- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Kielce: radni zgodzili się na podwyżki za wywóz śmieci
2020-01-02Na ostatniej sesji w 2019 kieleccy radni zgodzili się na podwyżki cen za wywóz śmieci. Mieszkańcy stolicy regionu świętokrzyskiego na odpady segregowane zapłacą od kwietnia 2020 roku 14 zł, a za niesegregowane 28 zł.
Więcej
-
Po polskich drogach jeździ 8 tys. aut elektrycznych
2019-12-31Na koniec listopada br. w Polsce zarejestrowanych było 8 225 samochodów elektrycznych, z czego 59 proc. stanowiły pojazdy w pełni elektryczne - poinformowały Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).
Więcej
-
Zielona Góra: Ekologiczne taksówki wyjadą na ulice
2019-12-30W styczniu 2020 r., na ulicach Zielonej Góry pojawią się pierwsze w pełni elektryczne, zeroemisyjne i ekologiczne taksówki - poinformowała Monika Zapotoczna, dyr. departamentu komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zielona Góra.
Więcej
-
Prezydent Rzeszowa zawiadamia UOKiK ws. cen śmieci
2019-12-27Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc skierował do prezesa UOKiK zawiadomienie o podejrzeniu nadużycia pozycji dominującej przez PGE Energia Ciepła „w postaci stosowania ceny nadmiernie wygórowanej” odbioru odpadów. Z tymi zarzutami nie zgadza się spółka, która podkreśla, że przetarg był otwarty.
Więcej
-
Polskie koncerny energetyczne coraz mocniej stawiają na odnawialne źródła energii
2019-12-26Do 2030 roku grupa Enea chce być innowacyjnym i niskoemisyjnym koncernem energetycznym – wynika z nowej, długoterminowej strategii rozwoju firmy. To odpowiedź na główne trendy na rynku energii. Wśród głównych zmian są m.in. nowe produkty i usługi dla klientów oparte na internecie rzeczy i technologii blockchain, wzrost wydatków na działalność innowacyjną i B+R oraz duże inwestycje w zero- i niskoemisyjne źródła energii.
Więcej
-
Efektywność energetyczna rozwiązaniem dla redukcji emisji CO2.
2019-12-25Raport „Global Carbon Budget 2019”, który przedstawiono na szczycie klimatycznym ONZ w Madrycie (COP25) jest pierwszym dokumentem przedstawiającym całoroczne szacunki dot. emisji CO2. Wynika z niego, że globalna emisja dwutlenku węgla nadal rośnie, choć wyraźnie wolniej.
Więcej
-
Samorządy dostaną pomoc w prowadzeniu remontów budynków komunalnych?
2019-12-24Rząd ma się zająć projektem nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, który zakłada m.in. pomoc dla samorządów w prowadzeniu remontów mieszkalnych budynków komunalnych - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
Więcej
-
Śląski sejmik na wniosek marszałka powołał komisję ds. klimatu
2019-12-23Doraźną komisję ds. klimatu powołali w poniedziałek na wniosek marszałka woj. śląskiego radni Sejmiku tego regionu. Komisja ma zajmować się np. działaniami antysmogowymi, m.in. w kontekście tworzonego na gruncie unijnym Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej.
Więcej
-
Przy zakupie materiałów jeszcze w tym roku, Właściciele domów mogą skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację budynku
2019-12-23Wymiana okien, drzwi i systemu ogrzewania oraz ocieplenie ścian zewnętrznych przekładają się na niższe rachunki za ogrzewanie domu i większy komfort mieszkańców.
Więcej
-
IOŚ uruchomił pełną wersję testową Bazy Danych Odpadowych
2019-12-20W związku z planowanym od 1 stycznia uruchomieniem tzw. Bazy Danych Odpadowych, Instytut Ochrony Środowiska uruchomił w poniedziałek jej pełną wersję. Dzięki temu będzie można ją przetestować przed oficjalnym startem systemu.
Więcej
-
UE zaostrza politykę klimatyczną. Polska poza głównym nurtem
2019-12-19– Negując cele polityki klimatycznej UE, stawiamy się trochę poza jej nawiasem – mówi europoseł Adam Jarubas. Jego zdaniem Polska powinna zgodzić się co do kierunków i założeń na kolejne lata, ale też przedstawić rzeczywistą analizę kosztów transformacji energetycznej. Zmiany to konieczność nie tylko ze względu na zdrowie społeczeństwa, ale też realia gospodarcze. Polska ma szansę skorzystać ze znaczącej puli środków europejskich, pod warunkiem jednak, że przestanie plasować się poza głównym nurtem unijnej polityki klimatycznej.
Więcej
-
W Polsce powstaje rocznie 20 mln ton ubocznych produktów spalania węgla
2019-12-18Popioły, żużel, gips i inne substancje, które powstają jako produkt uboczny spalania węgla kamiennego i brunatnego (UPS-y), mogą być cennym surowcem dla innych gałęzi przemysłu. Produkuje się z nich m.in. podbudowy, spoiwa czy elementy hydrauliczne, wykorzystywane przy inwestycjach infrastrukturalnych.
Więcej
-
System kaucyjny jest niezbędny. Musimy nadać wartość odpadom.
2019-12-18iedy nadamy wartość odpadom, będziemy w stanie obniżyć koszty gospodarki odpadami dla gospodarstw domowych, dla przedsiębiorstw, ale również doprowadzić do tego, żeby ograniczyć marnotrawstwo. Kiedy patrzymy, ile tych opakowań jest, to wydaje się, że to nie jest do końca racjonalny sposób gospodarowania - uważa minister klimatu Michał Kurtyka.
Więcej
-
Droższa energia na nowy rok
2019-12-17Dziś dowiemy się, ile zapłacimy za prąd. Kończą się negocjacje.
Więcej
-
Wydłużono terminy składania wniosków w ważnych programach
2019-12-17Do 18 grudnia przyszłego roku wydłużono termin na składanie wniosków o dofinansowanie z programów: "Polska Geotermia Plus", "Energia Plus" i "Ciepłownictwo powiatowe" - poinformował w piątek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej
-
Polska a neutralność klimatyczna UE w oczach polityków
2019-12-16
Wojciech Szymalski
Jak pisały o roli Polski w podjęciu decyzji o neutralności klimatycznej Unii Europejskiej polskie media i ich komentatorzy.
Więcej
-
SŁABE WYNIKI COP25
2019-12-16COP25 można nazwać szczytem paraliżu decyzyjnego i egoizmu. Światowym przywódcom nie udało się wysłać z Madrytu silnego sygnału, że traktują poważnie dramatyczne ostrzeżenia płynące ze świata nauki i wezwanie do działania wyraźnie rozbrzmiewające ze strony społeczeństwa. Najwięksi emitenci, w tym najbogatsze państwa rozwinięte, wykorzystywały wszelkie możliwe chwyty, by wywinąć się od realizacji zobowiązań i pomagania najbardziej narażonym na skutki zmiany klimatu.
Więcej
-
System gospodarki odpadami w gminach wymaga poprawy
2019-12-13Koszty gospodarowania odpadami w gminach rosną, stanowiąc coraz większe obciążenie dla ich budżetów. Samorządy mają też problem z zagospodarowaniem dużych ilości odpadów komunalnych, których nie da się poddać recyklingowi i nie można składować.
Więcej
-
Dziennikarze dla klimatu 2019
2019-12-13Wczoraj (12 grudnia 2019) rozdano kolejne nagrody w konkursie z cyklu "Dziennikarze dla klimatu". Nagrody przeznaczone są dla dziennikarzy, którzy rzetelnie i ciekawie piszą o zmianach klimatu. Linkujemy nagrodzone artykuły.
Więcej
-
Unia Europejska zmierza do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Czy polska też?
2019-12-13Liderzy krajów Unii Europejskiej ustalili wczoraj w Brukseli ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do zera netto w roku 2050 i otworzyli drogę do dyskusji nad zwiększeniem ambicji unijnych w tym zakresie na rok 2030. Polsce dano czas do czerwca 2020 roku, aby w pełni podjąć zobowiązanie do wdrożenia celu na rok 2050.
Więcej
Wybierz dział
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności