ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

[Konkurs] Odnawialne źródła energii w domu (17655)

2014-09-09

Drukuj
galeria

Jakie OZE najlepiej sprawdzają się w Polsce? Jaką energię możemy łatwo pozyskać ze słońca? Kim jest prosument? – odpowiedzi na wszystkie konkursowe pytania w tym miesiącu w „Energooszczędnych 4 kątach”.

„Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) jest ważnym warunkiem realizacji budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Urządzenia i systemy OZE znajdują zastosowanie we wszystkich obszarach zużycia energii w budynkach” – piszą Bartłomiej Asztemborski i Ryszard Wnuk z Krajowej Agencji Poszanowania Energii SA.

W przygotowanym dla nas artykule omawiają kolejne instalacje OZE, podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie oraz szacują czas zwrotu inwestycji. Choć pytania w tym miesiącu nie wydają się trudne, lektura tekstu ekspertów z pewnością przyda się przed spróbowaniem swych sił w konkursie.

Jakie OZE najlepiej sprawdzają się w Polsce? Jaką energię można uzyskać ze słońca? Energię cieplną do podgrzania wody, energię mechaniczną niezbędną do działania klimatyzacji czy może energię elektryczną na potrzeby sprzętu RTV i AGD? Kim jest prosument? Osobą, która posiada szeroką wiedzę na temat danego produktu lub usługi, wykorzystuje ją podczas zakupów i dzieli się nią z innymi? Wytwórcą i równocześnie odbiorcą energii elektrycznej? Czy może producentem i konsumentem jednocześnie?

Zapraszamy do udziału: www.chronmyklimat.pl/4katy-konkurs!

Na odpowiedzi czekamy do końca września 2014 roku. Do wygrania 10 zestawów upominków, w każdym z nich korzystające tylko z energii słonecznej lampka solarna i termometr solarny oraz energooszczędna żarówka.

 

ChronmyKlimat.pl
Energooszczędne 4 kąty


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej