- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Centrum Edukacji Ekologicznej w Katowicach
2018-12-31
www.katowice.eu
Przy Zespole Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach powstało Centrum Edukacji Ekologicznej. To już kolejne działanie miasta w obszarze edukacji ekologicznej mieszkańców. W Murckach zrealizowany został projekt skierowany nie tylko do dzieci i młodzieży.
Więcej
-
Sposoby komunikacji z mieszkańcami na tematy związane z ochroną środowiska - cz. 1 artykułu
2018-12-27
Katarzyna Wolańska
Podczas szkoleń, warsztatów i na podstawie wypowiedzi uczestników debat on-line przeprowadzonych w ramach projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami” można się było przekonać, że świadomość ekologiczna w dużych miastach wzrasta.
Więcej
-
Sposoby komunikacji z mieszkańcami na tematy związane z ochroną środowiska - cz. 2 artykułu
2018-12-27
Katarzyna Wolańska
W drugiej części artykułu: o kampaniach związanych z instalacjami obiektów edukacyjnych i o partycypacji społecznej.
Więcej
-
Szkolenie dotyczące finansowania projektów LIFE – 9 stycznia w NFOŚiGW
2018-12-24Aspekty finansowe wniosków o dofinansowanie z Programu LIFE 2018 i 2019 w podprogramie na rzecz środowiska oraz realizacja projektów – to tematy bezpłatnego szkolenia, na które 9 stycznia 2019 r. zaprasza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestnicy spotkania mogą też liczyć na indywidualne konsultacje.
Więcej
-
09.01.2019 Kraków - Spotkanie informacyjne „Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych – pożyczka unijna na efektywność energetyczną”
2018-12-2109.01.2019 w Krakowie odbędzie się spotkanie dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS), jednostek samorządu terytorialnego (JST) i podległych im podmiotów (jeśli inwestycja dotyczy budynków komunalnych zlokalizowanych na terenie Województwa Małopolskiego), które chcą realizować przedsięwzięcia podnoszące efektywność administrowanych przez nie budynków.
Więcej
-
Oni są eko na co dzień – znamy finalistów konkursu EKOpraktyki
2018-12-207 finalistów konkursu EKOpraktyki odjechało rowerami przekazanymi przez organizatorów: Rekopol i Biedronkę. Nagrodzeni podzielili się swymi poradami: jak odkurzać w rytmie slow, na czym polega plogging, jak ekologicznie zapakować produkty na wagę oraz planować zakupy i przygotowywać posiłki, by nie marnować żywności?
Więcej
-
Rynek mocy w UE dla źródeł niskoemisyjnych
2018-12-20Parlament Europejski, Komisja i Rada zrobiły krok w dobrym kierunku, zgadzając się na zakończenie subsydiów węglowych do 2025 r., torując drogę ogólnoeuropejskiej fazie wycofania węgla. Jednak najwięksi truciciele wciąż mogą kupować czas, pomimo pilnej zmiany klimatu.
Więcej
-
COP 24 w Katowicach - i co dalej?
2018-12-19Paryski regulamin przyjęty, ale reakcja na pilny charakter raportu IPCC 1.5C wymaga silniejszych celów klimatycznych do 2020 r. Oraz przewidywalnego i odpowiedniego wsparcia dla krajów rozwijających się.
Więcej
-
COP 24 w Katowicach -sukces, który niełatwo zrozumieć
2018-12-19
Lidia Wojtal, WysokieNapiecie.pl
W historii globalnych negocjacji klimatycznych COP24 z pewnością będzie uznawany za spore osiągnięcie. Bez biurokratycznej mordęgi w Katowicach większość choćby najbardziej ambitnych deklaracji politycznych pozostałaby na papierze. Polska prezydencja wykonała kawał dobrej dyplomatycznej roboty.
Więcej
-
Deloitte: Polska gospodarka może zyskać blisko 20 mld zł, dzięki zmniejszeniu o 1 proc. zużycia surowców i energii Gospodarka o obiegu zamkniętym otwiera przed firmami nowe możliwości rozwoju
2018-12-17Jak wynika z raportu firmy doradczej Deloitte „Zamknięty obieg – otwarte możliwości”, gospodarka odpadami i zarządzanie surowcami są w Polsce nieefektywne. Model GOZ zakładający w Polsce redukcje o 1 proc. zużycia materiałów i energii we wszystkich sektorach stwarza możliwość uzyskania dla gospodarki 19,5 miliarda złotych wartości dodanej.
Więcej
-
Bank Światowy: Szybsza transformacja energetyczna w kierunku czystej energii przyniosłaby Polsce ogromne korzyści
2018-12-14Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł w produkcji energii przyniosłoby korzyści polskiej gospodarce, przyczyniłoby się do poprawy stanu zdrowia Polaków i zmniejszyłoby poważne problemy środowiskowe, w tym problem najbardziej zanieczyszczonego powietrza w miastach w Europie, wynika z opublikowanego w czwartek raportu Banku Światowego.
Więcej
-
Odnawialne źródła energii szansą dla Europy
2018-12-12System oparty na energii odnawialnej jest możliwy, a co najważniejsze także opłacalny. Sektor OZE w Europie zatrudnia już ponad milion ludzi, a podstawą transformacji energetycznej są miasta i obywatele. To tylko niektóre wnioski, jakie płyną z „Atlasu Energii”, publikacji Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie oraz Instytutu na rzecz Ekorozwoju, którego premiera odbyła się 10 grudnia w katowickim Climate Hub.
Więcej
-
Stanowisko globalnego ruchu na rzecz Sprawiedliwego Handlu w związku ze szczytem klimatycznym COP 24
2018-12-11Uczciwość w handlu jako główny warunek poprawy odporności na zmiany klimatu drobnych gospodarstw rolnych z krajów
Globalnego Południa.
Więcej
-
Ukradliście nam Marsz dla Klimatu, nie pozwolimy ukraść naszej przyrody i przyszłości
2018-12-10„Mamy sygnały, że przewozicie przedmioty niebezpieczne. Prosimy wysiąść - musimy przeszukać autokar i spisać wszystkich państwa” - takie słowa usłyszeli pasażerowie z Warszawy i Wrocławia, kiedy w sobotę rano zostali zatrzymani po drodze na Marsz dla Klimatu w Katowicach.
Więcej
-
Prof. Malinowski: inżynieria klimatyczna nie powstrzyma globalnego ocieplenia
2018-12-10
PAP - Nauka w Polsce
Nie mamy żadnej sprawdzonej metody inżynierii klimatycznej, która powstrzymałaby globalne ocieplenie; musimy lepiej wykorzystywać Słońce jako źródło energii i zmienić swoje nawyki, jeżeli chcemy przetrwać - powiedział PAP fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski.
Więcej
-
Indeks zmian klimatu 2019: Za mało krajów okazuje wolę polityczną, aby zapobiec niebezpiecznym zmianom klimatycznym
2018-12-10Światowa emisja CO2 ponownie wzrasta. Indeks zmian klimatu 2019: Za mało krajów okazuje wolę polityczną, aby zapobiec niebezpiecznym zmianom klimatycznym.
Więcej
-
Czy możemy jeszcze zdążyć? 1,5 0 C jako wyzwanie klimatyczne: Jak zatrzymać wzrost temperatury na tym poziomie? – sprawozdanie z konferencji
2018-12-10W dniu 7 listopada 2018 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: Czy możemy jeszcze zdążyć? 1,5 0 C jako wyzwanie klimatyczne: Jak zatrzymać wzrost temperatury na tym poziomie?
Więcej
-
PZPM: Autobusy elektryczne stworzą zupełnie nowe możliwości. Rządowe wsparcie powinno jednak obejmować także hybrydy
2018-12-10
Newseria Innowacje
Koncentracja wyłącznie na elektromobilności to błąd. Rządowe i legislacyjne wsparcie powinno uwzględniać również hybrydy – będące dobrym łącznikiem na drodze do zeroemisyjności – oraz technologie wodorowe, których rozwój mógłby pchnąć polską naukę i gospodarkę do przodu – ocenia Michał Wekiera, dyrektor wykonawczy PZPM.
Więcej
-
Marsz dla klimatu przeszedł ulicami Katowic
2018-12-08
Wojciech Szymalski
Obudźcie się! Czas ocalić nasz Dom! Pod takim hasłem 8 grudnia 2018 roku w Katowicach przeszedł Marsz dla Klimatu. Kilka tysięcy obywateli Polski, Europy i Świata na Marszu oraz wiele więcej wirtualnie pokazało, że popierają aktywną politykę klimatyczną i że chcą silnego porozumienia na rzecz odejścia od paliw kopalnych osiągniętego podczas COP24 w Katowicach.
Więcej
-
Ostatnie tchnienie: Spółki węglowe powodują, że Europejczycy chorują!
2018-12-07Spółki węglowe są odpowedzialne za zdrowie Europejczyków. Spalany węgiel ma poważny i bardzo dobrze znany wpływ na ludzkie zdrowie.
Więcej
Finansowanie
Projekt "Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA" Instytutu na rzecz Ekorozowju jest zrealizowany w ramach konkursu grantowego "Razem dla klimatu" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności