ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Już wkrótce nowe dotacje na budowę biogazowni rolniczych (15954)

2013-07-23

Drukuj

Jeszcze w lipcu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ma ogłosić nabór wniosków o dotacje i niskooprocentowane pożyczki na budowę biogazowni rolniczych. Planowany termin przyjmowania wniosków to 15-30 sierpnia.

To będzie już trzeci konkurs NFOŚiGW na dofinansowanie budowy biogazowni rolniczych (drugi ogłoszono w zeszłym roku). Fundusz planuje, że będzie można w jego ramach otrzymać dotację w wysokości do 30 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji oraz w formie preferencyjnej pożyczki do 45 proc. tychże kosztów. Oznacza to, że łączne wsparcie NFOŚiGW może pokryć aż 75 proc. wydatków związanych z budową biogazowni. Na pożyczkę trzeba będzie jednak składać osobny wniosek.

Głównymi wymogami formalnymi mają być:

  1. posiadanie środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację inwestycji,
  2. posiadanie warunków przyłączenia do Krajowego Systemu Energetycznego,
  3. posiadanie wstępnych potwierdzeń zakupu ciepła oraz dostaw substratów,
  4. złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

Szczegółowe warunki udzielania dotacji i pożyczek będą opisane w dokumentacji konkursowej, dostępnej na stronie internetowej NFOŚiGW (www.nfosigw.gov.pl) po ogłoszeniu naboru wniosków.

NFOŚiGW udziela dotacji i pożyczek na biogazownie rolnicze w ramach programu priorytetowego pt. „System Zielonych Inwestycji (Green Investment Scheme – GIS)". Na lata 2010-2015 przeznaczył łącznie na ten cel prawie 500 mln zł.

Jacek Krzemiński

na podstawie: www.nfosigw.gov.pl, PARP – www.parp.gov.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej