ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Poradnik »

Marek Siwiec i Donald Tusk nagrodzeni w kolejnej edycji "Pieprzu i wanilii" (16138)

2013-09-04

Drukuj

pieprz wanilia"Minister środowiska albo uzna, że ten projekt wymaga nie tylko mentalności ekologa, ale też mentalności przedsiębiorcy, albo kto inny się tym zajmie"  powiedział twardo premier Donald Tusk na konferencji prasowej 22 maja br. komentując "nagorliwość" ekologiczną ministra Korolca w kwestii eksploatacji gazu łupkowego w Polsce. I za to otrzymał od internautów "Pieprz" – nagrodę za najbardziej szkodliwą wypowiedź dla polityki klimatycznej.

Tytuł 'Wanilii" przypadł europosłowi Markowi Siwcowi, który jako jedyny polski poseł w PE nie sprzeciwił się korekcie w systemie EU ETS, tzw. backloadingowi. Jak później wyjaśnił na swoim blogu. opowiada się za progresywną polityką energetyczną opartą na długofalowych korzyściach społecznych.

Wybierając najbardziej szkodliwe i przyjazne dla klimatu wypowiedzi polityków, Koalicja chce zwrócić uwagę na postawy uczestników debaty publicznej dotyczące kwestii zmian i ochrony klimatu, docenić mądre komentarze i napiętnować błędne. Celem przedsięwzięcia jest przekazanie politykom sygnału, że ich słowa są uważnie słuchane i podlegają ocenie społeczeństwa nie tylko podczas wyborów.

Tutaj można zapoznać się z wynikami: koalicjaklimatyczna.org/ankieta2/?wynik=7.
 
 
źródło: Koalicja Klimatyczna

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej