ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Poradnik »

Filipiny potrzebują naszej pomocy! (16505)

2013-11-27

Drukuj

Postępujące zmiany klimatu powodują wzrost liczby i siły katastrof pogodowych. Jedną z nich był tajfun Hayian, który 8 listopada przeszedł przez Filipiny. Jego bilans na chwilę obecną to ponad 5 tys. ofiar śmiertelnych, ok. 1,6 tys. zaginionych i prawie 30 tys. rannych. To również ponad 4 mln ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy, a zdecydowana większość z nich nie ma do czego wracać. Zmagają się w tej chwili z brakiem leków, żywności i, choćby przejściowego, schronienia. Ich tragedia jest także naszą, ale my — w przeciwieństwie do nich — możemy działać. Nie bądźmy bezczynni!

Każda, nawet najmniejsza wpłata, może uratować czyjeś życie, zdrowie, zapewnić środki do przetrwania. Zachęcamy do odwiedzenia stron organizacji, za pośrednictwem których można dokonywać przelewów:

1) Polska Akcja Humanitarna
2) Caritas Polska
3) Polski Czerwony Krzyż
4) UNICEF

 

Zespół ChronmyKlimat.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej