ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Poradnik »

Nagrody w konkursie "Dziennikarze dla klimatu" rozdane (16422)

2013-11-10

Drukuj

konkurs CO2 logoPierwsza edycja konkursu "Dziennikarze dla Klimatu" dobiegła końca, znamy już wszystkich laureatów. W Wielkiej Sali Asamblowej Zamku Królewskiego w Warszawie, w obecności Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec Rüdigera Freiherra von Fritscha oraz dr. Ulricha Witte z DBU, który specjalnie na tę okzję przyjechał z Niemiec, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.

Decyzją jury:
I Nagroda, statuetka, dyplom oraz 20 tys. zł przyznana została red. Tomaszowi Ulanowskiemu z Gazety Wyborczej za cykl artykułów: „Gorączka już nie rośnie", „Zielone idzie na Wschód", „400 cząstek na milion" oraz „Dekada na sterydach".
II Nagroda, statuetka, dyplom oraz 4 tys. zł przyznana została red. Andrzejowi Hołdysowi z miesięcznika „Wiedza i Życie" za cykl artykułów: „Smartholm", „Chemia pełna energii", "My się wody nie boimy" oraz „Pogoda na życzenie".
III Nagroda, statuetka, dyplom oraz 2 tys. zł przyznana została red. Marcinowi Popkiewiczowi z portalu „Nauka o Klimacie" za cykl „Mity klimatyczne".

Ponadto jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia uhonorowane dyplomami dla:
zespołu w składzie red.red. Maciej Samsonowicz, Agnieszka Stanisławska oraz Amelia Panuszko – z telewizji Polsat Biznes za cykl programów EKO Polska,
red. Andrzej T. Papliński – z miesięcznika „Murator" za cykl artykułów „W krainie OZE. Doświadczenia duńskie" i "Kolektory dla wytrwałych"
red. Adam Grzeszak – tygodnika „Polityka" za artykuł „Niedojrzała energia".

DSC06744

źródło: www.dziennikarzedlaklimatu.pl

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej