- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Branża OZE mówi jednym głosem
2011-08-05"Razem na rzecz zielonej energii" – pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Polskie Towarzystwo Biomasy POLBIOM i Polskie Stowarzyszenie Biogazu przystąpią dziś oficjalnie do Polskiej Rady Koordynacyjnej Odnawialnych Źródeł Energii (PRK OZE). W ten sposób podmioty sektora zielonej energii oraz organizacje ekologiczne chcą wzmocnić swoje siły w walce o przyszłość taniej, odnawialnej i bezpiecznej energii.
Więcej
-
Więcej składowisk i pól składowania odpadów nuklearnych w USA
2011-08-05W USA potrzeba więcej składowisk o łatwym dostępie oraz pól składowych dla odpadów nuklearnych, które mogą być przyszłymi surowcami energetycznymi – takie wnioski zawiera raport prezydenckiej Blue Ribbon Commission.
Więcej
-
Pierwszy miesiąc prezydencji za nami
2011-08-04Zrównoważony rozwój i zwiększanie świadomości ekologicznej ludzi, ochrona klimatu i adaptacja Europy do zmian klimatycznych, efektywne wykorzystanie zasobów oraz ochrona utraty bioróżnorodności – to tematy podjęte podczas spotkań organizowanych przez Ministerstwo Środowiska w pierwszym miesiącu polskiej prezydencji. Lipiec był czasem wzmożonej pracy, a także szansą na prezentację priorytetów środowiskowych oraz dobrego przygotowania merytorycznego i organizacyjnego Ministerstwa Środowiska. Już od ponad miesiąca pracujemy nad tworzeniem "nowych ram europejskiej polityki ochrony środowiska" i kształtujemy stanowisko UE w ramach przewodnictwa Polski w Radzie UE.
Więcej
-
Ministerstwo Gospodarki: ustawa o OZE po wyborach
2011-08-03Ustawa o energii odnawialnej, którą przygotowuje resort gospodarki, trafi do Sejmu dopiero po wyborach parlamentarnych – poinformował jeden z wyższych urzędników Ministerstwa Gospoarki.
Więcej
-
Znaczące inwestycje w ekologiczną energetykę na świecie w 2010 r. – raport UNEP
2011-08-03Inwestycje w ekologiczne źródła energii wzrosły w 2010 r. o niemal jedną trzecią, do czego przyczynił się głównie rynek europejski, na którym odnotowano wzrost liczby instalacji paneli słonecznych na dachach budynków oraz rozwój farm wiatrowych w Chinach – czytamy w najnowszym raporcie rocznym Programu Środowiskowego Narodów Zjednoczonych (UNEP) pt. "Globalne trendy w inwestycjach w odnawialne źródła energii 2011" ("Global Trends in Renewable Energy Investment 2011").
Więcej
-
Nie stać nas na marnotrawienie energii i surowców – nieformalne posiedzenie Rady UE ds. Konkurencyjności
2011-08-03Ministrowie odpowiedzialni za przemysł i rynek wewnętrzny państw członkowskich UE pod przewodnictwem wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, z udziałem Komisarza UE ds. przemysłu i przedsiębiorstw Antonio Tajani oraz ministra środowiska Andrzeja Kraszewskiego dyskutowali 22 lipca 2011 r. w Sopocie, jak pogodzić rozwój gospodarczy UE z zachowaniem dobrej pozycji konkurencyjnej unijnej gospodarki oraz z wymogami zrównoważonego rozwoju.
Więcej
-
Polska gospodarka nieprzygotowana do realizacji założeń pakietu 3x20
2011-08-02Bez szybkiego stworzenia długofalowej polityki rozwoju niskoemisyjnej gospodarki wdrożenie unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego będzie niekorzystne dla Polski – uważa Tomasz Grzegorz Grosse, autor raportu "Niskoemisyjna gospodarka w Polsce: wpływ europeizacji na politykę rządu" opublikowanego przez Instytut Spraw Publicznych.
Więcej
-
Poprawka o warunkach przyłączenia wraca do Sejmu
2011-08-01Senat na piątkowym posiedzeniu (29.07.2011) przyjął niekorzystną dla inwestujących w energetyką wiatrową poprawkę do prawa energetycznego.
Więcej
-
O żywiołach w służbie człowieka – słońcu i wietrze zamiast ropy na międzynarodowej konferencji we Wrocławiu
2011-08-01Czy grozi nam kryzys energetyczny i globalna ciemność? Zasobów ropy naftowej wystarczy mniej więcej do końca pierwszej połowy tego stulecia – alarmują naukowcy. W Europie większość krajów, nie czekając na problemową sytuację, już teraz wykorzystuje odnawialne źródła energii. W Polsce temat ten dopiero jest podejmowany. Powstają jednak prekursorskie projekty – jak gdańskie osiedle energooszczędne, któremu energię dostarcza wiatr i słońce. Czy alternatywne źródła energii to tylko utopia? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwać będą uczestnicy międzynarodowej konferencji we Wrocławiu, nad którą patronat objął szef Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek.
Więcej
-
Bartosz Wojszczyk, GE: "Inwestycje w systemy smart grid niekoniecznie oznaczać muszą wyższe rachunki za energię"
2011-08-01Rynek Energii Odnawialnej rozmawia na temat smart grid z Bartoszem Wojszczykiem, Global Smart Grid Technical Solutions Leader w firmie GE Energy.
Więcej
-
Centrum energetyki odnawialnej w Sulechowie
2011-07-31W Sulechowie (Lubuskie) przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej powstało Centrum Energetyki Odnawialnej. Placówka umożliwi prowadzenie wielu badań z zakresu pozyskiwania energii odnawialnej z różnych źródeł.
Więcej
-
Kolektory słoneczne nie takie popularne?
2011-07-31Dopłaty do kolektorów słonecznych można pozyskać już od ponad roku. Jednak jak donosi portal wyborcza.biz, Polacy nie są zainteresowani dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej
-
Lato z wiatrakami
2011-07-30"Wiatrak jaki jest, każdy widzi". A już na pewno warto, aby każdy z bliska sam zobaczył i ocenił, jak pracuje nowoczesna turbina wiatrowa. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) zachęca, abyśmy podczas naszych wakacyjnych podróży odwiedzali działające w Polsce parki wiatrowe. "To najlepszy sposób, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat tego źródła energii i skonfrontować dotychczasową opinię z faktami" – przekonuje Krzysztof Prasałek prezes stowarzyszenia.
Więcej
-
NIK: NFOŚiGW zwleka z dotacjami na energetykę
2011-07-29Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli NFOŚiGW nie spieszy się z realizacją dofinansowań na projekty mające na celu realizację polityki energetycznej Polski, a także programu budowy biogazowni w każdej gminie.
Więcej
-
Frost & Sullivan: Rynek smart meters – 26-proc. wzrost w Europie do 2017
2011-07-29Najwięcej zainstalowanych systemów przewiduje się w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii (2010–2017), Europa Środkowo-Wschodnia pozostaje wciąż w tyle.
Więcej
-
Energooszczędność się opłaca
2011-07-28Ponad połowa Polaków byłaby skłonna zainwestować w rozwiązania energooszczędne w trakcie remontu lub budowy, aby potem płacić niższe rachunki – wynika z najnowszego badania Instytutu Homo Homini dla Deutsche Bank PBC. Nieco mniej ankietowanych zdecydowałoby się na taki krok z troski o środowisko. Motywacja ekonomiczna może być z czasem tym silniejsza, im wyższe będą ceny energii.
Więcej
-
50% energii z OZE w 2050 roku
2011-07-27Odnawialne źródła energii były tematem konferencji prasowej ministra Marka Sawickiego, zorganizowanej z udziałem prof. Janusza Gołaszewskiego, która odbyła się w poniedziałek 25 lipca 2011 r.
Więcej
-
Bezpieczeństwo energetyczne UE z zachowaniem dostępnych cen energii i zasad zrównoważonego rozwoju
2011-07-26Unii Europejskiej potrzebne jest bezpieczeństwo energetyczne, a energia nie może być zbyt droga ani nie może zakłócać równowagi ekologicznej – wynika z debaty uczestników spotkania pt. „Polska prezydencja w Radzie UE i scenariusze energetyczne przyszłości”, które odbyło się w Warszawie 14 lipca br.
Więcej
-
Dotacje na termomodernizację z NFOŚiGW
2011-07-25Ruszył nabór wniosków w konkursie NFOŚiGW dotyczącym dofinansowania projektów termomodernizacyjnych dla jednostek samorządowych.
Więcej
-
Naukowcy z UG badają, jak składować CO2 pod dnem Bałtyku
2011-07-24Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczęli badania możliwości magazynowania dwutlenku węgla pod dnem Morza Bałtyckiego i jego wpływu na ekosystem morski. Polscy badacze wchodzą w skład międzynarodowego zespołu realizującego projekt "Sub-seabed CO2 Storage: Impact on Marine Ecosystems (ECO2)".
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności