- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Platforma cyklu życia budynku
30 września 2019 roku o godz. 11:00 odbyła się ostatnia debata w ramach projektu Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami.
Debata była moderowana przez Hannę Kryszyńską - koordynator projektu Eko-lokator. W debacie udział wzięli:
Sebastian Kulis – frelancer prowadzący bloga roślinneporady.pl
Kinga Zinowiec-Cieplik - Politechnika warszawska
Piotr Mędrzycki - Skanska, Ecolaby.net
W ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami" odbyły się trzy debaty. Pierwsza poruszyła tematykę Efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii (można ją zobaczyć Tutaj), a druga dotyczyła Gospodarowania wodą w budynkach wielorodzinnych (można ją zobaczyć Tutaj)
12 lutego odbył się w Warszawie warsztat „Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju w ramach projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami”.
Warsztat składał się z trzech sesji tematycznych, podczas których uczestnicy wysłuchali ciekawych referatów, wzięli udział w dyskusji i wymieniali się doświadczeniami. Projekt jest dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem z drugiej debaty on-line w ramach projektu Eko-lokator, która odbyła się 11 lipca 2018 roku.
W debacie udział wzięli:
Piotr Jurkiewicz - architekt, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych;
Robert Jacek Moritz - Prezes osiedla zrównoważonego Siewierz Jeziorna jesto to dzielnica multi-funkcjonalna, zaprojektowana z myślą o efektywnym gospodarowaniu wodą i ograniczaniu jej zużycia, posiadająca centralny system zagospodarowania wód opadowych. Wody opadowe są gromadzone i odzyskiwane, a następnie powracają do ekosystemu;
Karolina Maliszewska - z Fundacji Sendzimira.
Debata była moderowana przez Hannę Kryszyńską - koordynator projektu Eko-lokator.
W ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami" odbędą się trzy debaty. Pierwsza poruszyła tematykę efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii (można ją zobaczyć tutaj). Trzecia poruszy problematykę związaną z roślinnością na, w i wokół budynku, odbędzie się ona w lutym 2019 roku.
28 czerwca w Warszawie odbył się warsztat na temat gospodarowania wodą w budynkach wielorodzinnych. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
arsztat został zorganizowany przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju w ramach projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami”, który dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Warsztat składał się z trzech sesji ogólnych, polegających na referacie wprowadzającym i dyskusji wokół danego tematu.
Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem z pierwszej debaty on-line w ramach projektu Eko-lokator, która odbyła się 21 marca 2018 roku.
Głównym ekspertem podczas debaty był Andrzej Rajkiewicz - z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.
W pierwszej debacie projektu "Eko-lokator" wzięli udział również:
Artur Łeszczyński - Skanska Residential Development Poland
Mateusz Płoszaj-Mazurek - architekt w pracowni Bjerg Arkitektur Polska. Doktorant Politechniki Warszawskiej
Piotr Jurkiewicz - architekt, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych
Marcin Dłużewski - z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Audytor Energetyczny.
Debata była moderowana przez Nikolę Bocheńską.
W ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami" odbędą się dwie debaty. Druga dotyczyć będzie gospodarowania wodą w budynkach wielorodzinnych. trzecia poruszy problematykę związaną z roślinnością na, w i wokół budynku.
9.02.2018 w Warszawie odbył się warsztat na temat efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych.
Wydarzenie miało charakter otwarty i bezpłatny, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządu, deweloperów i zarządców nieruchomości, mediów oraz osób zainteresowanych tematyką OZE i efektywności energetycznej. Formuła warsztatu jako punktu wyjścia do Platformy cyklu życia budynku, której zadaniem jest wymiana doświadczeń oraz budowa zaufanych relacji pomiędzy firmami zewnętrznymi a zarządcami wspólnot i spółdzielni sprawdziła się doskonale.
Warsztat na temat efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych zakończył cykl szkoleniowy związany z tą tematyką - szkolenia odbyły się w Poznaniu, Krakowie, Toruniu i Lublinie. W ramach projektu zaplanowane są jeszcze moduły tematyczne dotyczące gospodarowania odpadami w budynkach mieszkaniowych, gospodarowania wodą, transportu wspólnotowego, roślinności na, wokół i w budynku oraz sposobów komunikacji z mieszkańcami na tematy związane z ochroną środowiska.
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
Skontaktuj się z nami!
Koordynator Projektu
Asystent Koordynatora Projektu
Redaktor
Specjalista ds. Finansowych
Promocja
Social Media
Newsletter
Dofinansowanie
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności