- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Ekoinnowacyjny Poznań (13438)
2011-10-25Drukuj
W jakim kierunku rozwijają się systemy wsparcia OZE? Na czym polegać będą zmiany w gospodarce odpadami? Jakie są najistotniejsze wyzwania dotyczące ochrony klimatu w Polsce? - odpowiedzi na te pytania będzie można szukać podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO, które odbędą się w dniach 22-25 listopada 2011 r. w Poznaniu.
Tematy elektryzujące branżę
Niezwykle istotną kwestią jest obecnie nowelizacja ustawy o zachowaniu czystości i porządku w gminach, która przewiduje przejęcie przez te podmioty gospodarowanie odpadami. Nowe przepisy to temat niezwykle aktualny, dlatego nie zabraknie go podczas spotkań targowych i debat branżowych.
Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska Envicon, towarzyszący targom w dniach 21-22 listopada, w całości poświęcony jest kwestiom związanym z gospodarką odpadami i zmianami prawnymi w tym zakresie. Podobna tematyka podejmowana będzie w czasie forum organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarki Odpadami (22 listopada). Nie zabraknie też kwestii związanych z zagospodarowaniem zużytych opon, obowiązkom samorządów w tym zakresie oraz istniejącym narzędziom i metodom ich rozwiązywania. To za sprawą konferencji Centrum Utylizacji Opon Organizacja Odzysku S.A pt.: "Gumowy Surowiec – nowoczesne systemy zbiórki i zagospodarowania zużytych opon w Polsce. Rola i zadania gmin w tym zakresie w kontekście nowych przepisów" (23 listopada).
Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, jedno z kluczowych zadań Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego, to kolejne zagadnienie szeroko poruszane podczas POLEKO. Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej i Fundacja REO przygotowują dwudniowe seminarium (22-23 listopada), podczas którego będzie można zasięgnąć informacji na temat technologii odnawialnych źródeł energii wykorzystywanych w budynkach i dowiedzieć się o stanie wdrażania pakietu klimatyczno-energetycznego w Polsce.
Po raz drugi zorganizowany zostanie Glob Pełen Energii, cykl warsztatów, dzięki którym będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat niekonwencjonalnych źródeł energii. Zaproszeni eksperci przybliżą wszystkim zainteresowanym zagadnienia dotyczące energetyki geotermalnej, słonecznej czy wiatrowej.
Przez wszystkie cztery targowe dni odbędą się także znane z poprzednich edycji: Forum Czystej Energii, cykl debat branżowych poruszających zagadnienia energii odnawialnej oraz Forum Recyklingu – poświęcone powtórnemu wykorzystaniu materiałów oraz zmniejszeniu produkcji odpadów.
Fundusze na projekty proekologiczne
Od kilku lat w Polsce rośnie popyt na środki inwestycyjne służące ochronie środowiska. Świadome inwestowanie w inicjatywy ekologiczne staje się obecnie wyjątkowo opłacalne dla podmiotów gospodarczych. Na tegorocznych targach nie zabranie tematyki związanej z pozyskiwaniem funduszy na tego typu inicjatywy. Informacji o sposobach finansowania udzielą przedstawiciele polskich organizacji rządowych i instytucji. Wśród wystawców obecne będą: Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Gospodarki, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Ochrony Środowiska, Krajowy Zarządu Gospodarki Wodnej, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Polska Agencja Rozwoju Przemysłu, Państwowy Instytut Geologiczny. Nie zabraknie też wystąpień narodowych pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych, w tym m.in.: Niemiec, Kanady, Francji, Norwegii, Belgii, Danii, Finlandii, Szwecji, Austrii oraz Czech.
Ponadto tematyce pozyskiwaniu funduszy na rozwój projektów ekologicznych poświęcone zostanie kilka punktów targowego programu. PIGEO wraz fundacją REO zorganizują seminarium „Finansowanie inwestycji z udziałem funduszy krajowych i unijnych"(22 listopada), natomiast firma Grant Thornton Frąckowiak będzie próbowała odpowiedzieć na pytania: skąd brać pieniądze na finansowanie rozwoju i jak zabezpieczyć swoją firmę przed wahaniem kursów walut? (24 listopada).
Spotkania kooperacyjne dotyczące transferu technologii odbędą się natomiast w ramach Eco-Match 2011. Celem przedsięwzięcia jest skojarzenie partnerów technologicznych poprzez bezpłatne indywidualne spotkania firm ze specjalistami z Polski i Europy (23 listopada).
Ekorozwiązania na targach
Specjaliści z branży ochrony środowiska, którzy zdecydują się na przyjazd na Poleko, zapoznają się w Poznaniu z innowacyjnymi proekologicznymi technologiami. Będą mogli zaplanować zakup niezbędnych urządzeń oraz przyjrzeć się z bliska innowacyjnym rozwiązaniom przyjaznym środowisku.
Tradycyjnie na targach wydzielone są cztery ekspozycje specjalne. Pierwszy to Salon Czystej Energii poświęcony technologiom i produktom związanym z wykorzystywaniem energii ze źródeł odnawialnych. Dla wszystkich zainteresowanych tematem powtórnego wykorzystania materiałów oraz zmniejszenia produkcji odpadów przygotowywany jest drugi salon tematyczny – Salon Recyklingu. W ramach Salonu Aparatury Kontrolno-Pomiarowej wystawcy przedstawią urządzenia przeznaczone do pomiarów, analiz laboratoryjnych i kontroli jakości wody, ścieków, powietrza oraz hałasu. Innowacyjne rozwiązania pokażą natomiast jednostki badawczo-rozwojowe i instytucje naukowo-badawcze zgłoszone w Salonie Nauki dla Środowiska.
Równolegle z targami POLEKO odbędą się: Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA oraz Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA.
Szczegółowy program wydarzeń oraz imprez towarzyszących targom znajduje się na stronie internetowej: www.poleko.mtp.pl.
Podziel się swoją opinią
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
Wybierz dział
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności