ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Pod Wrocławiem powstaje pierwszy dom energooszczędny z dopłatą z NFOŚiGW (16135)

2013-09-07

Drukuj

Koło Wrocławia ruszyła budowa pierwszego domu energooszczędnego, którego właściciel skorzysta z kredytu hipotecznego z dopłatą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Inwestor, który zbuduje energooszczędny dom pod Wrocławiem, to pierwszy beneficjent programu NFOŚiGW polegającego na dopłatach do kredytów na domy energooszczędne i pasywne. Program NFOŚiGW, chociaż wystartował już kilka miesięcy temu, jak na razie nie cieszy się popularnością i przystąpiło do niego dopiero kilka banków. Pozostałe zwlekają z uaktywnieniem swojej oferty. W efekcie do tej pory przyznano zaledwie jeden kredyt na budowę domu energooszczędnego, którego właściciel otrzyma dopłatę z NFOŚiGW. Kredytu udzielił Bank Ochrony Środowiska.

Jak informuje "Puls Biznesu", właściciel powstającego pod Wrocławiem domu energooszczędnego, którego powierzchnia wyniesie 118 m2 i którego roczne zużycie energii oszacowano na 33,95 kWh/m2, otrzyma dopłatę w wysokości 30 tys. zł. Wartość całej inwestycji ma wynieść ok. 410 tys. zł.

Pieniądze z konta NFOŚiGW zostaną wypłacone już po zrealizowaniu budowy i po pozytywnej weryfikacji inwestycji przez audytora energetycznego.

 

źródło: Gram w zielone
www.gramwzielone.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej