Aktualności
W Radomiu o klimacie (20025)
2016-12-11Warsztaty w Radomiu zostały zorganizowane w dniu 7 grudnia 2016 r. we współpracy ze Spółką Wodociągi Miejskie w Radomiu i Gminą Miasto Radom.
W warsztatach udział wzięło 38 osób, w tym właściciele i pracownicy firm prywatnych, pracownicy wyższych uczelni, przedstawiciele administracji gminnej, powiatowej i wojewódzkiej, pracownicy Miejskiej pracowni Urbanistycznej, Naczelnej Organizacji Technicznej, Stowarzyszenia Polskich Energetyków, Stowarzyszenia Promocji Energetyki, Centrum Edukacji Ekologicznej itp.
Uczestników uroczyście powitali przedstawiciele Instytutu na rzecz Ekorozwoju oraz Spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu. Po omówieniu głównych założeń projektu, dr Andrzej Kassenberg z Instytutu na rzecz Ekorozwoju przedstawił szeroko zagadnienia związane z zachodzącymi zmianami klimatu oraz korzyści z wdrażania rozwiązań sprzyjających transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.
Zaproszeni goście opowiedzieli o korzyściach z realizacji polityki klimatycznej na poziomie samorządowym i indywidualnym. O konkretnych rozwiązaniach z zakresu efektywności energetycznej wdrażanych na poziomie samorządu opowiedział pan Maciej Dadun z Wydziału Energetyki Miejskiej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Szczegółowe korzyści z zastosowania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwie domowym omówił na własnym przykładzie pan Adam Krupski z Kleszczowa, który od lat prowadzi skrupulatne notatki dotyczące zużycia i kosztów energii w swoim domu.
Podczas spotkania poruszono też niezwykle istotną kwestię adaptacji do zmian klimatu, której poświęcone są dwa projekty realizowane równolegle przez Instytut na rzecz Ekorozwoju (ADAPTCITY www.adaptcity.pl) oraz Wodociągi Miejskie w Radomiu i Miasto Radom (RADOMKLIMA www.life.radom.pl).
ChronmyKlimat.pl – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl
Projekt "Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)" jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej.
Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.