ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

[Konkurs] Co lepsze dla energooszczędnego domu: wentylacja czy klimatyzacja? (17327)

2014-06-03

Drukuj
galeria

Air Conditioning by Texas Leather Furniture, CC 2.0, BY-SA

Co lepiej stosować w domu energooszczędnym: wentylację czy klimatyzację? Już wiesz? Koniecznie weź udział w naszym czerwcowym konkursie. W tym miesiącu w skład 10 zestawów nagród wchodzą aż trzy energooszczędne upominki.

„Energooszczędne 4 kąty” w czerwcu przyglądają się systemom wentylacji i klimatyzacji. Dariusz Koc oraz Arkadiusz Węglarz z Krajowej Agencji Poszanowania Energii SA piszą, czym tak właściwie jest wentylacja, jakie jej rodzaje rozróżniamy i czym różni się od klimatyzacji.

A my w tym samym czasie pytamy:

  1. Jaką wentylację najlepiej stosować w domach energooszczędnych?
  2. Dlaczego w polskich domach jednorodzinnych nie zaleca się stosowania klimatyzacji?
  3. Ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu rocznie dzięki zainstalowaniu w domu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?
  4. A w ostatnim pytanie jak zwykle prosimy o wymyślenie hasła – w tym miesiącu zachęcającego do stosowania wentylacji, która pomaga ograniczać zużycie energii w domu lub też nakłaniającego do dbania o właściwe jej działanie w energooszczędnym domu itp.

Przejdź do konkursu.

W tym miesiącu do wygrania 10 zestawów energooszczędnych upominków, w skład których wchodzą: energooszczędna żarówka, uszczelka pod drzwi oraz ekran zagrzejnikowy.

Zapraszamy do udziału!

 

Więcej informacji o konkursie oraz jego regulamin dostępne są w zakładce "Konkurs" na stronie Energooszczędnych 4 kątów.

 

ChronmyKlimat.pl
Energooszczędne 4 kąty


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej