- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Aktualności
- Poradnik
- Teksty ekspertów
- Wywiady i reportaże
- Dobre przykłady
- Dofinansowania i dotacje
- Quiz
- O projekcie
Aktualności
Bezpieczne dla zdrowia i środowiska wykończenie wnętrz – panel dyskusyjny z udziałem ekspertów kampanii "Energooszczędność w moim domu" (16896)
2014-02-28Drukuj
W pomieszczeniach spędzamy nawet 90% naszego życia. Ich specyficzny mikroklimat nieustannie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. W najbliższą niedzielę, 2 marca 2014 r. podczas targów mieszkaniowych w Warszawie eksperci kampanii "Energooszczędność w moim domu" podpowiedzą, na co zwracać uwagę przy wyborze i aranżacji wymarzonego mieszkania.
Mieszkanie bezpieczne dla zdrowia i środowiska – pod takim hasłem odbędzie się spotkanie z ekspertami kampanii edukacyjnej "Energooszczędność w moim domu": arch. Dariuszem Śmiechowskim ze Stowarzyszenia Architektów Polskich, dr. inż. Andrzejem Wiśniewskim z firmy OSRAM i Michałem Świderskim ze Skanska Residential Development. Osoby odwiedzające targi mieszkaniowe Nowy dom, nowe mieszkanie na warszawskim Torwarze (ul. Łazienkowska 6a), mogą wziąć udział w panelu dyskusyjnym, który rozpocznie się 2 marca 2014 r. o godz. 14:45 (sala A). Uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznać produkty do wykończenia wnętrz o zminimalizowanej emisji szkodliwych substancji oraz jak wybierać energooszczędne źródła światła, aby spełniały nasze oczekiwania, a przy tym były bezpieczne dla zdrowia. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane także wyniki badań nt. wpływu światła dziennego na samopoczucie i zdrowie.
Dostęp światła naturalnego do pomieszczeń jest jednym z najistotniejszych czynników warunkujących jakość życia. Jego duży wpływ na zdrowie zauważa aż 85% ankietowanych, biorących udział w badaniu sondażowym "Znaczenie zdrowotne światła dziennego w domu w świadomości Polaków" [1]. Jednocześnie zaledwie 33% z nas bardzo dobrze ocenia doświetlenie światłem naturalnym swojego domu. Ten problem dostrzega firma OSRAM, która m.in. przez badania naukowe stara się lepiej zrozumieć, jak światło wpływa na samopoczucie ludzi. We współpracy z Uniwersytetem w Wuppertalu w Niemczech przebadano 80 osób: połowa z nich przebywała przez dwa dni w pomieszczeniach z typowym oświetleniem sztucznym, a druga połowa – z imitującym naturalne światło dzienne. Koncentracja drugiej grupy była na znacznie wyższym poziomie, te osoby miały także znacznie mniejsze trudności ze snem. Oznacza to, że aby poprawić swoje samopoczucie wystarczy zadbać o odpowiednią barwę światła – chłodną w ciągu dnia, co ułatwia koncentrację i cieplejszą wieczorem, by wypocząć.
Więcej informacji o zagadnieniach, które zostaną poruszone podczas panelu dyskusyjnego "Bezpieczne dla zdrowia i środowiska wykończenie wnętrz" można znaleźć pod linkiem www.budownictwo.org oraz na stronie internetowej www.energooszczednoscwmoimdomu.pl. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, lecz należy wcześniej wykupić bilet wstępu na targi mieszkaniowe "Nowy dom, nowe mieszkanie", który kosztuje 15 zł. Szczegółowy program targów: www.targimieszkaniowe.pl.
źródło: Kampania edukacyjna "Energooszczędność w moim domu"
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Podziel się swoją opinią
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
Polecamy
Kontakt
Koordynatorka projektu:
Agata Golec
Informacje o projekcie:
4katy@chronmyklimat.pl
Newsletter
Projekt "Energooszczędne 4 kąty” jest realizowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności