak gry mogą być wykorzystywane w edukacji dorosłych oraz w jaki sposób można przetworzyć wiedzę na mechanizmy gry. Ich ekspertyza pozwoliła mi na dalszy rozwój gry oraz sprawienie, aby w bardziej realistyczny sposób oddawała rzeczywiste problemy i konflikty. Współpracowaliśmy także nad pomysłami na wykorzystanie gier w działalności edukacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Technologii i Ekonomii, tak aby studenci obu jednostek mogli skorzystać z efektów realizowanego projektu.

Climate-KIC
Największe europejskie stowarzyszenie zaangażowane w tematykę zmian klimatycznych. Łączy sektory prywatny oraz publiczny wspierając innowacyjne badania, projekty i start-upy. Zrzesza naukowców, przedsiębiorców, wyższe uczelnie oraz przedstawicieli władz zaangażowanych w tematykę zmian klimatycznych. Climate-KIC prowadzi projekty z zakresu edukacji, przedsiębiorczości i innowacji.

Climate-KIC został stworzony przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii instytucję Unii Europejskiej. Działa od 20110 roku z centralą w Londynie.

www.climate-kic.org

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej