- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Prezydencja Polski w Radzie UE a rynek energetyczny
2011-05-05W Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja pt. "Rok energii – energetyczny wymiar polskiej prezydencji", która ma być przyczynkiem do szerszej debaty na temat priorytetów dla polskiej prezydencji w Radzie UE. Podczas spotkania głos zabrali m.in.: przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, wiceminister gospodarki Marcin Korolec, prof. Krzysztof Żmijewski oraz inni eksperci. Konferencja była także transmitowana on-line przez serwis proinwestycje.pl.
Więcej
-
Friends of the Earth Europe: czas zacząć stopniowo wycofywać się z energii jądrowej
2011-05-04W Brukseli 26 kwietnia 2011 r., w 25 rocznicę katastrofy nuklearnej w Czarnobylu, Friends of the Earth Europe zjednoczyli się w solidarności z obywatelami Ukrainy oraz obywatelami krajów sąsiadujących, upamiętniając skutki katastrofy. Członkowie Friends of the Earth Europe również jednoczą się z ludźmi dotkniętymi skutkami tsunami w Japonii, któro wywołało, nadal trwający kryzys jądrowy. W kraju tym dopuszczalny poziom nuklearnego kryzysu został osiągnięty do poziomu maksimum, ten sam poziom był osiągnięty w Czarnobylu1.
Więcej
-
Wiedzy nigdy zbyt wiele
2011-05-04Aleksandra Arcipowska dla ChronmyKlimat: Dostęp do wiedzy w dzisiejszym świecie, a przynajmniej w jego większej części, nie jest już żadną trudnością. Już nie opasłe tomy encyklopedii i podręczniki, ale przede wszystkim Internet jest najważniejszym źródłem informacji w codziennym życiu. Rozwój Internetu niesie nieskończone możliwości dzielenia się wiedzą i informacjami. Warto jednak sięgać w Internecie do sprawdzonych źródeł, bo nie brakuje tych wątpliwych, a często w ogóle nieprawdziwych.
Więcej
-
Dalkia buduje elektrociepłownie na biomasę
2011-05-03W celu zwiększania produkcji energii z OZE koncern energetyczny Dalkia stawia na biomasę. Nowe elektrociepłownie biomasowe mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku.
Więcej
-
Turbiny od GE dla nowej farmy wiatrowej w Żeńsku
2011-05-03Firma GE (NYSE:GE) ogłosiła, że dostarczy technologię turbin wiatrowych o mocy 2,5 MW dla farmy wiatrowej w Żeńsku w północno-zachodniej Polsce. Farma ta powstaje w związku ze wzrostem produkcji energii ze źródeł odnawialnych realizowanej w celu zmniejszenia uzależnienia Polski od energii pozyskiwanej z węgla kamiennego. Inwestycja ta zlokalizowana jest w mieście Krzęcin, w powiecie choszczeńskim na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Więcej
-
Rusza największa farma wiatrowa w Europie
2011-05-02Portugalska farma wiatrowa Parque Eolico de Alto Mino, w obliczu kłopotów ze sfinalizowaniem rumuńskiego projektu Fantanele, jest obecnie największą lądową farmą wiatrową w Europie.
Więcej
-
RWE będzie produkować energię z biomasy
2011-05-02Koncern energetyczny RWE dostosuje jedną ze swoich elektrowni do spalania biomasy. Po ukończeniu będzie to największa tego typu instalacja na świecie.
Więcej
-
Feed-in tariff także dla energetyki słonecznej termalnej?
2011-05-02W hiszpańskim narodowym planie na rzecz OZE znalazły się zapisy mówiące o objęciu systemem feed-in tariff także instalacji solarnych.
Więcej
-
Program pomocowy dla rynku biopaliw zgodny z programem wieloletnim
2011-04-29Rada Ministrów przyjęła 26 kwietnia 2011 r. przedłożone przez ministra gospodarki oświadczenie w sprawie zgodności notyfikowanego programu pomocowego z obowiązującym „Wieloletnim programem promocji biopaliw lub innych paliw odnawialnych na lata 2008-2014”.
Więcej
-
OZE elementem innowacyjnej gospodarki
2011-04-29Do końca czerwca powinny zostać stworzone ramy prawne dotyczące możliwości działalności elektrowni atomowej w Polsce. W drugiej połowie roku mają się rozpocząć konsultacje społeczne na ten temat – powiedział podczas zorganizowanego przez Pracodawców RP forum dotyczącego odnawialnych źródeł energii Andrzej Chwas, kierujący Departamentem Energii Jądrowej w Ministerstwie Gospodarki.
Więcej
-
Nobliści w liście otwartym do światowych przywódców: nie dla atomu
2011-04-299 laureatów i laureatek pokojowej Nagrody Nobla wysłało list otwarty do ponad 31 przywódców rządów i państw inwestujących w energetykę jądrową, w którym wzywają do inwestycji w odnawialne źródła energii i zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa i ekonomii elektrowni jądrowych. List ten został wysłany między innymi do Donalda Tuska.
Więcej
-
Program pomocowy dla rynku biopaliw zgodny z programem wieloletnim
2011-04-29Rada Ministrów przyjęła 26 kwietnia 2011 r. przedłożone przez ministra gospodarki oświadczenie w sprawie zgodności notyfikowanego programu pomocowego z obowiązującym „Wieloletnim programem promocji biopaliw lub innych paliw odnawialnych na lata 2008-2014”.
Więcej
-
Powstanie biogazownia w Witkowie?
2011-04-28Agrofirma Witkowo, jedno z największych gospodarstw w województwie zachodniopomorskim i w Polsce, planuje budowę biogazowni rolniczej. W Witkowie powstają już zbiorniki, które mają gromadzić substrat na potrzeby przyszłej instalacji.
Więcej
-
Nowa dyrektywa europejska dotycząca efektywności energetycznej
2011-04-28Już w czerwcu 2011 roku Komisja Europejska ma przedstawić szczegółowy kalendarz procesu legislacyjnego dla nowej dyrektywy europejskiej, dotyczącej kwestii efektywności energetycznej tzw. energy efficiency and services directive (ESD). Prace potrwają zapewne kilkanaście miesięcy, ale ich pierwszy etap przypadnie na okres przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej. Temat efektywności energetycznej będzie więc niewątpliwie ważnym elementem „polskiej prezydencji”1.
Więcej
-
Gdzie po dofinansowanie na kolektory dla firm?
2011-04-27Czy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na montaż instalacji solarnych? Jeśli tak, to gdzie je znaleźć? Obecnie najpopularniejszy w Polsce program dopłat do kolektorów słonecznych, czyli kredyt z 45% dopłatą na zakup solarów z NFOŚiGW, wyklucza przedsiębiorstwa z grona potencjalnych beneficjentów.
Więcej
-
Hiszpania liderem UE w produkcji energii wiatrowej
2011-04-27Po raz pierwszy to nie Niemcy przodują w produkcji energii wiatrowej. W 2010 roku pozycję europejskiego lidera przejęła Hiszpania. Elektrownie wiatrowe w tym kraju wytworzyły ponad 7 000 GWh więcej niż w Niemczech, chociaż łączna moc zainstalowana w energetyce wiatrowej w Hiszpanii jest znacznie niższa. Świadczy to niewątpliwie o wydajności hiszpańskich elektrowni.
Więcej
-
PIGEO apeluje o zmianę projektu rozporządzenia dotyczącego zielonych certyfikatów
2011-04-27PIGEO zwraca uwagę, że projektowany akt prawny dotyczący zielonych certyfikatów w rzeczywistości zaniża aż o 10,6% udział zielonej energii elektrycznej w sektorze elektroenergetyki netto.
Więcej
-
Więcej pieniędzy na solary w Niemczech
2011-04-26Po zeszłorocznym spadku liczby nowych instalacji solarnych w Niemczech, w tym roku rynek kolektorów słonecznych u naszych zachodnich sąsiadów może ponownie zanotować wzrost.
Więcej
-
Gaz z łupków pod kontrolą - wyjaśnienie Ministerstwa Środowiska
2011-04-26Inwestorzy na własny koszt prowadzą badania w całym kraju, żeby określić realne zasoby gazu z łupków, jakie posiada Polska. Dzięki temu w perspektywie kilku lat Skarb Państwa będzie dysponował prawdziwym „skarbem” w postaci potwierdzonych danych na temat gazu z łupków w kraju. Na tej podstawie i w oparciu o ramy prawne podejmowane będą strategiczne decyzje dotyczące potencjalnego wydobycia i jego warunków.
Więcej
-
Strefa zamknięta wokół elektrowni Fukushima
2011-04-26Władze Japonii ogłosiły obszar w promieniu 20 kilometrów wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima strefą zamkniętą. Poinformował o tym w czwartek premier Naoto Kan podczas wizyty w prowincji Fukushima.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności