- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Polecane publikacje
-
Michał Ćwil z PIGEO o prawie energetycznym: "Obydwie poprawki nie rozwiązują problemów"
2011-07-11Sejmowa Komisja Gospodarki odrzuciła w ostatnim czasie proponowane poprawki do ustawy "Prawo energetyczne". Największe kontrowersje budziły dwie kwestie. Pierwsza to propozycja rozszerzenia katalogu aktów prawnych, które należy dołączyć do wniosku o określenie warunków przyłączenia o studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Więcej
-
9.6: kto dostanie dotacje na sieci energetyczne dla OZE?
2011-07-11Zakończono ocenę formalną w konkursie 9.6 POIiŚ, którego celem jest dofinansowanie rozbudowy sieci energetycznych w celu podłączania odnawialnych źródeł energii.
Więcej
-
NEO NAWYKI – nowoczesna-energooszczędna-odpowiedzialna rowerowa rewolucja
2011-07-11W ramach kampanii Polskiej Zielonej Sieci „NEO NAWYKI” w lipcu rozpocznie się niecodzienny rajd rowerowy przez całą Polskę. W dwutygodniowej wyprawie ze Szczecina, przez Wrocław do Krakowa udział wezmą cykliści oraz wyjątkowa, gigantycznych rozmiarów, upcyklingowa konstrukcja rowerowa.
Więcej
-
Elektryczne autobusy na ulicach miast w USA
2011-07-10Naukowcy i inżynierowie z USA opracowali konstrukcję elektrycznego autobusu miejskiego. Dziesięć pierwszych wozów jeździ już w miastach Kalifornii i Teksasu – poinformował magazyn "Technology Review".
Więcej
-
Susze zwiększają toksyczność niektórych związków chemicznych
2011-07-10W wyniku suszy niektóre związki chemiczne obecne w środowisku stają się bardziej toksyczne dla ryb i innych stworzeń morskich – informują naukowcy na łamach pisma "Environmental Assessment and Management".
Więcej
-
Nowe miejsca na wiatraki w powiecie słupskim
2011-07-10Władze pomorskiej gminy Dębnica Kaszubska zdecydowały o udostępnianiu nowych terenów pod budowę farm wiatrowych. W okolicy działa już kilkadziesiąt wiatraków, a chętnych do budowy kolejnych nie brakuje.
Więcej
-
Samochody przyszłości na Politechnice Warszawskiej
2011-07-09Seryjne i prototypowe samochody elektryczne oraz superoszczędne pojazdy spalinowe można było obejrzeć w niedzielę na zorganizowanej przez Politechnikę Warszawską imprezie "Samochody elektryczne - pojazdy jutra?".
Więcej
-
Rowerem do Brukseli – relacja
2011-07-09Rusz się! Od tego ruszania (głową) zawsze się wszystko zaczyna. A później trzeba pomysł zrealizować. Tak było i tym razem. Bez życzliwości i pomocy wielu partnerów, patronów, przyjaciół, Dominik Dobrowolski nie miałby tyle motywacji i możliwości, aby w rowerowo-ekologiczny sposób zainaugurować prezydencję Polski w Unii Europejskiej. Udało się, dotarł na rowerze z Wrocławia do Brukseli.
Więcej
-
IMS zapowiada dynamiczny wzrost sprzedaży paneli PV
2011-07-09Gwałtowny spadek cen paneli słonecznych spowoduje dynamiczny rozwój globalnej branży solarnej w drugiej połowie 2011 roku – zapowiada IMS Research.
Więcej
-
Parlamentarzyści dla klimatu: więcej środków z budżetu UE na OZE
2011-07-08Parlament Klimatyczny (ang. Climate Parliament), międzynarodowa sieć parlamentarzystów działających na rzecz ochrony klimatu, apeluje, aby co najmniej 5% nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020 przeznaczono na jak najszybsze przejście z paliw kopalnych na odnawialne źródła energii.
Więcej
-
Powołanie Zespołu ds. rozwoju odnawialnych źródeł energii
2011-07-08Minister Marek Sawicki zainaugurował 8 lipca br. prace Zespołu ds. rozwoju odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich, utworzonego z inicjatywy samego ministra oraz senatora RP, wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. inż. Ryszarda Góreckiego.
Więcej
-
Kontrowersje w ustawie nt. morskich farm wiatrowych
2011-07-08Pod koniec maja Sejm RP przyjął ustawę otwierającą drogę do rozwoju morskich farm wiatrowych. Zawiera ona jednak kilka problematycznych dla rozwoju offshore zapisów. Jakich?
Więcej
-
Inteligentne sieci - drugi program energetyczny Funduszu
2011-07-08Jeszcze w tym roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ogłosi nowy program o wartości 320 milionów złotych, na wsparcie inteligentnych sieci energetycznych (ISE).
Więcej
-
Nanocząsteczkowa pianka pomoże w geosekwestracji CO2
2011-07-08Naukowiec z USA opracował nanopiankę, uszczelniającą otwory kawern i warstw geologicznych, w które wpompowano CO2. Zapobiega to skażaniu ujęć wody przez CO2, który trafił pod ziemię procesie geosekwestracji – poinformował magazyn "New Scientist".
Więcej
-
Client Earth: Polska łamie prawo, aby uzyskać bezpłatne uprawnienia do emisji
2011-07-07Polskie władze chcą, by darmowe uprawnienia do emisji w ramach europejskiego programu ETS mogło uzyskać 14 elektrowni. Jednak zdaniem organizacji Client Earth uprawnienia te zostałyby wydane bezprawnie, gdyż budowa aż 13 spośród tych instalacji nie została rozpoczęta w terminie upoważniającym do bezpłatnego przydziału.
Więcej
-
Zasady alokacji darmowych uprawnień w III okresie rozliczeniowym EU ETS mogą wypaczyć przepisy zapobiegające występowaniu zjawiska tzw. ucieczki emisji
2011-07-07Przemysław Sikora dla ChronmyKlimat.pl: W dniu 17 maja 2011 r. w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej została opublikowana decyzja Komisji Europejskiej nr 2011/278/UE z dnia 27 czerwca 2011 r. w sprawie ustanowienia przejściowych zasad dotyczących zharmonizowanego przydziału bezpłatnych uprawnień do emisji w całej Unii na mocy art. 10a dyrektywy 2003/87/WE Parlamentu Europejskiego i Rady. Decyzja określa zasady na jakich będzie oparte tworzenie, tzw. krajowych środków wykonawczych, czyli list instalacji kwalifikujących się do przydziału darmowych uprawnień wraz z proponowanymi przydziałami na poziomie instalacji.
Więcej
-
Amazonia przegrywa walkę z hodowcami bydła
2011-07-07Obszar Amazonii maleje w zastraszającym tempie – tylko w marcu i kwietniu tego roku wycięto 600 km2 lasu. Pod uprawę soi i hodowlę bydła potrzeba coraz więcej terenu, by zaspokoić potrzeby szybko rozwijającej się gospodarki Brazylii. Deforestację nasilić może jeszcze nowe prawo, które ma zwolnić farmerów z odpowiedzialności za nielegalne karczowanie.
Więcej
-
Polska i Austria partnerami w rozwoju OZE
2011-07-07Możliwości współpracy Polski i Austrii w dziedzinie rozwoju nowych technologii środowiskowych i odnawialnych źródeł energii (OZE) były głównym tematem spotkania wiceministra gospodarki Macieja Kaliskiego i minister gospodarki Dolnej Austrii Petry Bohuslav. Rozmowy odbyły się 30 czerwca 2011 r.
Więcej
-
Petersberg Climate Dialogue II
2011-07-07- Europa nie może i nie chce być osamotnionym liderem w ochronie klimatu – deklarują państwa członkowskie Unii Europejskiej. Minister Andrzej Kraszewski wziął udział w odbywającym się w Berlinie „Petersberg Climate Dialogue II - Rising to the Climate Challenge” – nieformalnym spotkaniu ministerialnym 35 krajów świata, zorganizowanym wspólnie przez Niemcy oraz przyszłą Prezydencję Konferencji Klimatycznej ONZ – Republikę Południowej Afryki.
Więcej
-
PE stopuje większą redukcję CO2
2011-07-06Rezolucja postulująca ostrzejsze wytyczne w zakresie emisji CO2 została odrzucona przez Parlament Europejski.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl
RSS
Polityka prywatności
-
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej