ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Biuletyn "Dobry klimat dla powiatów" nr 14 (17323)

2014-05-27

Drukuj

Zapraszamy do lektury kolejnego, 14., numeru biuletynu projektu "Dobry klimat dla powiatów".

Na początku roku 2014 pojawił się dokument „Ramy polityczne na okres 2020-2030 dotyczące klimatu i energii”, zwany Białą Księgą. W dokumencie tym Komisja Europejska zaproponowała ustalenie na rok 2030 celu w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych w UE na poziomu 40 % w porównaniu z rokiem 1990. Jakie szanse, ale i jakie zagrożenia niesie ten dokument zastanawia się w swoim artykule dr Andrzej Kassenberg.

W dziedzinie klimatu przybył nam w gminach nowy, (nie)obowiązkowy, dokument strategiczny dotyczący strategii niskoemisyjnego rozwoju. O podstawach prawnych Planów Gospodarki Niskoemisyjnej pisze Tomasz Pawelec, Consus Carbon Engineering

Co się stało na wyspach to bardzo ciekawa próba pokazania, jak zmienia się klimat. Próby tej dokonał dr Wojciech Szymalski. W swoim artykule zebrał fakty, które świadczą dobitnie, jak poważne są zmiany klimatu, dotyczące Wysp Brytyjskich. Przykładem niech będzie fakt, iż w ciągu 248 ostatnich lat nigdy nie notowano tak deszczowego okresu zimowego w Anglii i Walii.

W kolejnym interesującym artykule ten sam autor pokazuje, jak ważną rolę w energetycznym zachowaniu obywateli daje przykład płynący od władz publicznych.

Jak zawsze zamieszczone zostały relacje z Regionalnych Konferencji Klimatycznych. Tym razem odbyły się one w województwach Mazowieckim, Podlaskim i Kujawsko-Pomorskim.

Zapraszamy do lektury [zobacz>>]
Zespół Projektu Dobry Klimat dla Powiatów


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej