Aktualności

Zaproszenie na konferencję pt.: "Porozumienie Burmistrzów" - europejska inicjatywa ochrony klimatu (11741)

2011-04-20

Drukuj
Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” wraz z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają przedstawicieli samorządów lokalnych do udziału w międzynarodowej konferencji „Porozumienie Burmistrzów” – europejska inicjatywa ochrony klimatu, która odbędzie się w Warszawie w dniu 05 maja 2011 r.
Porozumienie Burmistrzów jest ambitną inicjatywą Komisji Europejskiej przeznaczoną dla wszystkich miast europejskich, które pragną przyłączyć się do walki ze zmianami klimatu, a jednocześnie znacząco poprawić komfort życia swoich mieszkańców. Przystępując do porozumienia burmistrzowie zobowiązują się do podjęcia działań w zakresie zrównoważonego zarządzania energią oraz do przekroczenia celu energetycznego Unii Europejskiej, jakim jest ograniczenie emisji CO2 o 20% do 2020 roku.

Pierwsza uroczystość podpisania Porozumienia Burmistrzów miała miejsce 10 lutego 2009 roku w Brukseli podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii. Porozumienie formalnie podpisało wówczas 346 miast europejskich, a wśród nich cztery miasta z Polski: Bielsko-Biała, Łubianka, Niepołomice oraz Warszawa. Obecnie ponad 2300 miejscowości z całej Europy wdraża postanowienia porozumienia. Warto podjąć wyzwanie i dołączyć do nich!

Celem konferencji jest promocja idei Porozumienia Burmistrzów oraz zachęcenie polskich miast do przystąpienia do tej inicjatywy i aktywnego włączenia się w działania na rzecz ochrony klimatu.

Więcej informacji: www.pnec.org.pl


źródło: Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”
www.pnec.org.pl
 
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej