- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
[Konkurs] Co lepsze dla energooszczędnego domu: wentylacja czy klimatyzacja?
2014-06-03Co lepiej stosować w domu energooszczędnym: wentylację czy klimatyzację? Już wiesz? Koniecznie weź udział w naszym czerwcowym konkursie. W tym miesiącu w skład 10 zestawów nagród wchodzą aż trzy energooszczędne upominki.
Więcej
-
Partnerstwo publiczno-prywatne: Jak skutecznie wspierać efektywność energetyczną?
2014-06-03Kolejne działania w ramach projektu CombinES zostały zaprezentowane przez FEWE i zaproszonych gości podczas konferencji „Partnerstwo Publiczno-Prywatne. Efektywniej o efektywności”, która miała miejsce w Sosnowcu 21 maja 2014 roku.
Więcej
-
Czym jest zielony Internet?
2014-06-03Szacuje się, że branża technologiczna zużywa około 10% mocy elektrycznej produkowanej na świecie i wskaźnik ten rośnie w tempie około 6-10% rocznie. Odpowiedzią na narastający wpływ branży komputerowej na środowisko jest idea zielonego IT i zielonego Internetu.
Więcej
-
Warszawskie osiedle zasilane energią odnawialną
2014-06-03Wiosną przyszłego roku na warszawskim Wilanowie ma ruszyć budowa osiedla, które dzięki kompleksowemu wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii będzie niemal całkowicie samowystarczalne energetycznie.
Więcej
-
Rola transportu w drodze do lokalnej gospodarki niskoemisyjnej
2014-06-02Jakie miejsce zajmować powinien transport w dochodzeniu do lokalnej gospodarki niskoemisyjnej? Na to pytanie istnieje pozornie łatwa odpowiedź, jeśli się weźmie pod uwagę znaczenie transportu jako emitora CO2. To jedno z głównych źródeł.
Więcej
-
Rosnąca nadwyżka uprawnień na rynku CO2 wpływa na dalszy spadek prognozowanych cen
2014-06-02Prognoza średniej wartości uprawnień EUA w I półroczu 2014 r. wynosi 5,60 euro co oznacza 5 proc. spadek.
Więcej
-
Poszukujemy osób do pracy w powiatach
2014-06-02Instytut na rzecz Ekorozwoju ponownie poszukuje aktywnych osób interesujących się lokalnymi działaniami w obszarze ochrony środowiska i chcących działać na rzecz ochrony klimatu do pracy w charakterze Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego (LISO) projektu "Dobry Klimat dla Powiatów".
Więcej
-
Wentylacja i klimatyzacja w budownictwie energooszczędnym
2014-06-02Podstawowym zadaniem systemu wentylacji jest wymiana powietrza w budynku w celu zapewnienia możliwości spełnienia wymagań higienicznych dotyczących jakości i czystości powietrza wewnętrznego.
Więcej
-
Debata „Energetyka rozproszona – w drodze do niskoemisyjnej Polski. Szanse i bariery”
2014-06-02Energetyka tradycyjna i rozproszona w powszechnym pojęciu utożsamiane są ze skonfliktowanymi ze sobą pojęciami: bezpieczeństwem energetycznym i polityką klimatyczną. Ta fałszywa optyka przyczynia się do narastania konfliktu, a nie jego łagodzenia. Dużo ważniejsze jest jednak zdobycie w produkcji energii przewagi technologicznej, która zagwarantuje nam sukces na dziesięciolecia. Energetyka rozproszona taką szansę daje. Naszym celem powinien być więc rozwój gospodarczy zapewniony dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w produkcji energii – powiedział prof. Jan Popczyk na zorganizowanej przez Instytut na rzecz Ekorozwoju debacie.
Więcej
-
Rusza projekt „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej”
2014-06-01„Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” to przedsięwzięcie, jakiego jeszcze w naszym kraju nie było. Cała trasa, która będzie funkcjonować pod nazwą „Wschodni Szlak Rowerowy GreenVelo”, liczy dokładnie 1980 kilometrów i w przyszłym roku będzie najdłuższą trasą rowerową w Polsce. Biegnie przez niezwykle zróżnicowane tereny o bogatych walorach przyrodniczych, począwszy od mazurskich jezior na Górach Świętokrzyskich kończąc.
Więcej
-
ISE: podatki od wydobycia kopalin powinny uwzględniać jakość złóż oraz ich lokalizację
2014-06-01Sejmowe komisje zajmują się prawem regulującym wydobycie gazu z łupków oraz innych kopalin, a także związanymi z nimi obciążeniami podatkowymi. Maksymalne opodatkowanie ma wynieść 40% zysku, jaki osiągną firmy górnicze. Wciąż jednak nie jest znana wielkość złóż gazu łupkowego, ani opłacalność ich wydobycia w Polsce.
Więcej
-
Rozpad lądolodu Antarktydy: „Tego już się nie da powstrzymać” [WIDEO]
2014-05-31Wydawałoby się, że wciąż znajdujący się w mroźnych warunkach lądolód Antarktydy powinien być odporny na ocieplenie klimatu, w każdym razie na jego dotychczasowym, początkowym etapie. Już od kilku lat pojawiają się jednak kolejne prace, pokazujące, że takie naiwne oczekiwanie niekoniecznie musi odpowiadać prawdzie.
Więcej
-
Indie wprowadzają antydumpingowe cła na import paneli fotowoltaicznych
2014-05-31Władze Indii zdecydowały o wprowadzeniu antydumpingowych ceł na import paneli fotowoltaicznych z Chin, Malezji, Tajwanu i USA. Cłami nie zostaną objęte natomiast panele wyprodukowane w Europie.
Więcej
-
Stany Zjednoczone myślą o przyszłości
2014-05-30Kilka tygodni temu, nieco w cieniu raportów IPCC, ukazała się przygotowana przez ekspertów współpracujących z Białym Domem publikacja "National Climate Assessment". Podobnie jak IPCC, tekst jest efektem prac naukowców działających w różnych dyscyplinach i omawia przekrojowo zagadnienia związane ze zmianami klimatu, a wnioski z niego płynące mają wpływ na politykę rządu Stanów Zjednoczonych.
Więcej
-
Warmińsko-mazurskie biogazowym zagłębiem Polski
2014-05-30Województwo warmińsko-mazurskie staje się powoli biogazowym zagłębiem polski. Działa tam już kilka biogazowni rolniczyych, a wstępne rozruchy trwają w kolejnej instalacji tego typu w Zajdach.
Więcej
-
Jak wybudować dom tani w eksploatacji?
2014-05-30Z danych kampanii „Energooszczędność w moim domu” wynika, że 54% Polaków uważa stosowanie energooszczędnych rozwiązań w budowie domu za konieczne, a tylko 3% za tymczasową modę. Jak zatem wybudować dom, który będzie tani w eksploatacji?
Więcej
-
Szanse i bariery energetyki rozproszonej – podsumowanie debaty
2014-05-29Energetyka rozproszona jest obszernym pojęciem obejmującym nie tylko stronę podażową, tj. produkcję energii cieplnej, elektrycznej czy paliw transportowych z wykorzystaniem lokalnych zasobów, lecz także stronę popytową, czyli wykorzystanie tejże energii – pisze Mariusz Wójcik w podsumowaniu debaty portalu ChronmyKlimat.pl.
Więcej
-
Jeszcze holocen czy już antropocen?
2014-05-29W roku 2000 laureaci Nagrody Nobla Paul Crutzen i Eugene F. Stoermer zaproponowali, by odpowiednie gremia rozważyły możliwość ogłoszenia końca holocenu. Tym samym rozpoczęta zostałaby nowa era geologiczna, dla której zaproponowali nazwę "antropocen".
Więcej
-
Europarlamentarzyści a klimat
2014-05-29Jakie poglądy na kwestie związane z ochroną klimatu mają partie w Polsce i ich członkowie, można dowiedzieć się z przeprowadzonej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ankiety serwisu MaszPrawoWiedziec.pl.
Więcej
-
W powiecie łukowskim powstaną farmy fotowoltaiczne o mocy 1,5 MW
2014-05-29W województwie lubelskim powstaje zespół elektrowni fotowoltaicznych o łacznej mocy 1,5 MW. To jeden z największych projektów fotowoltaicznych realizowanych obecnie w naszym kraju.
Więcej
Wybierz dział
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności