- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Opinie
-
Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym - Zapis z debaty
2018-03-27Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem z pierwszej debaty on-line w ramach projektu Eko-lokator, która odbyła się 21 marca 2018 roku.
Więcej
-
Szczecin - ruszyło laboratorium odnawialnych źródeł energii
2018-03-26
PAP Nauka w Polsce, Elżbieta Bielecka
Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie rozpoczęło działanie Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii. Dzięki niemu możliwe będą badania nad ekologicznymi sposobami wytwarzania ciepła i energii.
Więcej
-
Rządzi nami „p”olityka
2018-03-26
Wojciech Szymalski
Polityką przez duże „P” nazywam działania, które w sposób skuteczny dążą do rozwiązania określonego problemu bez powodowania nadmiaru innych problemów. A przez małe „p”, piszę o polityce, która nastawiona jest krótkoterminowe efekty, najczęściej wyborcze. Niestety coraz bardziej rządzi nami „p”olityka.
Więcej
-
Światowy Dzień Wody
2018-03-22W dniu dzisiejszym tj. 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Tegoroczny Światowy Dzień Wody jest poświęcony zwiększeniu świadomości znaczenia naturalnych rozwiązań (NBS - nature-based solutions) mogących sprostać wyzwaniom z zakresu gospodarki wodnej. Tematem przewodnim jest "Natura dla Wody" .
Więcej
-
Woda dla Zrównoważonego Rozwoju 2018-2028
2018-03-22Woda to dobro, które jest coraz bardziej zagrożone. ONZ postanowiła przez kolejnych 10 lat poświęcić wodzie wiele działań. Dziś ogłosiła początek Międzynarodowej Dekady Działania „Woda dla Zrównoważonego Rozwoju 2018-2028”.
Więcej
-
Na przystanek i do szkoły…
2018-03-21
Wojciech Szymalski
Nowe osiedla mieszkaniowe w Polsce mają być budowane przy założeniu, że mieszkańcy nie będą mieli dalej niż 1000 metrów do przystanku i 3000 metrów do szkoły lub przedszkola. Tak niedługo prawdopodobnie postanowi rząd. Co to może oznaczać w praktyce?
Więcej
-
Polska i Wielka Brytania na rzecz czystego wzrostu - debata
2018-03-21Polska i Wielka Brytania mają ambitne plany w zakresie czystego wzrostu gospodarczego, wpisujące się w potrzebę globalnej redukcji gazów cieplarnianych czy też budowy dobrobytu obu społeczności.
Więcej
-
Dofinansowanie osiedlowych ogrodów - projekt Zielona Ławeczka
2018-03-20Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w IV edycji ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka". Celem jest zazielenianie miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami.
Więcej
-
Zagłosuj na najbardziej antyklimatyczne działanie w Europie
2018-03-20W tym roku odbędzie się druga edycja przyznania „antynagród” krajom, które dotują najbardziej antyklimatyczne projekty. Projekty te zakładają dofinasowanie wykorzystania paliw kopalnych na różnych poziomach i w różnych dziedzinach gospodarki.
Więcej
-
Program udostępniania kompostowników we Wrocławiu
2018-03-19Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia informuje o kontynuacji programu udostępniania mieszkańcom posiadającym przydomowe ogródki oraz placówkom oświatowym położonym na terenie miasta kompostowników do kompostowania odpadów zielonych oraz odpadów kuchennych ulegających biodegradacji.
Więcej
-
Bruksela przedstawiła nowy miks energetyczny Polski do 2030
2018-03-19Komisja Europejska przedstawiła zrewidowany scenariuszu miksu energetycznego Polski na rok 2030. Został on opracowany przez IRENA, międzynarodową agencję odnawialnych źródeł energii. Bazuje na pierwotnym scenariuszu PRIMES przedstawionym w lipcu 2016 r. z tym, że udział niesterowalnych źródeł OZE uległ w nim znacznemu zwiększeniu. Tym razem głównym uzasadnieniem dla zmian nie była polityka klimatyczna.
Więcej
-
Specustawa mieszkaniowa = koniec planowania przestrzennego?
2018-03-19Wszyscy czekali na rewolucyjne zmiany, które wprowadzi kodeks urbanistyczno-budowlany. Roszady i zmiany kadrowe w ministerstwach mogą sygnalizować odłożenie tego projektu na półkę. Tymczasem rząd przedstawia projekt specustawy, która pozwoli praktycznie wszędzie lokalizować zabudowę mieszkaniową.
Więcej
-
dr Andrzej Kassenberg dla Rzeczpospolita TV
2018-03-17W piatek dr Andrzej Kassenberg - współfundator Fundacji Instytut na rzecz Ekorozowju, ekspert ds. Energii i Klimatu, udzielił wywiadu dla Rzeczpospolita TV nt. energetyki jądrowej. Zapraszmay do obejrzenia.
-
Poszerzony system segregacji w Gdańsku
2018-03-16Od 1 kwietnia w Gdańsku zaczyna funkcjonować poszerzony system segregacji odpadów, dzięki czemu zwiększy się ilość odzyskiwanych surowców wtórnych i jednocześnie zmniejszy ilość odpadów trafiających na składowisko.
Więcej
-
Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy na debatę on-line
2018-03-16
Konrad Wielądek
Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy już 21 marca 2018 roku o godz. 12:00 na pierwszą debatę w ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami".
Więcej
-
Naszym zdaniem odc.06
2018-03-13Dr Wojciech Szymalski - Prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju, mówi o smogu i problemie importu samochodów z silnikiem diesla, oraz o tym jak z problemem radzą sobie nasi sąsiedzi.
-
IMiGW: Klimat na Ziemi ulega zmianom. Czeka nas coraz więcej takich zjawisk jak gwałtowne burze, powodzie czy gwałtowne deszcze
2018-03-12
innowacje.newseria.pl
Klimat na Ziemi ulega zmianom. Takie zjawiska pogodowe jak śnieg na Saharze czy gwałtowne zimy w Stanach Zjednoczonych mogą się zdarzać coraz częściej. Zmiany zauważalne są także w Polsce. Zimy są mniej śnieżne i coraz cieplejsze, z kolei latem występuje więcej gwałtownych zjawisk, takich jak burze czy powodzie.
Więcej
-
Jak budować PSZOK-i - praktyczne wskazówki dla gmin
2018-03-12Jak organizować punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) oraz ponownego użycia lub napraw? – praktyczne wskazówki dla gmin, które są odpowiedzialne za tworzenie takich punktów na swoim terenie, można znaleźć w ekspertyzie przygotowanej na zlecenie Ministerstwa Środowiska.
Więcej
-
Europejskie miasta zagrożone ekstremami pogodowymi
2018-03-08Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Newcastle wzięli pod lupę prognozowane zmiany klimatyczne dla Europy. Po raz pierwszy wykorzystali do tego wszystkie dostępne modele klimatyczne zakładające dalsze wysokie emisje gazów cieplarnianych, i tym samym - wzrost globalnych temperatur.
Więcej
-
Zrównoważone gospodarowanie wodą - wywiad z dr hab. inż. Ewą Bursztą-Adamiak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
2018-03-08
Katarzyna Wolańska
Tradycyjne systemy odprowadzania wód deszczowych w miastach, czyli odprowadzanie wód deszczowych do kanalizacji ogólnospławnej, a następnie do odbiornika, czyli np. rzeki lub jeziora nie są już efektywne, nie sprawdzają się. O zrównoważonym gospodarowaniu wodami opadowymi w miastach oraz zagospodarowaniu wód opadowych w obrębie budynków rozmawiamy z dr hab. inż. Ewą Bursztą-Adamiak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności