- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Opinie
-
Efektywna strategia likwidacji smogu
2018-04-10
Ludomir Duda, Marcin Popkiewicz
Jedynym sposobem na całkowitą likwidację niskiej emisji jest elektryfikacja ogrzewania - Piszą Ludomir Duda i Marcin Popkiewicz.
Więcej
-
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zobowiązuje się do pełnego przejścia na czystą, odnawialną energię elektryczną
2018-04-09Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest pierwszym uniwersytetem w Polsce, który zadeklarował chęć przejścia w pełni na odnawialne źródła energii elektrycznej na kampusie uczelni.
Więcej
-
Czym jest smog, jak rujnuje nam zdrowie i jak się przed nim chronić?
2018-04-06Spróbujmy rozjaśnić mglistą naturę smogu metodą pytań i odpowiedzi.
Więcej
-
EkoMiasto – nowatorski kierunek studiów ruszy na Uniwersytecie Łódzkim
2018-04-05
PAP Nauka w Polsce, Kamil Szubański
Specjalistów z zakresu zrównoważonego rozwoju miast, zagospodarowania przestrzeni oraz ekologii miasta będzie kształcić nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów licencjackich na Uniwersytecie Łódzkim – EkoMiasto. Kierunek ruszy od nowego roku akademickiego.
Więcej
-
Prof. Luniak: miejskie parki mogą być oazami dzikiego życia
2018-04-04
PAP Nauka w Polsce, Anna Ślązak
Miejskie parki mogą być oazami dzikiego życia, korzystnego dla klimatu i samopoczucia ludzi. Przyroda rozkwitnie, a samorządy zaoszczędzą, o ile zmienią tradycyjny sposób rozumienia dbałości o tereny zielone - mówił podczas międzynarodowej konferencji w Warszawie prof. Maciej Luniak.
Więcej
-
Polska poza przestrzenią
2018-04-04
Wojciech Szymalski
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju także zgłosiła uwagi do projektu ustawy o ułatiweniach w przygotowaniu i realizacji inwestycj mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Stoimy po stronie przestrzeni.
Więcej
-
Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym - podsumowanie debaty
2018-04-04
Konrad Wielądek
Zielone technologie już są znane w Polsce, ale obecnie mają skromny udział w rynku mieszkaniowym. Według raportu „Certyfikacja zielonych budynków w liczbach” Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego w Polsce w 2016r. było 409 certyfikowanych budynków, w tym zaledwie 5 to obiekty mieszkaniowe.
Więcej
-
Nowe Prawo wodne - informacje dla gmin w sprawie ustalania opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej
2018-04-03
Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej PGW Wody Polskie
Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej PGW Wody Polskie opublikował materiał pomocniczy dla gmin w sprawie ustalania opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej.
Więcej
-
Mniej mięsa – zdrowsi ludzie i środowisko. Nowy raport Greenpeace
2018-04-03Spożycie mięsa i nabiału musi zostać ograniczone o połowę do roku 2050, a wsparcie publiczne powinno być przeznaczane na ekologiczną produkcję zwierzęcą, jeśli chcemy zachować zdrowie i powstrzymać dewastację środowiska – czytamy w nowym raporcie Greenpeace. Intensywne, masowe hodowle zwierząt odpowiadają w dużym stopniu za dotykające coraz większą liczbę osób choroby cywilizacyjne, niszczenie lasów, wymieranie gatunków, zatrucie wód, zmiany klimatu.
Więcej
-
Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
2018-04-03
Konrad Wielądek
„Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym” to kolejny temat poruszany w ramach bezpłatnych szkoleń i warsztatów projektu Eko-lokator, dla osób zajmujących się zarządzaniem budynkami wielorodzinnymi. Gospodarka wodna jest jednym z najważniejszych aspektów w przypadku budownictwa wielorodzinnego. Jak oszczędzać wodę, co to jest woda szara, jak zbierać deszczówkę i ją potem wykorzystywać oraz jak sfinansować związane z tym inwestycje? O tych zagadnieniach i wielu innych będzie mowa na bezpłatnych szkoleniach w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i w Rzeszowie.
Więcej
-
Tegoroczny luty chłodniejszy niż wieloletnia średnia
2018-03-30Według Głównego Urzędu Statystycznego luty w 2018 r. był chłodniejszy niż średnio w latach 1971-2000. Urząd w publikacji zwrócił uwagę, że w lutym br. wystąpiły zróżnicowane warunki zimowania roślin. W pierwszej połowie miesiąca utrzymywała się wysoka - jak na tę porę roku - temperatura, co zakłóciło zimowy spoczynek roślin i spowodowało ich osłabienie oraz zmniejszenie mrozoodporności.
Więcej
-
Reportaż – zrównoważone gospodarowanie wodą na terenie dzielnicy Siewierz Jeziorna
2018-03-30
Katarzyna Wolańska
Jesteśmy na południu Polski, około 30 km od Katowic w stronę Częstochowy, na obrzeżach miasta Siewierz, na terenie dzielnicy Siewierz Jeziorna zaprojektowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzielnica jest położona na 130 ha działce i otoczona od wschodu oraz północy Zalewem Przeczycko-Siewierskim.
Więcej
-
Gospodarowanie wodą w miastach i na osiedlach
2018-03-30
Katarzyna Wolańska
Świat w którym żyjemy charakteryzuje się gwałtowną urbanizacją, rozlewaniem się miast i wzrostem liczby ludności, przy jednoczesnym kurczeniu się zasobów naturalnych, w tym zasobów wody.
Więcej
-
Eco Warsaw Tower – nowy ekologiczny trend architektoniczny dotarł nad Wisłę
2018-03-29Na świecie powstaje coraz więcej ekologicznych, zrównoważonych wieżowców i budynków użyteczności publicznej obsadzonych roślinnością. W Warszawie też ma powstać taka budowla – Eco Warsaw Tower oraz nowa siedziba SGH.
Więcej
-
Francja nominowana do antynagrody klimatycznej
2018-03-29Francja to kraj, który wspólnie z Polską, Węgrami, Hiszpanią, Portugalią, Włochami i Austrią został nominowany do „antynagrody” , za działania polityczne, które mocno szkodzą ochronie klimatu i są w sprzeczności z przyjętymi celami klimatycznymi. Poznajmy, za co Francja otrzymała tę nominację.
Więcej
-
Coraz więcej komarów i kleszy w Europie – efekt zmian klimatu
2018-03-28Najnowszy raport Wspólnego Centrum Badawcze (Joint Research Centre, JRC), działającego jako Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ostrzega przed nowymi zagrożeniami dla zdrowia Europejczyków – przed wzrostem chorób przenoszonych przez komary i kleszcze.
Więcej
-
Obrońcy Puszczy Białowieskiej z nagrodą im. Anny Laszuk
2018-03-28Obrońcy Puszczy Białowieskiej, grupa aktywistów, która sprzeciwiła się niszczeniu Puszczy Białowieskiej i zorganizowała „Obóz dla Puszczy”. Na miejscu przeciwstawiali się dalszej dewastacji tego najstarszego polskiego lasu.
Więcej
-
Najlepsze praktyki wspierające cyrkularny model gospodarki w Polsce
2018-03-27Wykorzystanie odpadów w postaci zużytej ziemi na produkt uboczny, edukacja ekologiczna jak pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów czy kompostomat jako samowystarczalne energetycznie urządzenie – to tylko niektóre ze zwycięskich projektów w pierwszej edycji konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Uroczyste wręczenie nagród w projekcie odbyło się 22 marca w Warszawie. Poza spotkaniem z laureatami wydarzenie stało się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji w gronie ekspertów na temat najskuteczniejszych działań na rzecz gospodarki cyrkularnej w Polsce.
Więcej
-
Porozmawiajmy o polskiej energetyce w Lublinie
2018-03-2727 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się pierwsza na Lubelszczyźnie konferencja cyklu Dobra Energia. Będzie to doskonała okazja, by w gronie ekspertów i praktyków porozmawiać o tym, jakich zmian i innowacji potrzebuje polska energetyka.
Więcej
-
Głosujcie na najbardziej antyklimatyczne działanie w Europie!
2018-03-27Kilka dni temu pisaliśmy o drugiej edycja przyznania „antynagród” krajom, które dotują najbardziej antyklimatyczne projekty. Projekty te zakładają dofinasowanie wykorzystania paliw kopalnych na różnych poziomach i w różnych dziedzinach gospodarki. Głosować możecie do 30 marca!
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności