- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Zyski zostaną w regionie
2012-09-26Niezwykle ważnym aspektem jest zachęcanie obywateli i samorządów do współpracy. Nie tylko po to, by chronić przyrodę, ale też, by wykorzystać szansę na rozwój gospodarczy – mówi Lutz Ribbe, dyrektor biura ds. ochrony przyrody w fundacji Euronatur, członek Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego oraz autor wielu publikacji dotyczących m.in. ochrony środowiska.
Więcej
-
Nie przeszedł zakaz wydobycia gazu z łupków
2012-09-26Stosunkiem głosów 63:1 Komisja Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego przyjęła 19 września br. raport europosła PO Bogusława Sonika dotyczący środowiskowych aspektów wydobycia gazu łupkowego. Eurodeputowani odrzucili poprawki, które postulowały nałożenie europejskiego zakazu wydobycia gazu ze złóż niekonwencjonalnych na terenie całej Unii Europejskiej.
Więcej
-
Zapraszamy na debaty klimatyczne
2012-09-25Podyskutujmy o klimacie! To hasło, pod którym ruszy w październiku cykl 90 powiatowych debat klimatycznych. Organizatorzy debat chcą, aby ochrona klimatu stała się istotnym punktem w strategiach rozwoju powiatów.
Więcej
-
Jedno "zielone" miejsce pracy w USA kosztowało amerykański rząd aż 10 mln dol.?
2012-09-25Amerykański rząd w ramach pakietu antykryzysowego, który miał na celu wyciągnięcie amerykańskiej gospodarki z recesji, w latach 2009-2011 zainwestował w sektor czystych technologii 9 mld dol.
Więcej
-
Analiza możliwości wprowadzenia systemu feed-in tariff dla mikro i małych instalacji OZE
2012-09-25Instytut Energetyki Odnawialnej na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przygotował opracowanie, którego celem było wykonanie analiz dotyczących określenia uzasadnionej wysokości stałej ceny jednostkowej zakupu energii elektrycznej wytworzonej w różnych rodzajach odnawialnych źródeł energii (OZE) przyłączonych do sieci dystrybucyjnej – tzw. stałych taryf typu FiT (ang. feed-in tariff).
Więcej
-
Zapraszamy na debaty klimatyczne
2012-09-24Podyskutujmy o klimacie! – to hasło, pod którym ruszy w październiku cykl 90 powiatowych debat klimatycznych. Organizatorzy debat chcą, aby ochrona klimatu stała się istotnym punktem w strategiach rozwoju powiatów.
Więcej
-
Wicepremier Pawlak o kierunkach unijnej polityki energetycznej
2012-09-24Unijna polityka energetyczna oraz dyskusja w zakresie ograniczenia emisji CO2 to główne tematy rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z ministrem środowiska, ochrony przyrody i bezpieczeństwa jądrowego Niemiec, Peterem Altmaierem. Spotkanie odbyło się 14 września br. w Berlinie.
Więcej
-
Za 30 lat Japonia w pełni uniezależni się od atomu
2012-09-24Japoński rząd opracował plan mający pozwolić na pełne uniezależnienie się od energetyki jądrowej. Jego realizacja potrwa aż 30 lat. Japonia, której system energetyczny jeszcze niedawno był całkowicie oparty na 50 reaktorach nuklearnych, musi przez ten czas bardzo wiele zainwestować w niekonwencjonalne źródła energii.
Więcej
-
Podsumowanie zbiórki Stena Recycling podczas "Sprzątania Świata
2012-09-23Polacy oddali blisko 24 tony elektroodpadów – podsumowanie zbiórki Stena Recycling podczas "Sprzątania Świata – Polska 2012".
Więcej
-
Powstało Polskie Stowarzyszenie Producentów Biogazu Rolniczego
2012-09-23W skład Stowarzyszenia Producentów Biogazu Rolniczego (PSPBR) weszło 12 firm eksploatujących biogazownie ronicze w Polsce. Jego celem jest wspieranie rozwoju produkcji i wykorzystania biogazu rolniczego poprzez propagowanie informacji na temat technologii i rozwiązań dla sektora biogazu rolniczego. Przewodniczącym PSPBR został Aleksander Duch z firmy Alta Power.
Więcej
-
"Energia wiatrowa może zaspokoić potrzeby energetyczne całego świata"
2012-09-23Amerykańscy naukowcy przekonują, że wiatru na Ziemi jest wystarczająco wiele, aby zaspokoił on zapotrzebowanie na energię dla całej, globalnej gospodarki. Amerykanie wskazują jednak także na problemy, które uniemożliwiają rozwój energetyki wiatrowej na szerszą skalę.
Więcej
-
Dni Energii w Piasecznie
2012-09-22W niedzielę 23 września 2012 roku rynek w Piasecznie zmieni się w prawdziwe naukowe miasteczko. Centrum UNEP/GRID-Warszawa i gmina Piaseczno zapraszają na piknik edukacyjny poświęcony tematyce zrównoważonej energii.
Więcej
-
Szkolenia o energii i klimacie na Uniwersytecie Twente
2012-09-21Uniwersytet Twente w Enschede w Holandii zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowych szkoleniach dotyczących energii i klimacie, które odbędą się w 2013 roku. W programie przewidziane są dwa kursy. Termin składania pierwszych wniosków upływa już 2 października 2012 roku.
Więcej
-
Europejski Tydzień Mobilności i korzyści z carpoolingu
2012-09-21Serwis carpooling.pl przygotował specjalnie z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności odbywającego się w dniach 16-22 września br. grafikę obrazującą charakter carpoolingu w Europie.
Więcej
-
Czy niskoemisyjna gospodarka jest szansą na innowacyjny rozwój Polski w perspektywie 2050 roku? – zaproszenie na konferencję w Senacie RP
2012-09-21Komisja Środowiska Senatu RP i Instytut na rzecz Ekorozwoju przy współpracy z Instytutem Badań Strukturalnych mają zaszczyt zaprosić na konferencję "Czy niskoemisyjna gospodarka jest szansą na innowacyjny rozwój Polski w perspektywie 2050 roku?", która odbędzie 9 października br. o godz. 10.00 w budynku Senatu RP (sala nr 217).
Więcej
-
PSEW na IV Kongresie Kobiet
2012-09-21Ewa Kurdyła, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, była gościem IV Kongresu Kobiet, który odbył się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w dniach 14–15 września 2012 roku. W panelu "Łupki, atom czy zielona energia?" dyskutowano na tematy dotyczące energetyki oraz wizji jej przyszłości.
Więcej
-
PARP daje dotacje na innowacje. Do wydania ma 147 mln euro
2012-09-20Aż 272 przedsiębiorców postanowiło zawalczyć o dotację w ramach pilotażowego programu wsparcia na wdrożenie wynalazków w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Łącznie wnioski opiewają na 2,3 mld zł, czyli czterokrotnie więcej niż PARP przewidział na to działanie. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest w ciągu 3 miesięcy.
Więcej
-
Surowcowy wyścig zbrojeń
2012-09-20Startuje wyścig po gaz łupkowy. Naszej gospodarce ma on dać nowy impuls do rozwoju. Dzięki gazowi łupkowemu Polska ma szansę stać się do 2025 r. państwem niezależnym energetycznie. Jeśli dojdzie do przemysłowej eksploatacji tego niekonwencjonalnego surowca, polski PKB może rosnąć szybciej o prawie punkt procentowy rocznie. Oznaczałoby to – jak podkreślali eksperci w trakcie XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy – wzrost miejsc pracy o ponad pół miliona. Może to także oznaczać uszczuplenie rosyjskich finansów.
Więcej
-
Polska nie wdrożyła na czas unijnych przepisów o etykietowaniu energetycznym produktów
2012-09-20Już niedługo wszyscy dostawcy i dystrybutorzy urządzeń zużywających energię będą mieli obowiązek zamieszczania na nich specjalnej etykiety informującej o zużyciu energii. Do tej pory taki wymóg był ograniczony tylko do sprzętu AGD, niedługo zostanie on znacznie rozszerzony na inne produkty zużywające energię. Za brak etykiety będzie groziła kara. Nowe przepisy, implementujące unijną dyrektywę, wejdą w życie z ponad rocznym opóźnieniem.
Więcej
-
Shell nie rezygnuje z Arktyki
2012-09-19W poniedziałek 17 września Shell poinformował, że porzuca próby dowiercenia się do złóż węglowodorów na Alasce. Na fali ostatniego zainteresowania poszukiwaniami ropy w Arktyce wiadomość obiegła większość światowych mediów. Wbrew pozorom nie jest to jednak pozytywna informacja.
Więcej
Wybierz dział
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności