ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Poradnik »

Projekt edukacyjny "Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii" (16398)

2013-11-07

Drukuj

prosument - logoMultimedialny, z dużą dozą rywalizacji i pozytywnym przesłaniem – to cechy projektu edukacyjnego, który ma za zadanie informować młodzież o zaletach energii odnawialnej. Każdy z nas może zostać producentem energii lub też wpłynąć na swoje otoczenie, tak aby stało się bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Wystawę „Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii", będzie można oglądać od 6 do 27 listopada 2013 r. w Pałacu Młodzieży przy Placu Defilad 1 w Warszawie.

Edukacyjna podróż „Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii" jest prezentowana na 40 calowym stole multimedialnym z ekranem dotykowym w technologii Multitouch. Po przejściu części merytorycznej, użytkownik będzie mógł ułożyć ekologiczne puzzle.

Przyjazna forma odbioru ma umożliwić młodzieży swobodne zaznajomienie się z trudnym tematem odnawialnych źródeł energii oraz uzmysłowić młodym ludziom, jak wiele zależy od nich samych.

Odnawialne źródła energii nie są tematem wyłącznie dla ekologicznych pasjonatów. Dziś już nie ma nowoczesnej gospodarki bez kwestii ekologii. Gospodarka korzysta z wody, z powietrza, ze środowiska naturalnego. Gdy te elementy ulegną zniszczeniu, dotknie to każdego bez wyjątku i znacznie obniży poziom naszego życia: poprzez choroby, czy też brak czystej wody lub powietrza, jak również wzrost kosztów codziennego życia! Wyobraź sobie, że pitna, słodka woda staje się towarem deficytowym.

Specjalnie dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce prezentacji, wystawa będzie dostępna w Internecie pod adresem www.eko-prosument.pl.

Prezentację organizuje Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie przy współpracy Fundacji im. Róży Luksemburg.

prosument

źródło: Stowarzyszenie Warszawa w Europie

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej