- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Przyłącz się do Godziny dla Ziemi WWF!
2012-03-17Po raz szósty na całym świecie 31 marca o 20.30 czasu lokalnego na godzinę zgasną światła. Ten symboliczny gest będzie wyrazem naszej wspólnej troski o Ziemię. Zachęcamy do przyłączenia się do Godziny dla Ziemi WWF. Możesz to zrobić już teraz wchodząc na stronę wwf.pl/godzinadlaziemi i deklarując, że zgasisz światło. Tym samym weźmiesz udział w największej woluntarystycznej, prośrodowiskowej akcji w dziejach świata!
Więcej
-
Komentarz Grzegorza Wiśniewskiego – prezesa IEO do polskiego veta na Radzie UE w sprawie długookresowych celów polityki klimatycznej
2012-03-16Dzielnym obrońcom polskiego przemysłu przed "absolutną polityką gospodarczą UE prowadzoną 'pod płaszczykiem ochrony klimatu'".
Więcej
-
Dyplomata: Chiny chcą uniknąć sporu handlowego o ETS
2012-03-16Pekin chce uniknąć konfliktu handlowego z Europą, po tym jak Airbus oskarżył Chiny o blokowanie zakupów swoich samolotów w odwecie za unijny system handlu uprawnieniami do emisji (ETS) – poinformował 8 marca 2012 roku chiński dyplomata.
Więcej
-
Zwycięzcy pierwszego konkursu na rzecz inteligentnej mobilności
2012-03-16Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Siim Kallas, komisarz ds. mobilności i transportu, ogłosił laureatów pierwszego konkursu na rzecz inteligentnej mobilności na najlepszą wyszukiwarkę połączeń z wykorzystaniem różnych środków transportu. W kategorii "systemy planowania podróży" zwyciężyły wyszukiwarki Idos i Trenitalia, zaś w kategorii „innowacyjne pomysły" najlepsze okazały się przedsiębiorstwa Penelope Ventures GmbH oraz SNCF. Inicjatywa miała promować rozwój kompleksowych wyszukiwarek połączeń, których funkcjonalność wykracza poza granice krajowe i obejmuje możliwość łączenia różnych środków transportu.
Więcej
-
Kiribati: Przygotowania do pierwszej wielkiej migracji klimatycznej
2012-03-15Rządy małych państw wyspiarskich powoli tracą nadzieję na globalne porozumienie w sprawie zmian klimatu, które mogłoby pomóc zahamować wzrost temperatury i poziomu mórz, a tym samym uratować ich ojczyzny przez zatopieniem. Prezydent Kiribati Anote Tong rozmawiał już z władzami Fidżi o wykupie tam ziemi dla swoich obywateli.
Więcej
-
Komisja proponuje ulepszenie wspólnych zasad rozliczania emisji gazów cieplarnianych w sektorze leśnictwa i rolnictwa
2012-03-15Przyjmując nowy wniosek dotyczący rozliczania emisji gazów cieplarnianych, Komisja Europejska uczyniła pierwszy krok w kierunku włączenia w zakres unijnej polityki przeciwdziałania zmianie klimatu problematyki emisji i pochłaniania gazów cieplarnianych w sektorach leśnictwa i rolnictwa.
Więcej
-
Okrągły stół w PE o gazie łupkowym z inicjatywy Polaków
2012-03-15Z polskiej inicjatywy w Parlamencie Europejskim odbyło się we wtorek 6 marca spotkanie założycielskie okrągłego stołu na temat gazu łupkowego. Uczestniczyli w przedstawiciele frakcji chadeków, liberałów i socjaldemokratów. Zabrakło natomiast przedstawiciela Zielonych, którzy są przeciwni wydobywaniu gazu łupkowego. Mają być oni jednak zapraszani na kolejne spotkania.
Więcej
-
Problematyczne definicje biogazu i biomasy w ustawie o OZE
2012-03-15Alternatywne definicje biogazu i biomasy przedstawiła w uwagach dotyczących ustawy o OZE Polska Izba Biomasy. Jakie jeszcze zastrzeżenia do planowanych regulacji ma instytucja reprezentująca branżę biomasową?
Więcej
-
Co dalej z energią atomową?
2012-03-14Właśnie minął rok od tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w Japonii. Po zalaniu przez falę tsunami elektrowni jądrowej Fukushima Dai-ichi i wycieku substancji radioaktywnych, kraj zamknął 52 z 54 reaktorów jądrowych. W ślad za Japonią poszło kilka państw europejskich, które planują zamknięcie siłowni atomowych. Ale czy to koniec rozwoju energii nuklearnej na świecie? Raczej nie.
Więcej
-
Skuteczniejsze wykonanie przepisów oznacza niższe koszty i poprawę stanu środowiska
2012-03-14Ocenia się, że brak wdrożenia prawodawstwa z dziedziny ochrony środowiska oznacza dla gospodarki UE koszty związane z opieką zdrowotną w wysokości około 50 miliardów euro rocznie oraz bezpośrednie koszty dla środowiska. W ramach starań mających na celu zmniejszenie tej liczby i osiągnięcie lepszych wyników w zakresie ochrony środowiska Komisja wydała w dniu dzisiejszym komunikat w sprawie lepszego wdrażania unijnego prawa ochrony środowiska.
Więcej
-
Jak edukować i informować o energetyce przyjaznej środowisku – czy edukacja i oświata w Polsce sprostają wymogom niskoemisyjnej gospodarki?
2012-03-14Stopniowe przechodzenie w kierunku gospodarki niskoemisyjnej wymusi zmiany na rynku pracy. Wprowadzenie nowych technologii, produkcji, usług sprawi, że potrzebny będzie kapitał ludzki posiadający nie tylko fachową wiedzę, ale również wysoką świadomość ekologiczną. Czy polski system edukacji jest przygotowany na taką zmianę? Czy polska oświata sprosta wymogom niskoemisyjnej gospodarki?
Więcej
-
Niepewna przyszłość CCS
2012-03-13Technologie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla wciąż nie są w pełni rozwinięte, a w związku z tym są też drogie. Na pytania, czy mają jeszcze jakąś przyszłość i co zrobić, by nie zaprzepaścić szansy na ich rozwój starają się odpowiedzieć w najnowszym raporcie eksperci Międzynarodowej Agencji Energetycznej.
Więcej
-
Polska w drugiej lidze
2012-03-13Zgodnie z zapowiedziami ministra środowiska Marcina Korolca, Polska zablokowała ambitny plan redukcji emisji CO2. Postawa polskiego rządu jest krokiem wstecz, który stawia pod znakiem zapytania przyszłość rozwoju i konkurencyjność polskiej gospodarki.
Więcej
-
Ułatwienia dla elektrowni wiatrowych – nowa oferta NFOŚiGW
2012-03-13NFOŚiGW finansuje budowę nowych przyłączy energetycznych do elektrowni wiatrowych. Deweloperzy farm wiatrowych, operatorzy sieci, producenci i dystrybutorzy energii łatwiej podłączą nowe wiatraki do sieci.
Więcej
-
W lutym duże obroty i dalsze wzrosty na rynku handlu emisjami
2012-03-12W lutym na rynku carbon obserwowaliśmy wzmożony handel uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Miesięczne wolumeny handlowanych jednostek EUA oraz CER, na rynkach spotowych, wyniosły odpowiednio 4,1 mln oraz 2,6 mln, co stanowi wzrost o 82 proc. i 70 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Ceny uprawnień EUA zawierały się w przedziale 7,48-9,29 euro, przy czym korekcyjny ruch wynoszący ceny do poziomu 9,29 euro miał miejsce w drugiej połowie miesiąca. Współczynnik zmienności na poziomie 5,78 proc. wskazuje na utrzymującą się niepewność na rynku, związaną głównie z czynnikami politycznymi.
Więcej
-
Strefy skażenia radioaktywnego w Polsce – happeningi Greenpeace w rocznicę Fukushimy
2012-03-12Wyznaczone strefy skażenia, liczniki Geigera i podawany przechodniom płyn Lugola, takie symbole pojawiły się podczas zaaranżowanych happeningów Greenpeace w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Olsztynie w przededniu rocznicy katastrofy w elektrowni jądrowej w Fukushimie.
Więcej
-
Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego – konsultacje społeczne
2012-03-12Ministerstwo Środowiska informuje o rozpoczęciu procesu konsultacji społecznych propozycji programów operacyjnych dla priorytetów środowiskowych PL02 "Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów" i PL03 "Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii", które będą wdrażane w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 (MF EOG 2009-2014).
Więcej
-
Urzędnicy we Wrocławiu będą jeździć hybrydową Toyotą Prius
2012-03-11Wrocławska straż miejska otrzymała hybrydową Toyotę Prius. To już kolejny pojazd z alternatywnym napędem, którym będą poruszać się wrocławscy strażnicy miejscy.
Więcej
-
Zmiany klimatu zagrażają herbacie rooibos
2012-03-11Czerwona herbata pochodząca z krzewów rooibos z Republiki Południowej Afryki zyskuje na popularności dzięki przypisywanym jej właściwościom zdrowotnym. Lokalni farmerzy obawiają się jednak, że zmiany klimatu zaburzą delikatny ekosystem, od którego zależą ich zbiory – podała agencja AFP.
Więcej
-
Polska wetuje decyzję Rady ds. Środowiska dotyczącą celów redukcyjnych
2012-03-10Polska po raz kolejny samotnie zawetowała przyjęcie przez Ministrów konkluzji, w których wymienione miały być niewiążące cele redukcji emisji gazów cieplarnianych do roku 2050.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności