ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

W Radomiu o klimacie (20025)

2016-12-11

Drukuj
galeria

Warsztaty w Radomiu zostały zorganizowane w dniu 7 grudnia 2016 r. we współpracy ze Spółką Wodociągi Miejskie w Radomiu i Gminą Miasto Radom.

W warsztatach udział wzięło 38 osób, w tym właściciele i pracownicy firm prywatnych, pracownicy wyższych uczelni, przedstawiciele administracji gminnej, powiatowej i wojewódzkiej, pracownicy Miejskiej pracowni Urbanistycznej, Naczelnej Organizacji Technicznej, Stowarzyszenia Polskich Energetyków, Stowarzyszenia Promocji Energetyki, Centrum Edukacji Ekologicznej itp.

Uczestników uroczyście powitali przedstawiciele Instytutu na rzecz Ekorozwoju oraz Spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu. Po omówieniu głównych założeń projektu, dr Andrzej Kassenberg z Instytutu na rzecz Ekorozwoju przedstawił szeroko zagadnienia związane z zachodzącymi zmianami klimatu oraz korzyści z wdrażania rozwiązań sprzyjających transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.

Zaproszeni goście opowiedzieli o korzyściach z realizacji polityki klimatycznej na poziomie samorządowym i indywidualnym. O konkretnych rozwiązaniach z zakresu efektywności energetycznej wdrażanych na poziomie samorządu opowiedział pan Maciej Dadun z Wydziału Energetyki Miejskiej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Szczegółowe korzyści z zastosowania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwie domowym omówił na własnym przykładzie pan Adam Krupski z Kleszczowa, który od lat prowadzi skrupulatne notatki dotyczące zużycia i kosztów energii w swoim domu.

Podczas spotkania poruszono też niezwykle istotną kwestię adaptacji do zmian klimatu, której poświęcone są dwa projekty realizowane równolegle przez Instytut na rzecz Ekorozwoju (ADAPTCITY www.adaptcity.pl) oraz Wodociągi Miejskie w Radomiu i Miasto Radom (RADOMKLIMA www.life.radom.pl).

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej