ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

UM Wrocław - Wiaty rowerowe (zadaszone i zamykane parkingi rowerowe) (20729)

Ewa Waplak, www.wroclaw.pl
2019-02-25

Drukuj
galeria

Zamykany i zadaszony parking rowerowy dla mieszkańców. Źródło: Wroclaw.pl

Do 22.03.2019 Urząd Miejski Wrocławia zaprasza do składania wniosków dotyczących montażu zadaszonych i zamykanych wiat rowerowych na terenie wnętrz międzyblokowych.

Zadaszona i zamykana wiata będzie mieściła 10 miejsc parkingowych (5 stojaków rowerowych typu odwrócone U). Koszt najmu jednego miejsca postojowego na okres jednego roku wynosi 70 zł.

Minimalne wymiary wiaty, które należy przewidzieć przy wskazywaniu lokalizacji: dł. 7,5 m, szer.2,5 m, wys. 3,0 m. Wejście będzie znajdowało się od strony dłuższego boku, drzwi wejściowe będą przesuwne. Istnieje możliwość wnioskowania o więcej niż jedną wiatę na podwórko.

We wniosku należy zaznaczyć dwie lokalizacje (podstawową i alternatywną) wiaty parkingowej. Wiaty mogą być położone tylko na gruntach należących do Gminy Wrocław lub jednostek Gminy Wrocław.

Przy wyborze miejsc należy zwrócić uwagę na lokalizację wiat jak najdalej od drzew i ich systemu korzeniowego oraz możliwość manewrowania rowerem przed wejściem do wiaty.

Wniosek

Do wniosku należy dołączyć skan lub zdjęcie formularza zgłoszeniowego wypełnionego i podpisanego przez wszystkie zainteresowane osoby.

W formularzu wymagane jest zaznaczenie, czy w wiacie będą parkowane rowery transportowe o większych wymiarach oraz w jakiej liczbie.

Harmonogram realizacji pilotażowego projektu w 2019 roku

  • 22.03.2019 – koniec przyjmowania zgłoszeń
  • II kwartał 2019  analiza nadesłanych zgłoszeń, wybór lokalizacji
  • III i IV kwartał 2019  procedury przetargowe na projekt, zakup i montaż wiat w wybranych lokalizacjach
  • IV kwartał 2019  po montażu wiat zaproszenie do podpisania umowy na wynajem miejsca parkingowego na 1 rok

W pierwszym roku realizacji projektu zrealizowanych zostanie co najmniej 10 wiat rowerowych.

źródło: www.wroclaw.pl

formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.wroclaw.pl/portal/wniosek-o-montaz-wiaty-rowerowej?fbclid=IwAR30CmHBehTxepGun_FG7BYnFIURGKRddioYAGWt2cc8CN31H-D5B3c5pCY


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej