- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
O Eko-lokatorze w Radiu dla Ciebie (20238)
Konrad Wielądek2017-09-26
Drukuj
W dniu 25 września byliśmy gośćmi programu Horyzonty Beaty Jewiarz w Radiu dla Ciebie. Projekt Eko-lokator słuchaczom przybliżały Hanna Kryszyńska – koordynator projektu i Ewa Świerkula – asystent koordynatora projektu.
„Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami” jest projektem dwuletnim realizowanym przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju i dofinansowanym z funduszy Unii Europejskiej. „W ramach projekty przewidzieliśmy 24 szkolenia, 3 warsztaty i 3 debaty on-line, które mają za zadanie podniesienie wiedzy oraz kompetencji w temacie adaptacji do zmian klimatycznych” – mówiła Hanna Kryszyńska koordynator projektu.
W ramach działań zostanie także uruchomiona Platforma cyklu życia budynku, która adresowana jest do deweloperów, samorządowców, administratorów i wszystkich którzy mają swój udział w budownictwie wielomieszkaniowym na każdym jego etapie – począwszy od produkcji materiałów budowlanych, poprzez projektowanie, budowę, skończywszy na administrowaniu gotowym budynkiem. „Zadaniem platformy jest integracja całego środowiska, dyskusja i wymiana doświadczeń związanych z inwestycjami proekologicznymi w osiedlach mieszkaniowych” – mówiła Hanna Kryszyńska.
Szkolenia i warsztaty będą odwoływać się do przykładów zastosowań technologii z terenów naszego kraju. „Ważne jest by mówić co chcemy i co możemy zrobić w polskich realiach” – podkreślała Ewa Świerkula asystentkoordynatora. Z prowadzonych badań socjologicznych powoli wyłania się obraz przyczyn dlaczego u nas jest jeszcze tak mało tego typu inwestycji „Główną barierą przed instalacją tego typu rozwiązań jest czynnik ekonomiczny. Inwestycja póki co jest dosyć droga i zwraca się w powolnym tempie” – mówiła Ewa Świerkula.
Zachętą do udziału w szkoleniach jest przede wszystkim fakt że energia elektryczna, ogrzewanie będą coraz droższe, a gwałtowne zjawiska pogodowe coraz częstsze.
Wszystkie zaplanowane wydarzenia dotkną kilku ważnych, z punktu widzenia życia wspólnoty, elementów. Od energooszczędności, poprzez gospodarkę odpadami, wodą, roślinność, które mają istotny wpływ na środowiskowe oddziaływanie budynku. W trakcie szkoleń będziemy mówili o kompetencjach miękkich dla administratorów jak rozmawiać z mieszkańcami o tematach ekologicznych. „W trakcie odrębnych szkoleń związanych z komunikacją z mieszkańcami poruszymy temat zarządzania kryzysowego, oraz pokarzemy narzędzia porozumiewania się administratora ze wspólnotą” – Hanna Kryszyńska.
Eko-lokator to cykl wydarzeń i publikacji związanych z oddziaływaniem budynku wielorodzinnego na środowisko, który ma za zadanie zwiększyć świadomość ekologiczną, oraz dotrzeć w ostateczności do potencjalnego mieszkańca.
Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu:
O Eko-lokatorze w Radiu dla Ciebie
Konrad Wielądek
specjalista ds. PR
Podobne artykuły
- Wywiad z koordynatorem projektu Eko-lokator
Budownictwo ma do odegrania kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów związanych z wykorzystywaniem zasobów, zużyciem energii oraz przeciwdziałaniem zmianom klimatu. O tym skąd czerpać wiedzę i jak się nią dzielić, rozmawiamy z Hanną Kryszyńską, koordynatorem projektu " Eko-lokator ", realizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju.
Więcej
- Napisali o nas - Przestrzeń Miejska, sierpień 2017
Miło nam poinformować, że w sierpniowym numerze kwartalnika Przestrzeń Miejska w artykule Retencjonowanie wód opadowych w przestrzeni miejskiej znalazły się informacje dotyczące projektów realizowanych przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Skontaktuj się z nami!
Koordynator Projektu
Asystent Koordynatora Projektu
Redaktor
Specjalista ds. Finansowych
Promocja
Social Media
Newsletter
Dofinansowanie
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności