- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Publikacje
-
Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Potencjał badawczo-rozwojowy. Ramy dla Polskiego Klastra CCS
2010-10-04Niniejszy raport ma na celu pogłębienie dyskusji nad lepszym wykorzystaniem potencjału badawczo-rozwojowego w dziedzinie CCS w Polsce.
Więcej
-
Jak zbudować sektor gazu łupkowego w Polsce?
2010-09-10Jeżeli Polska chce wykorzystać szansę, jaką stanowią potencjalnie bogate zasoby gazu łupkowego, musi przygotować się do tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Potrzebna jest polska strategia wykorzystania zasobów gazu łupkowego.
Więcej
-
Strategia Energetyczna 2020
2010-08-09Analiza przygotowana przez Centrum für Europäische Politik (CEP) prezentuje plany Komisji Europejskiej dotyczące kluczowych kwestii polityki energetycznej UE i przyszłej strategi energetycznej.
Więcej
-
Post-kopenhaska polityka klimatyczna
2010-08-06Analiza przygotowana przez Centrum für Europäische Politik (CEP) prezentuje komunikat Komisji Europejskiej: Post-kopenhaska międzynarodowa polityka klimatyczna. Komisja podsumowuje w nim Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Klimatu w Kopenhadze w grudniu 2009 roku i nakreśla swoja dalszą strategię w tej kwestii.
Więcej
-
Energetyka rozproszona
2010-08-05Opracowanie to w odmienny sposób niż podejście tradycyjne przedstawia możliwość rozwoju energetyki w Polsce. Prof. Jan Popczyk, w oparciu o krytyczną analizę obecnego procesu programowania sektora energetycznego, przedstawia propozycję przejścia do nowego etapu rozwoju energetyki w naszym kraju. Motorem napędowym przemian ma być energetyka rozproszona wraz całą gamą związanych z nią technologii.
Więcej
-
Jaka energetyka w zrównoważonym rozwoju
2010-08-04Publikacja poświęcona jest zapisowi debaty energetycznej, która odbyła się w Lublinie w dniu 22 kwietnia 2008 r. Zawiera wystąpienia prelegenta i panelistów, wprowadzenie, podsumowanie dyskusji oraz ogólną impresję na temat jej wyników.
Więcej
-
Globalne ostrzeżenie: zmiany klimatyczne a dobrostan zwierząt hodowlanych
2010-06-09Hodowla zwierząt jest odpowiedzialna za 18% światowych emisji gazów cieplarnianych pochodzących z działalności człowieka, mierzonych za pomocą równoważnika CO2 – to główny wniosek raportu wydanego w jęz. polskim przez stowarzyszenie Klub Gaja.
Więcej
-
Polityka energetyczna – Studia BAS
2010-06-09Wydawana przez Biuro Analiz Sejmowych seria "Studia BAS" prezentuje ważne bieżące zagadnienia społeczne i gospodarcze kraju. W niniejszym tomie zebrano dziesięć artykułów, które poruszają różne aspekty polityki energetycznej, wskazując na jej uwarunkowania i możliwe drogi rozwoju bądź też dylematy związane z konkretnym wyborem. Dla większości artykułów naturalnym punktem odniesienia jest przyjęta przez Radę Ministrów w listopadzie 2009 r. „Polityka energetyczna Polski do 2030 roku”.
Więcej
-
Rynek kolektorów słonecznych w Polsce - podsumowanie 2009r.
2010-05-25Coroczny raport przygotowywany przez Instytut Energetyki Odnawialnej prezentuje wyniki badań prowadzonych wśród krajowych i zagranicznych producentów kolektorów słonecznych, sprzedających je (zazwyczaj w ramach kompletnych systemów) na polskim rynku.
Więcej
-
Projekty Wspólnych Wdrożeń - możliwości realizacji w Polsce
2010-05-18Przewodnik „Projekty Wspólnych Wdrożeń – możliwości realizacji w Polsce” został opracowany w Krajowym Ośrodku Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) / Krajowym Administratorze Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (KASHUE). Głównym celem przewodnika jest zapewnienie wsparcia dla potencjalnych inwestorów zainteresowanych realizacją projektów w ramach mechanizmu wspólnych wdrożeń w Polsce.
Więcej
-
Zmiany klimatu są faktem
2010-05-17Niniejsza publikacja została przygotowana w ramach projektu CSM: „Polityka klimatyczna: zmiany klimatu w świadomości obywateli”, realizowanego we współpracy z Instytutem na rzecz Ekorozwoju z funduszy European Climate Foundation.
Więcej
-
Wyprzedaż Puszczy Białowieskiej
2010-05-15Raport przygotowany przez Greenpeace opisuje destrukcyjną gospodarkę leśną prowadzoną w Puszczy Białowieskiej. Greenpeace i inne organizacje ekologiczne apelują do ministra środowiska o zaprzestanie wycinki drzew na terenie Puszczy Białowieskiej do momentu wprowadzenia nowych zasad gospodarki leśnej. Ekolodzy zwracają również uwagę na konieczność rozszerzenia granic parku narodowego na teren całej Puszczy Białowieskiej.
Więcej
-
Technologie niskoemisyjne
2010-05-14Analiza przygotowana przez Centrum für Europäische Politik (CEP) prezentuje plany Komisji Europejskiej w zakresie wspierania technologii redukujących emisję dwutlenku węgla. Unijny plan rozwoju niskoemisyjnych technologii produkcji energii jest dość ambitny. Autorzy opracowania wskazują zarówno pozytywne, jak i negatywne strony rozwiązań zaproponowanych przez Komisję Europejską.
Więcej
-
Negocjacje klimatyczne – konferencja COP 15 i porozumienie Copenhagen Accord
2010-05-11Opracowanie Biura Analiz Sejmowych to omówienie wyników Konferencji Klimatycznej COP 15, która w grudniu 2009 r. odbyła się w Kopenhadze. Według pierwotnych założeń piętnasta Konferencja Stron Konwencji Klimatycznej miała zamknąć okres negocjacji i zakończyć się przyjęciem porozumienia stanowiącego następcę protokołu z Kioto.
Więcej
-
Metodyka wraz z przykładowym obliczeniem „limitu” krajowej emisji gazów cieplarnianych dla Polski na lata 2013-2020 (dyrektywa EU ETS i decyzja non-ETS)
2010-04-16Niniejsze opracowanie stanowi próbę oszacowania liczby przysługujących Polsce uprawnień w ramach systemu EU ETS oraz limitu emisji w obszarze non-ETS, tym samym określając dla Polski ramy „krajowego pułapu” emisji gazów cieplarnianych w okresie 2013-2020.
Więcej
-
Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Ramy finansowe
2010-04-15W raporcie przedstawione zostały problemy, z jakimi zmaga się polski sektor energetyczny, oraz koszty jego modernizacji. Technologia CCS została poddana drobiazgowej analizie pod kątem jej potencjału oraz kosztów wdrożenia. Porównano trzy potencjalne scenariusze implementacji CCS. Wreszcie, zaproponowano dla tego procesu optymalny scenariusz wraz z modelem finansowania.
Więcej
-
Sprawozdanie i wyniki pomiarów termograficznych wybranych budynków mieszkalnych w Warszawie, Katowicach i w Nowym Targu
2010-04-05W latach 2006 oraz 2009 wykonano serię pomiarów z analizą termograficzną wyznaczonych obiektów budowlanych mieszczących się w Warszawie, Katowicach oraz w Nowym Targu. Niniejszy raport, prezentujący wyniki wspomnianych badań, został wykonany na zlecenie WWF.
Więcej
-
Energia - Konieczność Ale i Odpowiedzialność
2010-03-31Broszura przygotowana przez Konrada Niklewicza na podstawie materiałów Instytutu na rzecz Ekorozwoju nt. Alternatywnej Polityki Energetycznej Polski do roku 2030.
Więcej
-
Alternatywna Polityka Energetyczna Polski do 2030 roku - raport dla osób podejmujących decyzje
2010-03-31Publikacja prezentuje możliwość alternatywnego podejścia do kształtowania polityki energetycznej, przy zapewnieniu bezpiecznych i konkurencyjnych dostaw energii.
Więcej
-
Alternatywna Polityka Energetyczna Polski do 2030 roku - Raport techniczno-metodologiczny
2010-03-30Niniejsza publikacja stanowi jedno z trzech opracowań podsumowujących prace nad Alternatywną Polityką Energetyczną Polski do 2030 roku (APE). Celem publikacji jest przedstawienie w sposób szczegółowy dorobku technicznego prac nad APE oraz zaprezentowanie efektów poszczególnych etapów prac stanowiących dorobek metodyczny tworzenia dokumentów strategicznych w sposób alternatywny.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności