- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Zarządzanie ryzykiem pogodowym wymaga poprawy – IPCC opublikowało nowy raport
2012-04-05W listopadzie ubiegłego roku decydenci mogli zapoznać się ze streszczeniem specjalnego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), dotyczącego powiązań zmian klimatycznych i ekstremów pogodowych. Pod koniec marca br. opublikowana została pełna wersja dokumentu, mówiącego o pilnej potrzebie poprawy zarządzania ryzykiem pogodowym w obliczu nadchodzących zmian.
Więcej
-
Energia odnawialna: fińskie, greckie i polskie ustawodawstwo nadal niezgodne z przepisami UE
2012-04-05Polska znalazła się w grupie krajów, które nie dostarczyły w wyznaczonym terminie do Brukseli informacji o pełnej transpozycji do prawa krajowego dyrektywy o energii odnawialnej. Jeśli w ciągu dwóch miesięcy kraje nie wywiążą się ze swoich obowiązków, Komisja może przekazać wnioski do Trybunału Sprawiedliwości.
Więcej
-
Parlament Europejski: Megaciężarówki na razie zatrzymane
2012-04-05Komisarz UE ds. transportu Siim Kallas ogłosił w czasie posiedzenia komisji ds. transportu Parlamentu Europejskiego 27 marca, że na razie wycofuje się z prób zalegalizowania transnarodowego ruchu megaciężarówek.
Więcej
-
Rynek kolektorów w Polsce wart jest 500 mln zł
2012-04-05Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce w 2011 r. wzrosła o ponad 70% i wynosiła ok. 248 tys. m2, co daje łącznie 904 tys. m2 zainstalowanych i użytkowanych kolektorów słonecznych i stanowi równoważnik 633 MW mocy cieplnej. Pod względem mocy zainstalowanej kolektory słoneczne stanowią drugą, po energetyce wiatrowej technologię OZE w Polsce.
Więcej
-
Susza na świecie oraz największe problemy z tym związane: pustynnienie i stepowienie Polski i świata
2012-04-05Woda słodka to niecałe 3 proc. zasobów naszej planety. Jeszcze mniej jest wody pitnej – tylko 0,1 proc. Nie pozostaje to bez wpływu na nasze życie. Z powodu braku czystej wody corocznie ginie 3 mln ludzi, w tym każdej doby aż 5 tys. dzieci.
Więcej
-
Na marginesie pewnego programu telewizyjnego
2012-04-04Krzysztof Kamieniecki dla ChronmyKlimat.pl: Program nazywał się "Kto za to zapłaci?" i był poświecony – a w każdym razie jego część – rozwojowi energetyki jądrowej w Polsce.
Więcej
-
Samorządowcy o adaptacji do zmian klimatu
2012-04-04W dniach 19-20 kwietnia br. odbędzie się I Samorządowa Konferencja Klimatyczna. Jej przesłaniem będzie zwrócenie uwagi na rolę władz powiatowych w działaniach na rzecz klimatu oraz możliwości skorzystania z europejskiej polityki klimatycznej przez społeczności lokalne.
Więcej
-
Pieniądze unijne zostaną na kolei
2012-04-04W czasie konferencji prasowej 29 marca br. Siim Kallas, komisarz Unii Europejskiej ds. transportu powiedział, że Komisja Europejska nie zgadza się na przeniesienie unijnych funduszy przyznanych Polsce z inwestycji kolejowych na drogowe.
Więcej
-
Ostrzeżenie o nasilaniu się urbanizacji do roku 2050
2012-04-04Dużo czytamy i słyszymy o śladzie węglowym człowieka, ale co wiemy na temat śladu miejskiego? Według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), ślad miejski powiększy się o kolejne 1,2 mln km, jeżeli nie wprowadzimy zmian do modelów rozwoju naszych miast. Ten olbrzymi wzrost odpowiada powierzchni Francji, Niemiec i Hiszpanii łącznie. Najważniejsze punkty raportu zostały zaprezentowane w Londynie na niedawnym, międzynarodowym spotkaniu naukowym pt. "Planeta pod presją".
Więcej
-
Elektrownie w USA będą musiały emitować mniej
2012-04-03Na początku zeszłego tygodnia, 27 marca 2012 roku, amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ogłosiła limity emisji dla nowych elektrowni. Jest to pierwsza w historii regulacja prawna dotycząca źródeł emisji w Stanach Zjednoczonych. Według ekspertów może sprawić, że nie powstaną tam już żadne nowe instalacje spalające węgiel.
Więcej
-
Termomodernizacja za… 10% wartości inwestycji
2012-04-03Chociaż na termomodernizację budynków w Polsce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał już ponad miliard złotych, to kolejne 176 milionów od maja br. czeka na zainteresowane samorządy, ZOZ-y i organizacje pozarządowe.
Więcej
-
Podsumowanie II Forum Małych Elektrowni Wiatrowych 2012
2012-04-03Rynek małej energetyki wiatrowej w Polsce funkcjonuje głównie w oparciu o instalacje działające w systemach autonomicznych (niepodłączonych do sieci). Z tego względu inwestorzy, w stosunku do dużych instalacji OZE – sieciowych, ponoszą dodatkowe koszty na systemy magazynowania energii elektrycznej (w ciepłej wodzie lub bateriach akumulatorów) i uzyskują niższe współczynniki wykorzystania mocy. Rozwijanie się tego typu rozwiązań technologicznych czyni małą energetykę wiatrową mniej konkurencyjną w stosunku do np. wielkoskalowych farm wiatrowych i innych mikroinstalacji OZE.
Więcej
-
Debata pt. "Efektywność energetyczna źródłem nowych miejsc pracy"
2012-04-02Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Fundacją na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii serdecznie zapraszają na prezentację raportu dotyczącego korzyści dla rynku pracy z realizacji ambitnej polityki poprawy efektywności energetycznej budynków w Polsce oraz debatę na temat systemu wsparcia dla efektywności energetycznej.
Więcej
-
Polska musi wdrożyć dyrektywę o etykietowaniu energetycznym
2012-04-02Wdrożenie unijnej dyrektywy o etykietowaniu energetycznym nastąpi "w najbliższym możliwym terminie" – zapewnia Ministerstwo Gospodarki. Komisja Europejska w ubiegłym tygodniu upomniała Polskę za niepoinformowanie jej o pełnym wdrożeniu unijnych przepisów do prawa krajowego.
Więcej
-
Są pierwsze uwagi do nowej wersji ustawy o OZE
2012-04-02Uczestnicy konferencji "Ustawa o OZE. Nowy system wsparcia", którzy jako jedni z pierwszych usłyszeli, że Ministerstwo Gospodarki uwzględniło kilkadziesiąt kluczowych uwag do projektu ustawy o OZE, zgłosili juz kilka kolejnych, bardzo ważnych wniosków do nowej wersji aktu.
Więcej
-
Postaw klimatyczne stojaki razem z Allegro i Fundacją All For Planet
2012-04-01Ogromne powodzenie zeszłorocznej akcji "Zaparkuj klimatycznie!" oraz ogólnopolskie zainteresowanie stojakami rowerowymi to najważniejsze powody uruchomienia programu partnerskiego 50/50 Fundacji Allegro All For Planet. Program skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby postawić nowoczesne, designerskie stojaki rowerowe w swojej okolicy.
Więcej
-
W województwie lubuskim staną największe wiatraki w Polsce
2012-04-01Koło położonego w województwie lubuskim Cisowa staną największe elektrownie wiatrowe w naszym kraju.
Więcej
-
Godzina dla Ziemi WWF już dzisiaj!
2012-03-31Już dziś wieczorem o godz. 20:30, w ramach akcji Godzina dla Ziemi WWF, zgaśnie światło w milionach domów oraz oświetlenie najbardziej znanych budynków na całym świecie. W ciemności na jedną godzinę pogrążą się Wieża Eiffel w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku, najwyższy budynek na świecie Burj Khalifa w Dubaju, Krzywa Wieża w Pizie oraz tysiące innych obiektów w Polsce i na świecie. Symboliczny gest wyłączenia światła przypomni po raz kolejny o tym, że wszyscy powinniśmy sie troszczyć o środowisko naturalne, a ochrona przyrody zaczyna się w naszych domach i w naszym codziennym życiu.
Więcej
-
Najatrakcyjniejsze kraje dla energetyki solarnej
2012-03-31Ernst & Young przedstawił ranking najatrakcyjniejszych państw do inwestowania w energetykę słoneczną.
Więcej
-
OECD wzywa do natychmiastowych działań na rzecz klimatu
2012-03-30Zmieniający się klimat oddziałuje nie tylko na środowisko naturalne – to także poważny problem społeczny i ekonomiczny dla całego świata. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w najnowszym raporcie alarmuje, że jeżeli teraz nie podejmiemy zdecydowanych działań, nie uda nam się zatrzymać wzrostu globalnej temperatury na poziomie 2 st. C.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności