- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Szkolenie dotyczące finansowania projektów LIFE – 9 stycznia w NFOŚiGW (20683)
2018-12-24Drukuj
Aspekty finansowe wniosków o dofinansowanie z Programu LIFE 2018 i 2019 w podprogramie na rzecz środowiska oraz realizacja projektów – to tematy bezpłatnego szkolenia, na które 9 stycznia 2019 r. zaprasza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestnicy spotkania mogą też liczyć na indywidualne konsultacje.
Na szkolenie z programu LIFE należy zgłaszać się do 7 stycznia 2019 r. do godz. 12:00 za pomocą formularza na stronie:http://www.nfosigw.gov.pl/formularze/formularz-zgloszeniowy-na-szkolenie-life---9-stycznia-2019/. Spotkanie z ekspertami NFOŚiGW odbędzie się w siedzibie Narodowego Funduszu w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 3A.
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do: wnioskodawców, którzy otrzymali zaproszenie Komisji Europejskiej do złożenie pełnego wniosku LIFE w terminie do 30 stycznia 2019 r. (II faza naboru 2018 w podprogramie działań na rzecz środowiska); wnioskodawców, którzy planują aplikować w naborze 2019 oraz beneficjentów Programu LIFE, którzy obecnie realizują projekty.
Eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programu LIFE przedstawią zasady dotyczące aspektów finansowych w zakresie składania wniosków oraz realizacji projektów w obszarach priorytetowych podprogramu działań na rzecz środowiska. Są to: ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami, przyroda i różnorodność biologiczna, zarządzanie i informacja w zakresie środowiska.
Ważne, aby uczestnicy szkolenia zapoznali się wcześniej z wytycznymi dla wnioskodawców oraz zasadami oceny wniosków dla ww. podprogramu, co ułatwi aktywne uczestnictwo w spotkaniu.
Materiały te dostępne są na stronie Komisji Europejskiej w tzw. pakiecie aplikacyjnym: http://ec.europa.eu/environment/life/funding/life2018/traditional/index.htm. P
Przetłumaczone wersje tych materiałów znaleźć można na polskiej stronie Programu LIFE: http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/tlumaczenia-/.
źródło: materiały prasowe NFOŚiGW
Podobne artykuły
- NFOŚiGW przekaże ponad 7 mln zł na termomodernizację bloków w Szczecinie i Nowym Dworze Gdańskim
Gruntowna termomodernizacja oznacza duże oszczędności energii – cieplnej i elektrycznej, a co za tym idzie – zmniejszenie rachunków. Oczywistą korzyścią jest także łatwo dostępne, komfortowe ciepło w domu. Takich rezultatów oczekują mieszkańcy bloków w Szczecinie i Nowym Dworze Gdańskim po remoncie energetycznym przeprowadzonym przez zarządców ich nieruchomości.
Więcej
- Dotacje i pożyczki z NFOŚiGW na innowacyjne technologie środowiskowe
Propozycje wdrożenia innowacyjnych technologii środowiskowych, które mają służyć ograniczeniu oddziaływania zakładów/instalacji/urządzeń na środowisko oraz wykorzystaniu lub produkcji technologii – mają szanse na dofinansowanie z NFOŚiGW w ramach programu Sokół. Przyjmowanie wniosków w czwartym naborze rozpocznie się 3 grudnia 2018 r. Do rozdysponowania jest ponad 2 miliardy złotych.
Więcej
- 09.01.2019 Kraków - Spotkanie informacyjne „Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych – pożyczka unijna na efektywność energetyczną”
09.01.2019 w Krakowie odbędzie się spotkanie dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS), jednostek samorządu terytorialnego (JST) i podległych im podmiotów (jeśli inwestycja dotyczy budynków komunalnych zlokalizowanych na terenie Województwa Małopolskiego), które chcą realizować przedsięwzięcia podnoszące efektywność administrowanych przez nie budynków.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Skontaktuj się z nami!
Koordynator Projektu
Asystent Koordynatora Projektu
Redaktor
Specjalista ds. Finansowych
Promocja
Social Media
Newsletter
Dofinansowanie
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności