- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Najlepsze raporty CSR i zrównoważonego rozwoju zostaną nagrodzone już po raz piętnasty. Ruszył nabór do jubileuszowej edycji konkursu (21931)
2021-07-05Drukuj
Po raz piętnasty organizatorzy konkursu na najlepsze raporty z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju zapraszają do zgłaszania publikacji. Nabór odbywa się poprzez stronę raportyzr.pl. Jubileuszowa edycja konkursu stała się również okazją do wprowadzenia nowej odsłony inicjatywy, startując pod zmienioną nazwą „Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju”.
Firmy i organizacje, które przygotowały raporty niefinansowe z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, mogą je zgłosić do Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju (wcześniejsza nazwa: Konkurs Raporty Społeczne) do 9 sierpnia poprzez formularz dostępny na stronie https://raportyzr.pl/. Wydawnictwa w zależności od kryteriów mogą zdobyć m.in.:
- nagrodę główną „najlepszy raport zintegrowany”,
- nagrodę główną „najlepszy raport zrównoważonego rozwoju”,
- najlepszy debiut,
- nagroda internautów,
- nagroda jury dziennikarzy,
- wyróżnienia.
Zwycięzców m.in. nagród głównych wyłania jury eksperckie, w skład którego wchodzą specjaliści z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR. Konkurs organizują Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firma Deloitte.
- W tym roku rozpoczynamy już 15. edycję konkursu na najlepiej sporządzone raporty zrównoważonego rozwoju. To cała epoka i cieszymy się, że zwłaszcza w ostatnich latach mogliśmy obserwować zdecydowany rozwój sprawozdawczości niefinansowej. Wierzymy, że sam konkurs i jego walory edukacyjne bardzo przyczyniły się do popularyzacji tematu i wzrostu jego znaczenia w biznesie w Polsce - mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przewodnicząca jury eksperckiego. - Niecierpliwie czekamy na jubileuszową edycję konkursu. Jesteśmy w trakcie istotnych zmian w rozumieniu roli raportowania, jego wpływu na sposób prowadzenia biznesu, jego oddziaływania na otoczenie i środowisko. Niedawna publikacja przez Komisję Europejską projektu nowej dyrektywy dotyczącej Corporate Sustainability Reporting jak również zmiany zachodzące w regulacjach w sektorze ubezpieczeniowo-bankowym zdecydowanie wzmacniają ten trend. Z tej perspektywy jeszcze mocniej zachęcamy do zgłaszania publikacji do konkursu, a tym samym upowszechniania raportowania niefinansowego, które będzie bardzo ważne dla dużo większego niż jest to obecnie kręgu podmiotów - dodaje.
– Przez 15 lat mieliśmy przyjemność obserwować, jak kwestia raportowania niefinansowego nabiera znaczenia. Przez ten czas znacząco zmienił się kontekst rynkowy przejrzystości. Kryzys klimatyczny oraz globalna pandemia ujawniły silny związek ryzyk finansowych z czynnikami ESG. Wzrosły oczekiwania rynku inwestorskiego i regulatorów, którzy wskazują na niską jakość danych oraz celów strategicznych w zakresie zrównoważonego rozwoju. Trwają prace Komisji Europejskiej nad nowym standardem raportowania, a na poziomie globalnym ogłoszono współpracę pięciu kluczowych wytycznych ds. ujawnień ESG – SASB, GRI, CDP, CDSB i TCFD. Dodatkowo powstały prace na rzecz włączenia czynników ESG w standardy raportowania finansowego. W centrum zmian znajduje się Konsument, zatem Obywatel, który coraz uważniej przygląda się firmom i chce wiedzieć, w jakim zakresie poszczególne organizacje uwzględniają kwestie zrównoważonego rozwoju w swoich strategiach. Kontekst wymaga od polskich firm redefinicji sposobów zarządzania oraz zwiększenia standardów przejrzystości. Obserwując coraz wyższą jakość raportów rok do roku, z dużym zainteresowaniem czekamy na tegoroczne sprawozdania – mówi Maria Ibisz, menedżer w zespole ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej, Deloitte.
Do konkursu mogą zgłosić się wszystkie organizacje (m.in. przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, jednostki sektora finansów publicznych, jednostki administracji publicznej, szkoły wyższe) z siedzibą w Polsce, które wydały raporty w języku polskim obejmujące działania za rok 2020. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 9 sierpnia 2021 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny. Publikacje należy zgłaszać poprzez stronę https://raportyzr.pl/.
W Konkursie Raporty Zrównoważonego Rozwoju (wcześniejsza nazwa: Konkurs Raporty Społeczne) przyznawane są nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. To inicjatywa mająca na celu upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego, skierowana do firm i organizacji publikujących raporty ze swojej aktywności w tych obszarach. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2007 roku. Organizatorami projektu są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte.
Biblioteka raportów: raportyzr.pl/biblioteka-raportow/
Podobne artykuły
- Recykling energii z wykorzystaniem strumieni powietrza wymuszonych działalnością człowieka
Zapraszamy na cykl dyskusji online o możliwościach spowolnienia zmian klimatu oraz koniecznych przedsięwzięciach, dających szansę na wypełnienie dyrektyw Unijnych prowadzących do neutralności klimatycznej w 2050 roku.
Więcej
- Perspektywa światowych przemian energetycznych: ścieżka 1,5°C - raport IRENA
World Energy Transitions Outlook wyznacza drogę dla świata do osiągnięcia celów porozumienia paryskiego i powstrzymania tempa zmian klimatycznych poprzez przekształcenie globalnego krajobrazu energetycznego. Niniejszy raport przedstawia opcje ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C i doprowadzenia emisji CO2 do zera netto do 2050 r., oferując szczegółowe informacje na temat wyborów technologicznych, potrzeb inwestycyjnych, ram politycznych i społeczno-gospodarczych skutków osiągnięcia zrównoważonego, odpornego i integracyjna przyszłość energetyczna.
Więcej
- Kluczowe zmiany dla branży ekologicznej od 2021 roku. Kongres BIOEXPO 2021
Europejski Plan Działania dla Rolnictwa Ekologicznego z 25 marca 2021 zwiastuje nową erę transformacji Wspólnej Polityki Rolnej oraz łańcucha żywnościowego w Unii Europejskiej. Jej głównym instrumentem ma być rolnictwo ekologiczne oraz agroekologia.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Wybierz dział
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności