- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
NFOŚiGW wydaje miliardy na walkę ze smogiem
2017-01-11Około 10 mld zł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznacza na poprawę jakości powietrza w Polsce. Środki unijne i krajowe – dostępne w kilkunastu działaniach i programach priorytetowych, koordynowanych i tworzonych przez NFOŚiGW – pozwalają na bieżąco podejmować kompleksowe działania inwestycyjne, edukacyjne i monitoringowe. Program o nazwie Region to tylko jedna z propozycji NFOŚiGW na ograniczenie niskiej emisji i podniesienie efektywności energetycznej w Polsce.
Więcej
-
List otwarty Polskiego Alarmu Smogowego do Pani Premier Beaty Szydło
2017-01-10Polski Alarm Smogowy zaniepokojony katastrofalną sytuacją wywołaną zanieczyszczeniem powietrza w Polsce wystosował do Pani Premier Beaty Szydło list, który publikujemy poniżej.
Więcej
-
Smog to zagrożenie realne, a nie “troszkę bardziej teoretyczne”
2017-01-10Zanieczyszczenie powietrza powoduje w Polsce blisko 50 tysięcy przedwczesnych zgonów rocznie1. Zdarzają się dni, w których przebywanie na "świeżym powietrzu" może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Jednak minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w wywiadzie dla radia TOK FM udzielonym 3 stycznia br. określił smog mianem "zagrożenia troszkę bardziej teoretycznego".
Więcej
-
Europa broni się przed smogiem, Polacy trują się dalej
2017-01-05Co wydarzyłoby się w polskich miastach, gdybyśmy przyjęli francuski system ostrzegania przed smogiem? Polski Alarm Smogowy przeanalizował zanieczyszczenie powietrza w 6 polskich miastach w roku 2016. Okazuje się, że to co w Paryżu uznawane jest za największy smog od dekady, w Polsce jest na porządku dziennym, a władze nie informują mieszkańców o zagrożeniu.
Więcej
-
Balon Uniwersytetu Śląskiego pomoże w badaniach zanieczyszczeń powietrza
2017-01-02Naukowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego wykorzystają balon na ogrzane powietrze do badania zanieczyszczeń atmosfery. Będzie to pierwsze ruchome laboratorium tego typu, dające m.in. możliwość pobierania próbek w sposób niedostępny klasycznymi metodami.
Więcej
-
Rośliny pomogą oczyszczać glebę skażoną po Fukushimie
2016-12-29
Ewelina Krajczyńska, PAP - Nauka w Polsce
Promieniotwórczy cez, który dostał się do gleb po katastrofie w Fukushimie, gromadzi się głównie w jej wierzchniej warstwie, uniemożliwiając bezpieczną uprawę roślin. Sposobem na uporanie się z problemem cezu i oczyszczeniem gleb jest m.in. odpowiedni dobór roślin sadzonych na skażonych terenach.
Więcej
-
Zielony przetarg na energię we Wrocławiu
2016-12-27Energia dostarczana w 2017 roku do odbiorców z Wrocławia przez Energę będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu, emisja dwutlenku węgla do atmosfery będzie mniejsza o ok. 165 tys. ton.
Więcej
-
Panele fotowoltaiczne i pompy ciepła – przykłady najlepszych praktyk w budynkach wielorodzinnych
2016-12-21Jednym z wyraźnych trendów nowoczesnego budownictwa jest dążenie do osiągnięcia jak największej samowystarczalności energetycznej budynków.
Więcej
-
Raport GIOŚ za rok 2015 – powietrze w Polsce przekracza normy zanieczyszczenia
2016-12-16Najnowszy raport Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska nie pozostawia złudzeń. Polskie powietrze dalekie jest od doskonałości, a główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza są gospodarstwa domowe.
Więcej
-
Regulacje prawne i specjalistyczna wiedza niezbędne do niskoemisyjnego rozwoju gmin
2016-12-12Samorządy potrzebują wsparcia rządu, by aktywnie rozwijać gospodarkę niskoemisyjną. Poprawa jakości powietrza jest dla gmin ważniejsza niż ochrona klimatu, dlatego warto wskazywać im możliwości wdrażania projektów służących obu celom. Poziom angażowania społeczeństwa nadal jest niewystarczający. Oto kilka stwierdzeń, które padły podczas wczorajszej konferencji w Warszawie.
Więcej
-
Google: 100 proc. energii odnawialnej już w 2017 roku!
2016-12-10Internetowy potentat poinformował, że już w nadchodzącym roku jego wszystkie biura i centra serwerowe będą zasilane energią produkowaną wyłącznie ze źródeł odnawialnych.
Więcej
-
Oddolne strategie adaptacji do zmiany klimatu
2016-12-06
Anna Kucińska
Jak adaptować do zmiany klimatu różne regiony geograficzne i sektory przemysłu? Studia przypadków w projekcie BASE dostarczają odpowiedzi.
Więcej
-
Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku
2016-12-03Fundacja PlasticsEurope Polska w edukacyjno-społecznej akcji organizowanej w kilku regionach Polski przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu, co jest szczególnie naganne w przypadku odpadów plastikowych.
Więcej
-
Jedna decyzja Ministra Środowiska może pomóc chronić zdrowie - lekarze apelują o lepsze informowanie o smogu
2016-11-18Wiodące organizacje medyczne oraz Fundacja Greenpeace Polska apelują do Ministra Środowiska o ułatwienie dostępu do informacji o niebezpiecznym dla zdrowia stężeniu smogu.
Więcej
-
Samorządowcy poznali ofertę NFOŚiGW w sferze efektywności energetycznej i OZE
2016-11-17Pierwszą w cyklu konferencję pt. "Efektywność energetyczna i OZE – oferta finansowa i wsparcie doradcze" przeprowadził 14 listopada 2016 roku NFOŚiGW – Jednostka Realizująca Projekt Doradztwa Energetycznego (JRPDE). Spotkanie, które zorganizowano na Uniwersytecie Przyrodniczo Humanistycznym w Siedlcach, skierowane było do lokalnych samorządów.
Więcej
-
Podsumowanie COP22 – zapraszamy na konferencję
2016-11-10Koalicja Klimatyczna zaprasza na konferencję prasową pt. "Postanowienia COP22 w kontekście międzynarodowym i polskim", która odbędzie się 18 listopada o 11.00 w Centrum Prasowym PAP, mieszczącym się przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.
Więcej
-
Obywatele apelują o rzetelne informowanie o zanieczyszczeniu powietrza
2016-11-08Przedstawiciele Polskiego Alarmu Smogowego przekazali na ręce Pawła Sałka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, prawie 10 000 podpisów pod apelem o rzetelne informowanie społeczeństwa o zagrożeniach wynikających z oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Apel skierowany jest do Ministra Środowiska Jana Szyszko.
Więcej
-
Kraków: nowe zasady dot. bezpłatnej komunikacji podczas smogu
2016-11-02W Krakowie będą obowiązywały nowe zasady wprowadzania bezpłatnej komunikacji miejskiej podczas smogu. Średnie stężenia pyłu zawieszonego PM10 będą liczone dwukrotnie w ciągu doby, a nie jak było wpoprzednim sezonie grzewczym tylko raz - zdecydowali w środę jednomyślnie radni.
Więcej
-
Mieszkańcy proponują powstanie alternatywnej przestrzeni publicznej na Kazimierzu
2016-11-02Zakończony krakowski 24-godzinny CLIMATHON przyniósł zwycięstwo projektowi dotyczącemu alternatywnej organizacji przestrzeni publicznej na Kazimierzu, uwolnionej od samochodów.
Więcej
-
Bytom: GIG pokazał prototypowego drona do pomiaru niskiej emisji
2016-10-28Prototypowego drona z aparaturą mierzącą w czasie rzeczywistym zanieczyszczenie powietrza pokazał we wtorek w Bytomiu Główny Instytut Górnictwa w Katowicach (GIG). Współpracujące z Instytutem miasto chce skorzystać z dronów do monitoringu zanieczyszczeń.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności