- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Polecane publikacje
-
Kalifornia walczy z suszą
2014-02-28Kalifornię nęka najgorsza od 500 lat susza. Wielu farmerów musiało pozostawić odłogiem swoje pola, a nawet zmniejszyć pogłowie bydła. Do sklepów trafiają nieregularne dostawy warzyw i owoców, ceny żywności poszły w górę. Unowocześnienie systemu upraw wydaje się być obecnie najlepszym rozwiązaniem. Stacje odsalania wody, choć użyteczne w okresach suszy, wzbudzają wątpliwości z uwagi na koszty ekonomiczne i środowiskowe.
Więcej
-
Są środki dla państw wyspiarskich na adaptację do zmian klimatu
2014-02-28Małe kraje wyspiarskie mogą liczyć na międzynarodową pomoc w zakresie działań adaptacyjnych wynikających z globalnego ocieplenia. Będą one pochodzić z Zielonego Funduszy Klimatycznego, który powstał na mocy decyzji podjętych podczas szczytu COP 17 w Durbanie w 2011 r.
Więcej
-
Zapraszamy na warszaty o biogazowniach w Boguchwale
2014-02-28Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zapraszają do udziału w warsztatach szkoleniowo-informacyjnych na temat realizacji inwestycji w biogazownię w dniu 10 marca 2014 r. w godzinach 9:30-13:00 w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego ul. Tkaczowa 146, Boguchwała.
Więcej
-
Samochody jak Veturilo. System wypożyczalni Car2go może ruszyć w Warszawie jeszcze w tym roku
2014-02-28System Car2go, podobny do systemu wypożyczalni rowerów Veturilo, chce na warszawskie ulice wprowadzić Mercedes. Niewykluczone, że możliwość wypożyczenia auta na krótki czas pojawi się już w listopadzie tego roku. Trwają rozmowy z miastem. Dotyczą m.in. możliwości bezpłatnego parkowania i poruszania się buspasami.
Więcej
-
Zmienia się "motor" pogody na półkuli północnej
2014-02-28Zmienia się mechanizm, który decyduje o pogodzie na północy Europy i Ameryki. Według naukowców prąd strumieniowy pokonuje coraz dłuższą i bardziej zawiłą drogę - co na dłuższy czas "konserwuje" pogodę na półkuli północnej - informuje BBC.
Więcej
-
Czy Kraków będzie drugim Dublinem w kwestii jakości powietrza?
2014-02-27W miastach irlandzkich, w których wprowadzono zakaz sprzedaży węgla służącego do palenia w domowych piecach, zanieczyszczenie powietrza zmniejszyło się średnio o 50%. Zdaniem Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć ten przykład potwierdza, że Kraków obrał słuszną drogę, wprowadzając zakaz palenia węglem. Organizacja zwraca jednocześnie uwagę, że proces wymiany ogrzewania domów w Krakowie jest zbyt rozciągnięty w czasie, a bez odpowiednich funduszy i edukacji mieszkańców uchwała może pozostać pustą deklaracją.
Więcej
-
Konferencja "Niska emisja – poważny problem"
2014-02-275 marca 2014 r. do Warszawy zawitają przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, by dyskutować o zanieczyszczeniu powietrza spowodowanym niską emisją. Okazją do tego spotkania jest organizowana w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Misja-emisja" ogólnopolska konferencja „Niska emisja – poważny problem", w której udział wezmą także przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.
Więcej
-
Scenariusze klimatyczne Polski w XXI wieku
2014-02-27Co czeka Polskę w ciągu najbliższych dziesięcioleci w związku ze zmianami klimatu? Czy powinniśmy powoli przyzwyczajać się do zim, takich jak obecna? Czy, jak przewidują niektóre ośrodki meteorologiczne, najbliższe lato, który ma należeć do najcieplejszych w historii pomiarów, jest jedynie zapowiedzią tego, co przyniosą następne dekady? Odpowiedzi próbują udzielić eksperci z projektu Klimada.
Więcej
-
Parlament Europejski wspiera przepisy ograniczające emisje CO2 z samochodów
2014-02-27Nowe przepisy pozwalające ustanowić limity emisji na poziomie 95 g/km, dla nowych samochodów, do roku 2020, zostały przyjęte przez Parlament Europejski we wtorek 25 lutego. Tekst zachowuje limit, ale wprowadza roczny okres przejściowy w 2020 roku. Zezwolono również na "superjednostki", które obowiązywać będą od, 2020 do 2022, kiedy to najczystsze modele w ofercie danego producenta znaczyć będą więcej niż inne.
Więcej
-
Zakończenie debaty online „Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok”
2014-02-26Pierwsza debata online "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok", zorganizowana przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i portal ChronmyKlimat.pl, dobiegła końca. Już wkrótce na portalu Chronmyklimat.pl znaleźć będzie można zapis wideo dyskusji oraz materiały podsumowujące jej przebieg.
Więcej
-
Cele pakietu klimatyczno-energetycznego a sprawa polska
2014-02-26W ubiegłym miesiącu Komisja Europejska przedstawiła swoje propozycje celów pakietu klimatyczno-energetycznego w perspektywie 2030 r., czym wywołała kolejną falę dyskusji. Polska należy do krajów, w których decydenci zdają się nie dostrzegać faktu, że Europa nie szuka już odpowiedzi na pytanie "co robić?" ani tym bardziej "czy działać?", ale pracuje nad konstruktywną odpowiedzią na pytanie "jak?".
Więcej
-
Stany Zjednoczone stawiają na zużywające mniej paliwa pojazdy
2014-02-26We wtorek 18 lutego br. Barack Obama ogłosił, że jego administracja zaczyna pracę nad nowymi limitami zużycia paliwa dla ciężarówek. Standardy mają objąć wszystkie pojazdy produkowane od 2018 roku. Stany Zjednoczone tym samym idą w ślady Unii Europejskiej, która już od kilku lat nakłada zarówno na pojazdy ciężarowe, jak i samochody osobowe coraz bardziej restrykcyjne limity emisji zanieczyszczeń.
Więcej
-
Warsztaty o biogazowniach w Kielcach
2014-02-26Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. zapraszają do udziału w warsztatach szkoleniowo-informacyjnych na temat realizacji inwestycji w biogazownię oraz Dniu Informacyjnym Kręgu EWE w zakresie zarządzania zasobami/surowcami.
Więcej
-
SatBałtyk, czyli morze bez tajemnic
2014-02-26Prężnie działający system oparty na obserwacjach satelitarnych wkrótce będzie działał na Morzu Bałtyckim. Pozwoli rzetelnie i całościowo analizować zmiany pogody, skutecznie uprzedzać o zagrożeniach związanych z katastrofami, zapewnić warunki dla bezpiecznej żeglugi.
Więcej
-
Bliski finał negocjacji dotyczących włączenia emisji CO2 w lotnictwie w EU ETS
2014-02-25Linie lotnicze do 2016 r. nie będą zobowiązane do umarzania lotniczych uprawnień do emisji CO2 (EUAA) za gazy cieplarniane uwolnione do atmosfery w trakcie lotów międzykontynentalnych. Taką poprawkę przedstawił Parlament Europejski (PE) państwom członkowskim UE.
Więcej
-
Rada Holendrów: jeśli nie możemy pokonać wody, musimy ją oswoić
2014-02-25Holendrzy bez wątpienia są ekspertami w dziedzinie gospodarowania wodą – ponad połowa powierzchni ich kraju leży na poziomie lub poniżej poziomu morza. Kraj od wieków toczy nierówną walkę z morzem o swoje terytorium, wielu obywateli musiało poświęcić domy na tereny zalewowe. Woda nieubłaganie napiera, lecz kraj się nie poddaje. Lata doświadczeń nauczyły Holendrów, że kluczem do przetrwania jest przystosowanie się.
Więcej
-
Średnia roczna temperatura mierzona w Parku Śląskim rośnie
2014-02-25Położony między śląskimi miastami 600-hektarowy Park Śląski ma swój mikroklimat, a dokonywane w nim od 50 lat pomiary temperatur wykazują w ostatnich latach stopniowy wzrost ich średnich wartości – wynika z danych tamtejszej stacji klimatologicznej.
Więcej
-
Biogazownie nie są na przegranej pozycji
2014-02-25Trzeba tworzyć takie regulacje, żeby w biogazownie mogli zainwestować mali, lokalni inwestorzy. Duże koncerny energetyczne nie będą inwestować w biogazownie – przewiduje Maciej Gołębiewski, prezes firmy Grupa Bio Alians.
Więcej
-
Biogazownie nie są na przegranej pozycji
2014-02-25Trzeba tworzyć takie regulacje, żeby w biogazownie mogli zainwestować mali, lokalni inwestorzy. Duże koncerny energetyczne nie będą inwestować w biogazownie – przewiduje Maciej Gołębiewski, prezes firmy Grupa Bio Alians.
Więcej
-
[JUŻ JUTRO] Debata online „Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok”
2014-02-2526 lutego 2014 roku o godz. 11.00 zapraszamy na debatę "Polska wobec celów pakietu energetyczno- klimatycznego UE na 2030 rok". Spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie www.chronmyklimat.pl/transmisja.html. Zachęcamy do oglądania i zadawania pytań!
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności