ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Konferencja otwierająca prace nad Powiatowym Programem Niskowęglowego Rozwoju dla powiatu starogardzkiego - zaproszenie (17834)

2014-10-12

Drukuj

20. października w siedzibie starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, odbędzie się konferencja otwierająca praca nad Powiatowym Programem Niskowęglowego Rozwoju dla powiatu starogardzkiego. Tym samym powiat ma szasnę stać się jednym z pierwszych w Polsce regionów, przygotowanych na zmiany wynikające ze zmian klimatycznych oraz pilnej potrzeby poszukiwania alternatywnych w stosunku do węgla, źródeł energii.

Celem konferencji, w której wezmą udział przedstawiciele społeczeństwa, biznesu oraz lokalnych władz, jest m.in. wypracowanie sposobu prowadzenia prac nad przygotowaniem Powiatowym Programem Niskowęglowego Rozwoju (PPNR) wraz z informacją o harmonogramie i propozycjach zaangażowania lokalnych społeczności, organizacji, instytucji i przedsiębiorców.

Sam Powiatowy Program Niskowęglowego Rozwoju jest częścią projektu „Dobry Klimat dla Powiatów” realizowanego na obszarze całego kraju przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i Związek Powiatów Polskich. Celem głównym programu jest wypracowanie strategii rozwoju, która obok spełnienia celów gospodarczych i społecznych, pozwoli na osiągnięcie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Ograniczenie to powinno wynosić 20% w roku 2020 w stosunku do roku 2005.

Warto podkreślić, że przygotowanie Powiatowego Programu Niskowęglowego Rozwoju dla powiatu starogardzkiego ma charakter pilotażowy. W przyszłości z doświadczeń zebranych przy jego tworzeniu będzie mogło korzystać 115 powiatów biorących udział w projekcie „Dobry klimat dla powiatów”, a docelowo wszystkie powiaty w Polsce. Co ważne, posiadanie PPNR wzmocni pozycję powiatu starogardzkiego w staraniach o środki z budżetu UE na okres 2014-2020. Mogą one zostać przeznaczone zarówno na zadania służące ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych, jak i adaptacji do zmian klimatu.

Chcesz zgłosić swój udział w konferencji?

Chcesz dowiedzieć się o niej więcej?

Zadzwoń: 22-8510402 lub napisz: ppnr@ine-isd.org.pl lub wyślij fax: 22- 8510400.


Pliki do pobrania


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej