- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego z Miastem Stołecznym Warszawą (19699)
2016-08-21Drukuj
Wybrane miasta, we współpracy z lokalnymi green building councils, opracują plany działań, które znacząco przyczynią się do poprawy efektywności energetycznej na poziomie miasta, a także przyniosą wymierne korzyści mieszkańcom.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego oraz siostrzane green building councils w Kolumbii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Republice Południowej Afryki będą współpracowały z władzami w Warszawie, Bogocie, Dubaju i Tshwane w ramach programu Building Efficiency Accelerator (BEA) - publiczno-prywatnego partnerstwa miast, organizacji i firm, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach. BEA jest jednym z sześciu akceleratorów działających w ramach Sustainable Energy for ALL (SE4All), inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ.
Leszek Drogosz, Dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, stwierdził: „Mimo postępów osiągniętych w Stolicy w ostatnich latach, które sprawiły, że zużycie energii w budynkach i związane emisje zmniejszają się po raz pierwszy od roku 1989, istnieje wciąż ogromny potencjał w zakresie dalszego zwiększania efektywności energetycznej naszych budynków. Np. w samym sektorze mieszkaniowym dałoby się osiągnąć oszczędności rzędu 2 TWh ciepła rocznie! Stąd wielkie znaczenie ma nasza współpraca z partnerami programu Building Efficiency Accelerator na rzecz wdrażania innowacyjnych projektów i wymiany dobrych praktyk.”
Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego powiedziała: „Jesteśmy dumni z naszej dobrej współpracy z polskimi miastami. Kiedy miasto stołeczne Warszawa wyraziło swoją wolę przyłączenia się do Building Efficiency Accelerator, bez wahania zaoferowaliśmy nasze wsparcie i ekspertyzę. Pomoc miastu w projekcie, który będzie miał znaczący wpływ na efektywność energetyczną warszawskich budynków wpisuje się w misję stowarzyszenia. Taka współpraca jest możliwa dzięki naszej przynależności do międzynarodowych struktur World Green Building Council (WorldGBC), która jest jednym z głównych partnerów akceleratora.”
Według Terri Wills, Dyrektora Zarządzającego World Green Building Council: „Miasta i ich budynki odpowiedzialne są za około 75% globalnego zużycia energii, co sprawia, że są kluczowymi elementami w walce ze zmianami klimatycznymi. W miastach tkwi ogromny potencjał znaczącego obniżenia zużycia energii; zwłaszcza przeprowadzenie tego procesu w budynkach daje najbardziej wymierne korzyści. Dzięki współpracy z miastami, nasze green building councils pomogą w jego realizacji.”
Miasta to niekwestionowani liderzy: jako właściciele budynków, inwestorzy i twórcy prawa miejscowego kształtują naszą zrównoważoną przyszłość, a redukcja zużycia energii w budynkach jest niezbędnym elementem walki z niebezpiecznymi zmianami klimatu. Energia zużywana w budynkach bywa odpowiedzialna za połowę emisji CO2 w miastach, a w skrajnych przypadkach dużych aglomeracji nawet za 80% emisji. Biorąc pod uwagę, że do roku 2050 około dwie trzecie światowej populacji ma żyć w miastach, znaczenie efektywności energetycznej budynków nabiera jeszcze większego wymiaru.
źródło: PLGBC
O PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową typu non-profit mającą na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Naszym dążeniem jest rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno ich mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.
Podziel się swoją opinią
Wybierz dział
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności