ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Poradnik »

Zmierzch węgla na stronie oweglu.pl (16729)

2014-01-18

Drukuj

Właśnie ruszyła strona oweglu.pl będąca kontynuacją publikacji dr. Michała Wilczyńskiego "Zmierzch węgla kamiennego w Polsce" oraz "Węgiel brunatny paliwem bez przyszłości" wydanych przez Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Na stronie będzie można znaleźć oba opracowania w formacie PDF oraz więcej informacji na tematy poruszane przez dr. Wilczyńskiego, który postanowił skonfrontować się z głęboko zakorzenionym przekonaniem o roli węgla w przyszłym rozwoju naszego kraju. Polacy wierzą w ten surowiec i liczą na to, że będzie on stanowił fundament naszego dobrobytu i bezpieczeństwa energetycznego. Zdaniem dr. Wilczyńskiego jest to błąd.

– Mimo że na papierze Polska wciąż pozostaje węglowym mocarstwem, w praktyce ilość łatwo dostępnych złóż kurczy się w zastraszającym tempie, czyniąc wydobycie surowca coraz bardziej niebezpiecznym i niefektywnym ekonomicznie. Wierzę, że moja publikacja, towarzysząca jej strona WWW, a także prezentacje i spotkania, w których uczestniczę przyczynią się do rozpoczęcia rzetelnej dyskusji na temat przyszłości węgla kamiennego i innych paliw kopalnych w Polsce – przekonuje były Główny Geolog Polski.

 

źródło: Instytut na rzecz Ekorozwoju
www.ine-isd.org.pl

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej