- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Polecane publikacje
-
Jaki jest Państwa program wyborczy w zakresie mieszkalnictwa?
2019-10-10Opis wyników badań ankietowych skierowanych do zarejestrowanych komitetów wyborczych oraz partii wchodzących w skład koalicji.
Więcej
-
Prawdziwa cena kryzysu klimatycznego - o czym pamiętać przed wyborami?
2019-10-0913 października to międzynarodowy dzień ograniczania skutków katastrof ustanowiony przez ONZ. Ze względu na nasilające się skutki zmiany klimatu Polska jest coraz bardziej narażona na występowanie ekstremalnych zjawisk pogodowych, które powodują nie tylko coraz większe straty gospodarcze, ale również w naszym zdrowiu i życiu. Tylko znacząca redukcja emisji gazów cieplarnianych może ograniczyć coraz poważniejsze skutki katastrof.
Więcej
-
Energia z biomasy ogrzeje Borne Sulinowo
2019-10-08Ponad 14 mln zł preferencyjnej pożyczki ze środków własnych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwoli na wybudowanie nowej kotłowni miejskiej w Bornem Sulinowie w województwie zachodniopomorskim. Zakład będzie wytwarzał energię cieplną ze źródeł odnawialnych.
Więcej
-
Zmiany klimatu będą miały wpływ także na polską gospodarkę
2019-10-07Konsekwencje ocieplenia klimatu dotkną także Polski i spowodują m.in. konieczność dostosowania gospodarki rolnej do nowych warunków klimatycznych. Ekstremalne zjawiska pogodowe będą mieć w nadchodzących latach przełożenie także na biznes turystyczny, transport, branżę budowlaną czy energetyczną.
Więcej
-
Poznaj największą domową instalacje OZE w zachodniopomorskiem!
2019-10-03Czy wiesz, że w gminie Dobra, w powiecie łobeskim znajduje się największą domowa instalacja odnawialnych źródeł energii w województwie zachodniopomorskim? Nie! Czas najwyższy to zmienić.
Więcej
-
Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym - zapis z debaty
2019-10-03Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem z trzeciej i ostatniej już debaty on-line w ramach projektu Eko-lokator, która odbyła się 30 września 2019 roku.
Więcej
-
Wykorzystanie OZE w województwie zachodniopomorskim
2019-10-02Dynamiczny rozwój instalacji służących do wytwarzania zielonej energii sprawił, że województwo zachodniopomorskie od początku wdrażania tego typu inwestycji jest niekwestionowanym liderem w naszym kraju.
Więcej
-
Poznaj jedną z pierwszych instalacji OZE we wspólnocie mieszkaniowej!
2019-10-01Czy wiesz, że w Szczecinie znajduje się jedna z pierwszych w Polsce instalacja odnawialnych źródeł energii działająca na rzecz wspólnoty mieszkaniowej w budynku wielorodzinnym? Nie! Czas najwyższy to zmienić.
Więcej
-
Coraz lepiej z recyklingiem?
2019-09-27W Polsce nastąpił znaczący postęp w recyklingu elektrośmieci, w ubiegłym roku wykorzystano ponad 50 proc. odpadów - poinformował minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Więcej
-
Po 2023 roku nowe zasady zbierania i przetwarzania odpadów opakowaniowych
2019-09-26Obowiązujący w systemie gospodarki mechanizm rozszerzonej odpowiedzialności producenta to martwe przepisy – oceniają organizacje branżowe. Obecnie większość kosztów związanych ze zbiórką i recyklingiem odpadów komunalnych i opakowaniowych pokrywają mieszkańcy oraz gminy. Ma to zmienić znowelizowany pakiet dyrektyw odpadowych Unii Europejskiej, zgodnie z którymi od 2023 roku powinny funkcjonować nowe zasady gospodarki odpadami opakowaniowymi.
Więcej
-
Grenlandia znika dwa razy szybciej, a Antarktyda trzy. Alarmujący raport ONZ
2019-09-26Przy dalszym wzroście emisji gazów cieplarnianych średni poziom morza do końca xxi wieku wzrośnie nawet o metr. Z mapy świata zniknie wiele terenów, a ludzie stracą domy. To oznacza, że coraz więcej osób zmuszonych będzie do migracji. Najnowszy raport IPCC pokazuje też, że tempo topnienia Grenlandii podwoiło się, a Antarktydy potroiło w porównaniu z poprzednią dekadą. Tylko szybkie ograniczenie emisji może istotnie zmniejszyć zasięg tych zjawisk.
Więcej
-
W Olsztynie rośnie liczba interwencji dotyczących spalania śmieci
2019-09-25Olsztyńska straż miejska ukarała w poniedziałek (23 września) mandatem mieszkańca dzielnicy domków jednorodzinnych, który palił w piecu płytami wiórowymi. Straż miejska przyznaje, że od kilku dni rośnie liczba zgłoszeń dotyczących spalania odpadów w piecach.
Więcej
-
W sfinansowaniu proekologicznych inwestycji miastom pomogą zielone obligacje
2019-09-25Polskie miasta będą się stawać coraz bardziej zielone. – Ograniczenie emisyjnego transportu i współpraca z energetyką odnawialną będą inwestycjami preferowanymi przez miasta w perspektywie do 2030 roku – podkreśla Małgorzata Zielińska, ekspert DNB Bank Polska.
Więcej
-
Zakopane znalazło sposób na czyste powietrze
2019-09-24120 odbiorców ciepła geotermalnego zyskało podłączenie do podhalańskiej sieci w ostatnim roku, a kolejnych 150 obiektów będzie przyłączonych do niej w najbliższym czasie – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Geotermii Podhalańskiej Wojciech Ignacok.
Więcej
-
19 gmin podpisało umowy na modernizację oświetlenia
2019-09-23Blisko 37 mln zł unijnego dofinansowania trafi do 19 świętokrzyskich gmin na modernizację oświetlenia ulicznego. W środę 18 września zarząd województwa świętokrzyskiego podpisał umowy na ten cel z pierwszymi ośmioma samorządami.
Więcej
-
Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym - debata online
2019-09-2330 września 2019 roku o godz. 11:00 zapraszamy na ostatnią debatę w ramach projektu Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami.
Więcej
-
Szczyt klimatyczny ONZ w Nowym Jorku „Wyścig, który możemy wygrać”
2019-09-23Dziś, w poniedziałek 23 września, w Nowym Jorku rozpocznie się szczyt działań na rzecz klimatu ONZ. Przywódcy państw, w tym także Polski, powinni w końcu publicznie uznać, że podstawą do kształtowania polityki są rekomendacje płynące z raportów IPCC, zaostrzyć przyjęte cele i natychmiast zacząć ich realizację. Żeby uchronić ludzkość przed katastrofą klimatyczną musimy działać teraz i zrobić wszystko, by najpóźniej do 2050 roku osiągnąć neutralność klimatyczną.
Więcej
-
Ostrzejsze przepisy dotyczące alarmowania o smogu
2019-09-20Resort środowiska przekazał Ministerstwu Zdrowia propozycję ostrzejszych przepisów antysmogowych, których konsekwencją ma być częstsze informowanie o dużych stężeniach zanieczyszczeń - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Nowe poziomy informowania i alarmowania o smogu mogą spaść o połowę.
Więcej
-
Miejsca pracy w Polsce po transformacie energetycznej
2019-09-20W tym dokumencie podsumowano prognozy dotyczące zatrudnienia w Polsce pochodzące z modelu Green House Think Tank (v2019a) wykonane na rzecz Green European Foundation. Prognozy te przedstawiliśmy podczas debaty: "Czy transofmracja energetyczna w Polsce oznacza bezrobocie?".
Więcej
-
Zrównoważona moda. Your clothes in a circular economy
2019-09-19
Konrad Wielądek
26 września o godzinie 19:00, Instytut na rzecz Ekorozwoju zaprasza na debatę Zrównoważona moda. Your clothes in cicrular economy, która będzie miała miejsce w Faktycznym Domu Kultury, w Warszawie, przy ulicy Gałczyńskiego 12. W trakcie dyskusji prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytanie jakie działania powinniśmy podjąć my wszyscy, by branża tekstylna zmniejszyła swoje negatywne oddziaływanie na środowisko, a stała się bardziej proekologiczna.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności