- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Gliwice: ruszy produkcja akumulatorów do EVs
2012-02-18W Gliwicach ruszy produkcja akumulatorów do samochodów hybrydowych i elektrycznych.
Więcej
-
Energa rozpoczęła konsultacje inwestycji
2012-02-18Podczas otwartych konsultacji społecznych we Włocławku, Bobrownikach i Nieszawie Energa zaprezentowała pięć wstępnych lokalizacji pod budowę drugiego stopnia na Wiśle. Eksperci przedstawili szczegóły założeń oraz innowacyjne podejście do realizacji projektu. Większość uczestników konsultacji była pozytywnie nastawiona do inwestycji.
Więcej
-
Mieszkańcy Żarnowca w referendum za farmą wiatrową
2012-02-18To już drugie w ostatnich dniach referendum w sprawie budowy elektrowni. Chociaż odbyło się w Żarnowcu, a nazwa ta może kojarzyć się z atomem, w przeciwieństwie do niedawnego referendum w Mielnie tym razem nie chodziło jednak o elektrownię jądrową, a mieszkańcy opowiedzieli się za inwestycją.
Więcej
-
Projekt "Eko Dom pływający"
2012-02-17"Eko dom pływający" jest projektem modułowego budynku mieszkalnego, zrównoważonego pod względem ekologicznym jak i ekonomicznym. Możliwe jest zlokalizowanie go niemalże w każdym miejscu w Polsce, które spełnia odpowiednie warunki wodne.
Więcej
-
UE: Ponad milion miejsc pracy w sektorze zielonej energii
2012-02-17W całej Unii Europejskiej ponad milion osób znalazło zatrudnienie w branży związanej z odnawialnymi źródłami energii – wynika z raportu EurObserv'ER.
Więcej
-
W kwaśnej wodzie ryby "tracą rozum"
2012-02-17Dwutlenek węgla w wodach oceanów wpływa na zachowanie ryb podobnie, jak alkohol na ludzi – zmniejsza ich zdolność do oceny ryzyka – czytamy w "Nature Climate Change".
Więcej
-
Chiny bojkotują unijny handel emisjami
2012-02-16Chiński rząd zakazał krajowym liniom lotniczym uczestniczenia w handlu emisjami w UE. W związku z tym Chiny mogą spodziewać się teraz opłat karnych lub nawet zakazu dostępu do europejskich portów lotniczych.
Więcej
-
Województwo kujawsko-pomorskie walczy z wiatrakami
2012-02-16Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego dąży do ograniczenia stawiania wiatraków w regionie. Czy ma do tego prawo? Wiatrakowi inwestorzy twierdzą, że nie, i głośno się temu sprzeciwiają. Jakie konsekwencje będzie miała ta już otwarta wojna przeciwko energetyce wiatrowej w Polsce?
Więcej
-
Ustawa dla energooszczędnych jest, ale nie działa
2012-02-16Ustawa o efektywności energetycznej obowiązuje już od pół roku, ale na pierwsze białe certyfikaty przyznawane na jej podstawie za poprawę efektywności energetycznej będziemy musieli jeszcze poczekać.
Więcej
-
ONZ: Erozja gleby postępuje, a z nią globalne ocieplenie
2012-02-15Globalne ocieplenie może być jeszcze gorsze, ponieważ metody stosowane w rolnictwie przyspieszają erozję gleb i zmniejszają ilość dwutlenku węgla, jaką ziemia jest w stanie zmagazynować – mówi opublikowany 13 lutego raport UNEP.
Więcej
-
Wicepremier Pawlak: Mikroelektrownia zielonej energii w każdym domu
2012-02-15– Nowym kierunkiem działań w dziedzinie energetyki będzie promocja małych projektów energetycznych, wykorzystujących lokalnie dostępne zasoby – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na wspólnej konferencji prasowej z prof. Jeremym Rifkinem i dr. Tomášem Sedláčkiem. Naukowcy przyjechali do MG na warsztaty pt. "Rozwój polskiej gospodarki a trzecia rewolucja przemysłowa".
Więcej
-
Publikacja w "Nature": Osiągnęliśmy peak oil. Nadchodzą stałe wahania cen
2012-02-15Od 2005 roku światowa produkcja ropy naftowej oscyluje na nie zmienionym poziomie osiągając szczyt w 2008 i spadając od tego czasu mimo wzrostu zapotrzebowania. Rezultatem były burzliwe fluktuacje cenowe gdyż nawet niewielkie zmiany popytu wywołują silne wstrząsy w systemie gospodarczym.
Więcej
-
Czy cieplej może oznaczać chłodniej?
2012-02-14W ostatnim tygodniu stycznia nad Europę napłynął rozległy syberyjski wyż, który na wiele dni sparaliżował kontynent dwudziestostopniowymi mrozami. Zamarzły dziesiątki osób. W wielu miejscach spadło tyle śniegu, że trzeba było ewakuować miejscową ludność. Chciałoby się zapytać, gdzie w takim razie to globalne ocieplenie? Bardzo możliwe, że tak sroga zima to jeden ze skutków ocieplenia właśnie.
Więcej
-
Wiceminister Trojanowska: Szanujemy decyzję mieszkańców Gąsek w sprawie elektrowni jądrowej
2012-02-14– Ministerstwo Gospodarki uwzględni wynik referendum w Gąskach w dalszych działaniach związanych z rozwojem energetyki jądrowej, traktując je jako ważny głos w debacie publicznej na ten temat – powiedziała Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanna Trojanowska. Wiceminister gospodarki odniosła się do rezultatów referendum w sprawie ewentualnej lokalizacji elektrowni jądrowej, które 12 lutego 2012 r. zorganizowali mieszkańcy miejscowości Gąski w woj. zachodniopomorskim.
Więcej
-
Ropa łupkowa w Polsce. Koncerny są coraz bliżej wydobycia
2012-02-14Jak wynika z najnowszego raportu geologicznego, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna" województwa mazowieckie, warmińsko-mazurskie i lubelskie leżą na złożach ropy łupkowej.
Więcej
-
Wyniki referendum: miażdżące nie dla elektrowni jądrowej!
2012-02-13W niedzielę 12 lutego br. w gminie Mielno na Pomorzu odbyło się referendum, w którym mieszkańcy wypowiedzieli się jednoznacznie przeciwko budowie elektrowni jądrowej na terenie gminy. Referendum odbyło się w ramach działań protestacyjnych podjętych przez osoby sprzeciwiające się budowie elektrowni atomowej.
Więcej
-
Mieszkańcy Choczewa nie chcą atomu
2012-02-13W czwartek 9 lutego w Choczewie (woj. pomorskie) odbyło się spotkanie zorganizowane przez koncern energetyczny PGE, którego przedstawiciele już po raz drugi bezskutecznie próbowali przekonać mieszkańców nadmorskich miejscowości do elektrowni jądrowej. W odpowiedzi na zabiegi promujące atom, mieszkańcy założyli komitet obywatelski "Nie dla atomu w Lubiatowie"1 i rozpoczęli aktywne działania na rzecz udostępniania rzetelnych informacji o planowanej na Pomorzu inwestycji.
Więcej
-
Uprawnienia do emisji CO2 najtańsze w historii
2012-02-13Obecnie emisja tony dwutlenku węgla kosztuje zaledwie 7 euro – to najniższa cena uprawnień w historii. Zdaniem analityków jest to sytuacja bardzo korzystna dla wysokoemisyjnych producentów energii elektrycznej.
Więcej
-
Energia z wulkanu – nowy projekt geotermalny USA
2012-02-12Dwie amerykańskie firmy rozpoczęły projekt, który ma pozwolić na pozyskanie energii geotermalnej z nieaktywnego wulkanu w Oregonie. Inwestycja już pochłonęła ok. 40 mln dolarów.
Więcej
-
Domowe ładowanie EVs
2012-02-12Innowacyjny, domowy system nie tylko naładuje baterię w elektrycznym Nissanie Leaf. Dzięki niemu w pełni naładowana bateria Leafa może zasilać w energię gospodarstwo domowe przez dwa dni.
Więcej
Finansowanie
Projekt "Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA" Instytutu na rzecz Ekorozowju jest zrealizowany w ramach konkursu grantowego "Razem dla klimatu" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności