więcej


Inicjatywy lokalne

Zeroemisyjny hotel powstał w Wiedniu (10524)

2011-03-19

Drukuj
Boutique Hotel Stadthalle to przytulne schronienie i skarb dla wszystkich, którzy szukają unikalnego i stylowego hotelu w Wiedniu. Hotel zaprasza komfortowymi pokojami ze starannie dobranymi szczegółami. A w ogrodzie hotelowym można zrelaksować się i zjeść pyszne śniadanie. Ponieważ dla właścicieli środowisko przyrodnicze ma najwyższą wartość, Boutique Hotel Stadthalle jest pierwszym na świecie hotelem z zerowym bilansem energii.
W hotelu zainstalowanych jest 130 m2 paneli słonecznych, które nagrzewają się dość ciepłej wody do zaopatrzenia całego hotelu. Duże cysterny zbierają wodę deszczową z dachu, z która używana jest do spłukiwania toalet oraz do podlewania wyjątkowego ogrodu na dachu hotelu i lawendy, która jest największą w mieście plantacją. Woda pitna jest oczyszczana przy użyciu energii odnawialnej, dzięki specjalnej mieszance kamienia naturalnego. Hotel Stadthalle jest pierwszym ekologicznym hotelem w Wiedniu, który otrzymał europejski certyfikat ekologiczny www.eco-label.com oraz wiele innych nagród. Więc co jest takiego specjalnego w hotelu z zerowym bilansem energetycznym? Oznacza to, że w ciągu roku hotel tworzy taką samą ilość energii, którą zużywa, aby działał. Do tego używane są tylko odnawialne źródła energii, jak energia słoneczna i panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, wody gruntowe, a nawet trzy turbiny wiatrowe. Klimatyzacja jest zapewniona naturalnie, dzięki kwiatom na dachu i plantacji lawendy. Co więcej, jeśli gość przyjedzie rowerem lub pociągiem dostanie 10% zniżki! 

Więcej informacji na stronie hotelu: www.hotelstadthalle.at/en


źródło: Aeris Futuro
www.aeris.eko.org.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej