- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment większy niż kiedykolwiek (20616)
2018-10-22Drukuj
Jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących ochrony środowiska Kongres ENVICON Environment czeka w tym roku premiera w Warszawie, w nowym terminie i rozszerzonej formule. Kończą się prace nad programem i organizacją wydarzenia, które będzie trwało aż 3 dni od 28 do 30 listopada br.
Kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach wydarzeń poprzedzających Szczyt Klimatyczny COP24. To wpłynęło na zmianę terminu i miejsca wydarzenia, na które wybrano Arche Hotel Krakowska w Warszawie.
ENVCON tradycyjnie rozpocznie się sesją inauguracyjną z przedstawicielami administracji publicznej najwyższych szczebli, którzy zajmą stanowisko w najbardziej istotnych kwestiach dotyczących ochrony środowiska.
Udział w kongresie już potwierdził minister środowiska Henryk Kowalczyk, który objął wydarzenie patronatem.
Trzy dni debat
28 listopada, pierwszego dnia spotkania, po sesji otwierającej, odbędą się trzy sesje: na temat gospodarki odpadami, gospodarki wodnej oraz innowacyjnej gminy. Pierwsza będzie poświęcona takim zagadnieniom jak plany i cele gospodarki odpadami, możliwości finansowania, monitoring odpadów oraz rozporządzenia Komisji Europejskiej. Sesja gospodarki wodnej będzie koncentrować się na aspektach prawnych i zarządzaniu w przedsiębiorstwach wod-kan. Kontynuacja sesji poświęconej wodzie, ale w innym ujęciu, odbędzie się drugiego dnia Kongresu. Prelegenci sesji „Innowacyjna gmina” omówią natomiast najważniejsze dla gmin obszary ochrony środowiska, nie zapominając przy tym o ważnej rocznicy stulecia polskiej gospodarki komunalnej.
Drugiego dnia uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach omawiających tematy energii z odpadów; wód opadowych, innowacji, badań i rozwoju; ochrony powietrza oraz start-upów i innowacji. Ta ostatnia zostanie zorganizowana po raz pierwszy, najprawdopodobniej w formie start-up battle, czyli konkursu na najciekawszy pomysł w dziedzinie ochrony środowiska. Trwają poszukiwania start-up’owych przedsięwzięć, które chciałyby zaprezentować się podczas imprezy. Tego dnia odbędzie się także Forum Rady
RIPOK, czyli otwarte posiedzenie Rady Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.
Trzeci dzień w całości zarezerwowano na gospodarkę obiegu zamkniętego. Do udziału w sesji zostali zaproszeni prelegenci reprezentujący zarówno administrację odpowiedzialną za wytyczne dla GOZ-u, jak i urzędy, instytucje i organizacje, które z powodzeniem działają w tym obszarze, realizując wartościowe projekty. Ostatnia sesja będzie otwarta, czyli dostępna dla wszystkich zainteresowanych tematem, a udział w niej będzie bezpłatny.
Kongres odbywać się będzie w nowym obiekcie Arche Hotel Krakowska w Warszawie, który jest doskonale skomunikowany z autostradą i lotniskiem Chopina. Na jego wybór wpłynęły także nowoczesne, komfortowe wnętrza z niebanalną przestrzenią konferencyjną.
Nagrody i wyróżnienia
ENVICON Environment to nie tylko bogaty merytorycznie program, ale także uroczysta Gala, podczas której będą wręczane nagrody w kilku prestiżowych konkursach. To święto środowiska, jak od lat określa się Galę ENVICON-u, odbędzie się pierwszego dnia Kongresu, wieczorem, w hotelu Sofitel Victoria. W pięknym wnętrzu zostaną wręczone Puchary Recyklingu, statuetki Promotora Czystej Energii, Ekoodpowiedzialnych w Biznesie, Nagrody Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki oraz Dyrektora Zakładu Oczyszczania Miasta. Zwieńczeniem oficjalnej części Gali będzie koncert uwielbianego zespołu Dżem, który jest znany z tego, że swoją muzyką potrafi rozbawić każdą publiczność.
Wieczór drugiego dnia spotkania przebiegał będzie pod znakiem Konkursu o Puchar Recyklingu, który jest największą tego typu inicjatywą dotyczącą selektywnej zbiórki odpadów w Polsce. W tym roku zgłosiła się do niego rekordowa liczba 153 podmiotów, wśród których jest ponad 70 gmin. Kapituła konkursu, która zebrała się we wrześniu, postanowiła wyłonić aż 50 laureatów. Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień w tym Konkursie odbędzie się w Teatrze Capitol przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Po uroczystości organizatorzy zaproszą uczestników na wieczór klubowy.
22. edycja Kongresu zapowiada się wyjątkowo. Warto wspomnieć, że przypada ona na 30-lecie firmy Abrys, organizatora Kongresu. Będzie to doskonała okazja do uhonorowania firm i osób, które od lat współpracują z firmą.
Więcej informacji o Kongresie na www.envicon.abrys.pl
Podobne artykuły
- Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami - Kraków 4-6 września 2018r.
Głównym celem spotkania jest wymiana poglądów i informacji ekspertów z branży ochrony środowiska na tematy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Skontaktuj się z nami!
Koordynator Projektu
Asystent Koordynatora Projektu
Redaktor
Specjalista ds. Finansowych
Promocja
Social Media
Newsletter
Dofinansowanie
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności