- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Inicjatywy lokalne
Start up odpowiedzialny za klimat i społeczeństwo (19677)
2016-08-09Drukuj
Finałem we Wrocławiu zakończyła się kolejna z odsłon największej europejskiej letniej szkoły poświęconej zagadnieniom ochrony klimatu.
Studenci z całego świata (prócz krajów naszego kontynentu, w programie wzięli udział reprezentanci Azji, Afryki i Ameryki Południowej) odbyli podróż po Europie połączoną z intensywnym programem szkoleniowym łączącym wiedzę o środowisku z kształtowaniem umiejętności biznesowych. Czy ich rewolucyjne pomysły na pozyskiwanie pitnej wody w obozach dla uchodźców i kosmetyki w małych, skoncentrowanych opakowaniach podbiją rynek?
W programie The Journey 2016 wzięło udział ponad 200 studentów z 46 państw, reprezentujących 50 różnych dziedzin nauki – od architektury i designu, po inżynierię środowiska oraz geochemię. Łączy ich wiara we własne możliwości, zapał do biznesu i chęć ochrony środowiska. Młodzi ludzie przez pięć tygodni pracowali nad pomysłami na własne firmy, które mogą przyczynić się do lepszej ochrony naszej planety, a jednocześnie odniosą komercyjny sukces. Polski, obok włoskiego i angielskiego, finał The Journey odbył się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i był organizowany przez Climate-KIC Polska.
Wiele z pomysłów tegorocznej The Journey to odpowiedzialne społecznie przedsięwzięcia. Studenci chcą rozwiązywać realne problemy, jak te związane z dostępem do wody np. w Indiach, czy napływem uchodźców do Europy. W przekuciu idealistycznych planów w realne biznesowo przedsięwzięcia pomagała młodym ludziom grupa coachów i jury składające się z ekspertów z dziedziny rozwoju przedsiębiorstw, innowacji i ochrony środowiska.
– Ruszając w The Journey nie wiedziałam, że czeka mnie tak wiele godzin nauki i pracy. Jednak nie zamieniłabym takich wakacji na bezproduktywne leżenie na plaży – wspomniała studentka z Wenezueli pracująca nad pomysłem skoncentrowanych kosmetyków w kostkach, który został nagrodzony za najlepszy biznes plan. Jak podkreśla Mark Möbius, jeden z jurorów tegorocznej edycji The Journey, to dobry i stosunkowo łatwy w realizacji pomysł na firmę. Sukces może przynieść czasem bardzo proste rozwiązanie, które odpowiada na potrzeby ludzi w wielu krajach i dlatego łatwo może być skalowane.
Jak podkreśla dyrektor Climate-KIC Polska, Cezary Lejkowski, kwestie rozwoju własnych pomysłów w przedsięwzięcia biznesowe, firmy i start-upy, w szczególności te z zakresu ochrony klimatu, stają się dla młodych ludzi na całym świecie coraz ważniejsze. Możemy więc spodziewać się w tej dziedzinie wielu nowych, zaskakujących innowacji.
Źródło: Climate-KIC
O Climate-KIC
Climate-KIC to największe przedsięwzięcie Unii Europejskiej w zakresie ochrony klimatu i budowy gospodarki niskoemisyjnej. Przeciwdziałamy zmianom klimatu w czterech zakresach tematycznych dotyczących obszarów miejskich, zagospodarowania terenów rolniczych i przemysłowych, systemów produkcyjnych oraz danych i finansów. Wierząc, że edukacja zachęci następne pokolenia do troski o klimat i środowisko, prowadzimy programy dla studentów, start-upów i innowatorów w całej Europie.
Climate-KIC jest wspierany przez EIT - Europejski Instytut Innowacji i Technologii, instytucję Unii Europejskiej.
Podobne artykuły
- Cezary Lejkowski: Zielone technologie są dobre dla gospodarki i zapewniają wyższy poziom jakości życia [WIDEO]
Cezary Lejkowski, dyrektor Departamentu Klimatu i Energii z Eit Plus, koordynator regionalny odpowiedzialny za Polskę i Czechy, Climate-KIC był naszym gościem podczas debaty "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok". W krótkim filmie prezentujemy jego wystąpienie.
Więcej
- Zielony biznes przyszłości
Panele solarne na wielkich kontenerowcach zmniejszające zużycie paliwa, patyczek do mieszania kawy wykonany z organicznego cukru czy praktyczne łączniki, które pomagają stworzyć meble z plastikowych skrzynek, to niektóre z pomysłów na zielony biznes, jakie mieli w tym roku uczestnicy właśnie zakończonego programu The Journey.
Więcej
- Masz pomysł na zielony start-up? Zdobądź grant na start!
Masz pomysł na zielony biznes, ale nie wiesz skąd wziąć pieniądze na start? Weź udział w konkursach grantowych organizowanych przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności