Polecane publikacje

PZS zaprasza na szkolenie "Zależności Globalne" (14950)

2012-10-30

Drukuj

pzsPolska Zielona Sieć zaprasza nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu e-learningowym "Zależności Globalne". Szkolenie posiada honorowy patronat Ośrodka Rozwoju Edukacji, jest współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2012 r.

Co to są zależności globalne? Ponieważ nic na świecie nie dzieje się w próżni, rozwój jednego kraju i jego społeczeństwa może oddziaływać pozytywnie lub negatywnie na rozwój innych państw, a przez to na standard życia ich obywateli. Globalizacja sprawia, że niemieckie panele słoneczne działają na dachach budynków w Tanzanii, meble z drewna pochodzącego z Azji stoją w mieszkaniu w Hiszpanii, identyczne jedzenie można zjeść w Stanach Zjednoczonych i Chinach, w Niemczech budowane są meczety a sushi podawane w restauracji w Warszawie. Mimo to, świat nie jest jednolity. Między poszczególnymi państwami i regionami zachodzą bardzo duże różnice wynikające z poziomu rozwoju a każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi na całym świecie. Podejmując różne decyzje, można działać na rzecz lub przeciwko środowisku, poszanowaniu praw człowieka, pogłębianiu ubóstwa, zawłaszczaniu zasobów naturalnych należących do innych społeczeństw.

Całość szkolenia odbywa się przez Internet. W zaciszu własnego domu będą Państwo mogli analizować przekazywane materiały i poświęcać im tyle czasu, ile sami uznają za konieczne. Jednocześnie do dyspozycji uczestników kursu przez cały okres jego trwania będzie opiekun szkolenia. W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. W procesie rekrutacji wybierzemy 60 nauczycieli. Każda z osób, które ukończą kurs, otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia.

Termin szkolenia to 12 listopada – 14 grudnia br. Będzie się ono składać z 10 multimedialnych lekcji teoretycznych oraz 1 zadania praktycznego:

Moduł 1: edukacja globalna, prawa człowieka.
Moduł 2: równouprawnienie i rozwój, pomoc rozwojowa.
Moduł 3: zmiany klimatu, wydobycie i handel surowcami w krajach globalnego Południa.
Moduł 4: odpowiedzialna konsumpcja – przykład zasobów leśnych, suwerenność żywnościowa.
Moduł 5: sprawiedliwy handel, odpowiedzialna konsumpcja.

 

Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy przesyłać do 7 listopada br. na adres milena@globalnepoludnie.pl

Więcej informacji na stronie:
globalnepoludnie.pl/Zaleznosci-Globalne-e-learning


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej