Aktualności

Zaproszenie do udziału w projekcie Covenant CapaCITY (14076)

2012-04-11

Drukuj

logo_wwfWWF Polska, krajowy koordynator projektu Covenant CapaCITY, finansowanego w ramach programu "Inteligentna Energia dla Europy", buduje grono ekspertów – trenerów, do którego zaprasza przedstawicieli stowarzyszeń i sieci samorządów lokalnych oraz agencji energetycznych, a także ekspertów niezależnych. Najbliższy warsztat trenerski już 15 maja 2012 r. w Sofii.

W Europie od lat narasta potrzeba rozwoju zrównoważonej gospodarki energetycznej, stymulującej realizację krajowych i europejskich założeń redukcji emisji gazów cieplarnianych. Miasta europejskie odgrywają w tym procesie szczególną rolę. By sprostać tej potrzebie, powinny skupić się na poprawie bezpieczeństwa energetycznego oraz zwiększaniu efektywności energetycznej budynków i infrastruktury, a tym samym wykorzystaniu ogromnego potencjału, jaki w nich drzemie. Lokalne samorządy stoją przed wielkim wyzwaniem, jakim jest budowa niskoemisyjnej przyszłości, zarówno w trosce o komfort życia mieszkańców, jak i w imię wspólnego działania na rzecz powstrzymania zmian klimatu.

Odpowiedzią na te wyzwania jest Covenant capaCITY (Capacity building of local governments to advance Local Climate and Energy Action – from planning to action to monitoring). Ten 3-letni, prowadzony w 15 krajach projekt, wspiera kolejne etapy przygotowania i wdrażania planów zrównoważonego gospodarowania energią (SEAPs) w samorządach lokalnych, szczególny nacisk kładąc na wspieranie małych i średnich samorządów oraz promowanie inicjatywy Porozumienia Burmistrzów i Prezydentów Miast (Covenant of Mayors).

Wychodząc poza standardową koncepcję warsztatów program zapewni samorządom wsparcie na wszystkich etapach konstruowania i realizacji planów działań na rzecz zrównoważonego zużycia energii. Udział w projekcie będzie okazją do zdobycia doświadczeń praktycznych oraz nawiązania szerokiej współpracy. Projekt Covenant CapaCITY obejmuje konferencje w krajach członkowskich, warsztaty CapaCITY dla miast, warsztaty tematyczne, szkolenia internetowe, wyjazdy studyjne.

Pobierz i wypełnij zgłoszenie, a następnie wyślij pocztą elektroniczną na adres mmarks@wwf.pl

 

Pobierz pliki:

 

źródło: WWF

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej